Mouton Cadet Sauternes Reserve Rothschild

168,00 zł
Brutto
602 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Sauternes 

Mouton Cadet Sauternes Reserve Rothschild

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux - Graves

Apelacja: AOC Sauternes

Producent: Baron Philippe De Rothschild

Szczepy: Sémillon , Sauvignon Blanc, Muscadelle

Rodzaj wina: białe, słodkie

Dojrzewanie: 24 miesiące

Wiek: Gotowe do picia

Temp. podawania: 11 - 12 °C

Pojemność: 0,75BK2

 

Barwa wina Sauternes jest jasno złota z żółtymi refleksami. Aromaty złożone z dominacją miodu kwiatowego i z lipy na tle moreli, akacji i przypraw orientalnych. W ustach uwodzicielska subtelna słodycz, miło rozprowadzająca cytrusowe elementy po podniebieniu niezasadzająca ust. Niezwykle eleganckie i prestiżowe o doskonałej harmonii i słodkim charakterze. Wino o dużym potencjale dojrzewania nawet do 20lat. Sugestie kulinarne to przede wszystkim wino do Foie gras, doskonale sprawdza się przy pasztetach z królika, bażanta i dzika. Sauternes jest doskonałym uzupełnieniem do naleśników z białym serem, aperitif przy migdałach i suszonych owocach. 

 

Sauternes wino z Francji o słodkiej naturze z regionu Sauternais w sekcji Graves w Bordeaux . Sauternes wina wytwarzane są z winogron Sémillon , Sauvignon blanc i Muscadelle , które zostały dotknięte przez Botrytis cinerea , znaną również jako szlachetna zgnilizna. Powoduje to, że winogrona stają się częściowo podeschłe, dzięki czemu powstają skoncentrowane i wyraźnie aromatyzowane wina Sauternes. Region Sauternes jest jednym z niewielu terror winiarski chodzie zakażenie szlachetną zgnilizną jest częstym zjawiskiem. Mimo to produkcja jest propozycją typu „hit-or-miss”, z bardzo zróżnicowanymi zbiorami od rocznika do rocznika. Wina Sauternes, zwłaszcza Premier Cru Supérieur nieruchomości Château dYquem , może być bardzo kosztowne, głównie ze względu na bardzo wysokie koszty produkcji.

Mouton Cadet Sauternes Reserve Rothschild - Opinie klientów

Dodaj opinię

Mouton Cadet Sauternes Reserve Rothschild

Wino Sauternes 

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 113 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk