Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Flor de Pingus Ribera del Duero

707,00 zł
Brutto
9998 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Ten 2015 rocznik Pingus może być jednym z najlepszych w historii

Flor de Pingus

 

Kraj: Hiszpania

Region: Ribera del Duero

Apelacja: DO Ribera del Duero

Producent: Dominio De Pingus

Szczep: 80% Tinto Del Pais (Tempranillo), 10% Merlot, 10% Cabernet Sauvignon

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75lVIP

 

Wino wykonane ze starych winorośli Trempanillo z Ribera del Duero znany jako Tinta del Pais . Ukazuje wachlarz aromatów od dzikich jagód, jeżyn, wiśniowego dżemu, po maliny i runo leśne z delikatnymi akcentami korzennych przypraw i skóry. Podniebienie jest średniej wielkości o gładkiej aksamitnej fakturze z miękkimi taninami. Wino ukazujące bogactwo ziemi, pełne, elastyczne z długim pikantnym finiszem.

Sugestie kulinarne: duszone, czerwone mięsa, dziczyzna, steki.

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Każdy może być zachwycony jakością Pingusa 2015. Ponieważ nie używano już żadnego nowego dębu a poziom w używanym drewnie wydłuża się do 23 lub 24 miesięcy. To pierwszy rocznik certyfikowany jako biodynamiczny od Demeter. Nalaliśmy wino i zajęło nam to pół godziny, ponieważ wino było początkowo bardzo zamknięte i bardzo powoli otwierało się w kieliszku. Stopniowo nos zaczął wykazywać kwiatowy charakter, co uważam za perfumy wspaniałej Ribera del Duero, eleganckiej części, która rekompensuje moc win i nadaje finezji najlepszym winom. Wino było bardzo spójne w ostatnich kilku rocznikach. To jest naprawdę wyjątkowe. W pewnym sensie przypomniałem sobie rok 2010, nawet jeśli są to bardzo różne lata. Został zabutelkowany w sierpniu 2017 roku i jest około 6500 butelek tego klejnotu. Nawet jeśli jest bardzo młody, już dobrze pije. Wspaniałe wina nadają się do picia przez całe życie…

Flor de Pingus Ribera del Duero - Opinie klientów

Dodaj opinię

Flor de Pingus Ribera del Duero

Ten 2015 rocznik Pingus może być jednym z najlepszych w historii

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki