Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Dalmau Reserva Rioja Marques de Murrieta

607,00 zł
Brutto
9998 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Dalmau Reserva Marques de Murrieta Rioja

Producent: Marques De Murrieta

Region Hispania, Rioja

Apelacja: D.O.C. Rioja Reserva

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5%

Szczepy: 92% Tempranillo z 70-letnich krzewów, 4% Graciano z 60-letnich krzewów, 4% Cabernet Sauvignon z 50-letnich krzewów.

„Fermentacja zachodzi w wielkich dębowych beczkach (z fermentacją malolaktyczną w barrique), a dojrzewanie przez 19 miesięcy przebiega w nowym francuskim dębie. Gęsta purpurowa barwa; aromaty tostu, lawendy, przypraw i różnorodnych ciemnych owoców z nutą octu balsamicznego i czekolady. Wino pikantne, dobrze wyważone oferujące dużą ilość jedwabistych tanin i czysty, bez zarzutu finisz. Będzie rozkwitać przez kolejne lata. Zalecane do 2025 roku” – Robert Parker. bk6

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Dalmau Reserva Marques de Murrieta DALMAU TINTO jest najbardziej buntowniczym z Marqués de Murrieta. Jego niezrównane cechy towarzyszyły mu w ewolucji, w poszukiwaniu tożsamości. Jego nonkonformistyczny duch i osobisty charakter znajdują odzwierciedlenie zarówno w winie, jak iw imponującej etykiecie podpisanej przez samego Vicente Dalmau Cebrián-Sagarriga, prezesa Marqués de Murrieta. Rygorystyczny wybór winogron, a następnie skrupulatna ekstrakcja i leżakowanie przez półtora roku w nowych beczkach z francuskiego dębu nadają jej harmonijnego i intensywnego charakteru. Eleganckie i niezwykłe wino, które zachwyca pod każdym względem. Marques de Murrieta Dalmau Reserva pochodzi z Canajas, jedynej jedynej winnicy w naszej posiadłości Ygay o powierzchni 741 akrów (300 ha). Winorośle w tej winnicy mają ponad 50 lat i znajdują się na wysokości ponad 480 metrów nad poziomem morza. Wino charakteryzuje się długą maceracją, dojrzewaniem w nowych beczkach z francuskiego dębu i ograniczoną produkcją. 92 Points "Nuty maliny, poziomki, rumianku i grilla są dobrze zdefiniowane i otulone dobrze zintegrowanym nowym dębem. Podniebienie jest pełne soczystych, dojrzałych tanin, które bez wysiłku przenoszą ciężar warstw malin i poziomek owocowa kwasowość utrzymuje ją w równowadze i świeżości, nadając finiszowi wymagane napięcie, a finisz jest skupiony i zwinny z subtelnymi nutami.

Nagrody i wyróżnienia:

95 ptk. – Guide Penin

95 ptk. – Wine Enthusiast

94 ptk. – Wine Advocate

92 ptk. – Wine Spectator

Dalmau Reserva Rioja Marques de Murrieta - Opinie klientów

Dodaj opinię

Dalmau Reserva Rioja Marques de Murrieta

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki