Castillo Ygay Rioja Gran Reserva Especial

647,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Darmowy zwrot do 14 dni

Castillo Ygay Gran Reserva Especial Rioja

 

Kraj: Hiszpania

Apelacja: DOC Rioja

Producent: Marques de Murrieta

Szczep: 81% Tempranillo, 19% Mazuelo

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Beczka: 26 miesięcy

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14%

.

Castillo Ygay Gran Reserva Especial z Rioja w Hiszpanii ma jasną, bursztynową barwę z delikatnymi nutami owoców, minerałów oraz sherry. Na jego bukiet składają się przyprawy i egzotyczne owoce znakomicie zrównoważone delikatnym amerykańskim dębem. Efektem jest długi, przyjemny finisz. Doskonały dobry rocznik Castillo Ygay

Perfekcyjne wino Castillo Ygay Gran Reserva Especial Rioja to rezultat wieloletniego doświadczenia, renomowanej historycznej marki Marques de Murrieta. Ikona z Rioja Grandes Reservas o całkowitej jakości i doskonałości. Wino Castillo Ygay produkowany ekskluzywnie z najlepszych lat zbiorów z najlepszej winnicy. Wino Castillo Ygay dojrzewające przez dwa i pół roku w beczkach z amerykańskiego dębu i trzy lata w butelce, które nadają temu winu nową głębię, złożoność i żywość. Żywa legenda Rioja, która przetrwała trzy wieki, przeznaczona do bicia rekordów za zaskakującą żywość intensywnego koloru wiśni, co daje niesamowitą złożoność. Nos ma aromatyczną intensywność, która uwodzi nas czerwonymi owocami, kwiatowymi nutami trufli, kadzidłem i ostrymi akcentami. Pieszczą podniebienie satynową konsystencją. Gran Reserva Castillo Ygay, która pokazuje siłę, elegancki bukiet, intensywność owocową i nienaganną równowagę.

Dobre wino Hiszpańskie

Castillo Ygay jest zawsze wytwarzana z winogron pochodzących z pojedynczej winnicy La Plana, zasadzonych w 1950 roku i położonych na płaskowyżu w najwyższym punkcie naszego Finca Ygay, na wysokości 485 metrów nad poziomem morza. Ręczne zbiory: Tempranillo zostało zebrane 30 września, a Mazuelo 7 października. Wytwarzanie wina: Bukiety są usuwane z łodygi i delikatnie krusze się, zanim zostaną umieszczone w kadziach ze stali nierdzewnej. Fermentacja trwa około jedenastu dni, podczas których pompujemy i uderzamy w czapkę, aby powoli i naturalnie wydobywać aromaty i polifenole. Proces dojrzewania: Wino dojrzewa przez 26 miesięcy w 225-litrowych beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu. Liczba butelek: 109,045 (0,75 l).

Wino Castillo Ygay Gran Reserva Especial Rioja polecane do gotowanego turbot w sosie pil-pil lekko upieczony, chrupiące fioletowe okruchy czosnku; kandyzowany i zregenerowany bresse gołąb, kępiel i macerowana gruszka z czerwonego wina; pieczona polędwica wołowa, czarny pieprz z cameroon i grzyby leśne; pieczona świnia prosiaka z pieczonym kwasem jabłkowym. Duszona kaczka nadziewana pomarańczami i kaszą, polędwica wołowa z zapiekanym burakiem, kozim serem i szpinakiem.

Dobre wino z Rioja

Sugestie dotyczące serwowania : Zalecamy dekantację wina przez 20 minut i podawanie w temperaturze około 14-16 ° C, aby pozwolić winu oddychać i wykazać jego pełny potencjał aromatyczny. BK6

Nagrody:

TIM ATKIN (UK): 97 punktów. Kolejny przykład doskonałości dla podniebienia, stylowy, złożony i światowej klasy kolor czerwony. Ciepło vintage sprawiło, miłe doznania na podniebieniu, dopełniając pikantną elegancję. Garbniki i kwasowość dodają równowagi i wyrafinowania.

Wine Adwokat - Parker (Stany Zjednoczone): 96 punktów. Ma dobrą głębię i koncentrację, wciąż młodą i żywą, z drobnymi taninami i szkieletem świeżości, która ją unosi. Rozwinie się przez bardzo długi czas w butelce. To wspaniała klasyczna Rioja na dłuższą metę.

Castillo Ygay Rioja Gran Reserva Especial - Opinie klientów

Dodaj opinię

Castillo Ygay Rioja Gran Reserva Especial

Dodaj opinię