Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

PINTIA Vega Sicilia

447,00 zł
Brutto
11 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

PINTIA Toro Cosecha

 

Kraj: Hiszpania

Region: Castilla Leon

Apelacja: DO Toro

Producent: Vega Sicilia

Szczep: Tempranillo

Starzenie: 12 miesięcy beczka

Rodzaj: czerwone wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Vega Sicilia zadecydowała że PINTIA będzie produkowana w Toro, aby do owocowości wprowadzić więcej elegancji i mineralności. Wino odznacza się głębokim ciemnoczerwonym odcieniem. W nosie niezwykle złożone kuszące mieszanką malin, porzeczek, jeżyn, suszonych ziół, tytoniu, czekolady z akcentami mineralnymi. Na podniebieniu pełne, intensywne, ale wyważone ukazujące smaki porzeczek, jeżyn, czekolady, przypraw z subtelnymi mineralnymi nutami. Wino o miękkich giętkich garbnikach, dobrej kwasowości i długim pikantnym wykończeniu. Sugestie kulinarne: duszone czerwone mięsa, steki, dziczyzna. 

 

Nagrody i wyróżnienia:

2016 rok - 94 pkt. Robert Parker

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Podobnie jak w przypadku wszystkich win TEMPOS Vega Sicilia, zbiór odbywa się ręcznie z owocami umieszczanymi w 12-kilogramowych pudełkach, a winogrona, które po umieszczeniu w winnicy, pozostawia się w chłodni na 12 godzin w celu zachowania owoców intensywność. Wraz z selekcją wina w winiarni przeprowadza się podwójne sortowanie. Pierwsza z nich usuwa kiście, które mogły zostać nieprawidłowo zebrane na polu, a druga koncentruje się na niespełniających norm jagodach, które znajdują się w optymalnych kiściach. Zimną macerację przeprowadza się przez 5 dni przed fermentacją w kadziach z drewna dębowego. Fermentacja jabłkowo-mlekowa jest w 100% prowadzona w drewnie, a leżakowanie w 70% francuskim i 30% amerykańskim przez 12 miesięcy. Wina te są bardzo intensywne w kolorze i głębi, w odcieniu wiśniowej czerwieni z fioletowymi refleksami. Jest szeroka, bardzo czysta, wyrazista i elegancka w nosie, o dużej intensywności owocowej otoczona w subtelny sposób i świetnej jakości. Ma świetną strukturę i dobrą garbnikową obecność w ustach, jest trwała, świeża i bardzo przyjemna dla podniebienia. Kwiatowe nuty w retronosalu.

Vega Sicilia była pomysłem Don Eloy Lecanda y Chaves, który przybył do Hiszpanii z Bordeaux w połowie XIX wieku. Wraz z nim przywiózł odmiany winogron Bordelais - Cabernet Sauvignon, Merlot i Malbec - i stworzył z nich winnice, a także Tinto Fino (lokalna nazwa Tempranillo). Ta nienagannie prowadzona winiarnia na przestrzeni lat kilkakrotnie zmieniała właścicieli i od 1982 roku jest własnością rodziny Alvarez. Zaczęli pracować poza granicami Ribera del Duero w Toro (Pintia) i wspólnie z Rotszyldami w Rioja (Macan).

PINTIA Vega Sicilia - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-22

Pintia Vega Sicilia 2015

Atramentowe, ciemne wino o intensywnych aromatach truskawek, malin, porzeczek, jeżyn, suszonych ziół i tytoniu. Pełne, intensywne ale wyważone. U ustach smak jeżyn, porzeczek i czekolady z nutami przypraw. Drobne, dobrze ułożone garbniki, żywa kwasowość i długi, pikantny finisz.

Oceń 
Quality


2022-04-05

Vega Sicilia Pintias Ribere del Duero

Wino ma pewne nuty, które zaprowadziły mnie do Rodanu Północnego, a dąb jest starannie zintegrowany – wydaje się, że lepiej integruje się w chłodniejszych latach. Mieszanka czarnych i czerwonych owoców oznacza dobrą świeżość. Podniebienie jest średnio treściwe, z wyraźnym brakiem rustykalności i gęstości, jest bardziej płynne. Posiada obfite, kredowe i drobnoziarniste taniny oraz miękki, długi i wytrawny finisz.

Dodaj opinię

PINTIA Vega Sicilia

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki