PINTIA Vega Sicilia

417,00 zł
Brutto
12 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

PINTIA Toro Cosecha

 

Kraj: Hiszpania

Region: Castilla Leon

Apelacja: DO Toro

Producent: Vega Sicilia

Szczep: Tempranillo

Starzenie: 12 miesięcy beczka

Rodzaj: wytrawne

Kolor: czerwony

Pojemność: 0,75l

 

Vega Sicilia zadecydowała że PINTIA będzie produkowana w Toro, aby do owocowości wprowadzić więcej elegancji i mineralności. Wino odznacza się głębokim ciemnoczerwonym odcieniem. W nosie niezwykle złożone kuszące mieszanką malin, porzeczek, jeżyn, suszonych ziół, tytoniu, czekolady z akcentami mineralnymi. Na podniebieniu pełne, intensywne, ale wyważone ukazujące smaki porzeczek, jeżyn, czekolady, przypraw z subtelnymi mineralnymi nutami. Wino o miękkich giętkich garbnikach, dobrej kwasowości i długim pikantnym wykończeniu.

Sugestie kulinarne: duszone czerwone mięsa, steki, dziczyzna. 

 

Nagrody i wyróżnienia:

2015 rok - 94 pkt. Robert Parker

Notatki Sommelier Bachus Wina

Podobnie jak w przypadku wszystkich win TEMPOS Vega Sicilia, zbiór odbywa się ręcznie z owocami umieszczanymi w 12-kilogramowych pudełkach, a winogrona, które po umieszczeniu w winnicy, pozostawia się w chłodni na 12 godzin w celu zachowania owoców intensywność. Wraz z selekcją wina w winiarni przeprowadza się podwójne sortowanie. Pierwsza z nich usuwa kiście, które mogły zostać nieprawidłowo zebrane na polu, a druga koncentruje się na niespełniających norm jagodach, które znajdują się w optymalnych kiściach. Zimną macerację przeprowadza się przez 5 dni przed fermentacją w kadziach z drewna dębowego. Fermentacja jabłkowo-mlekowa jest w 100% prowadzona w drewnie, a leżakowanie w 70% francuskim i 30% amerykańskim przez 12 miesięcy. Wina te są bardzo intensywne w kolorze i głębi, w odcieniu wiśniowej czerwieni z fioletowymi refleksami. Jest szeroka, bardzo czysta, wyrazista i elegancka w nosie, o dużej intensywności owocowej otoczona w subtelny sposób i świetnej jakości. Ma świetną strukturę i dobrą garbnikową obecność w ustach, jest trwała, świeża i bardzo przyjemna dla podniebienia. Kwiatowe nuty w retronosalu.

 

Vega Sicilia była pomysłem Don Eloy Lecanda y Chaves, który przybył do Hiszpanii z Bordeaux w połowie XIX wieku. Wraz z nim przywiózł odmiany winogron Bordelais - Cabernet Sauvignon, Merlot i Malbec - i stworzył z nich winnice, a także Tinto Fino (lokalna nazwa Tempranillo). Ta nienagannie prowadzona winiarnia na przestrzeni lat kilkakrotnie zmieniała właścicieli i od 1982 roku jest własnością rodziny Alvarez. Zaczęli pracować poza granicami Ribera del Duero w Toro (Pintia) i wspólnie z Rotszyldami w Rioja (Macan).

PINTIA Vega Sicilia - Opinie klientów

Dodaj opinię

PINTIA Vega Sicilia

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 140 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Tu kupiłem dobre Amarone.
Maciej Kaczmarski