Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

Nelson Cliffs Sauvignon Blanc

57,00 zł
Brutto
6 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Nelson Cliffs Sauvignon Blanc

 

Kraj: Nowa Zelandia

Region: Nelson

Producent: Domaine Boyar

Szczep: Sauvignon Blanc

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Wino o jasnożółtej barwie. Nos ujawnia aromaty agrestu, nut cytrusowych, zielonego jabłka oraz dojrzałego melona. Na podniebieniu świeże, orzeźwiające o przyjemnej cytrusowej owocowości.

Sugestie kulinarne: ryby, owoce morza, sałaty.

Nelson malowniczy region, położony na północnym krańcu Wyspy Południowej, korzysta z wysokich godzin nasłonecznienia, osłoniętego, łagodnego klimatu przybrzeżnego i swobodnie przepuszczalnej, półżyznej gleby. Nelson to butikowy region winiarski produkujący znakomite Pinot Noir, Chardonnay, Sauvignon Blanc i aromaty, a także imponującą mieszankę wschodzących odmian. Od dawna znany z obfitych upraw i sadów, korzenie wina Nelson były uprawiane w połowie XIX wieku, kiedy niemieccy osadnicy zasadzili na tych obszarach pierwsze winorośle do produkcji wina. Pionierscy producenci z lat 70. ustanowili nowoczesny przemysł winiarski – z kultowymi nazwami, takimi jak Seifried i Neudorf, wciąż silnymi. Nelson ma żywą kulturę artystyczną i kawiarnianą, a wiele winnic oferuje obie karty do losowania w swoich piwnicach. Na zachód od miasta, zielone wzgórza Moutere są nieco cieplejsze i bardziej wilgotne niż Waimea, a gliniaste gleby ze żwirem nadają winom bogactwo i teksturę.

Nelson Cliffs Sauvignon Blanc - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-07-30

100% Sauvignon Blanc Nelson Cliffs

Certyfikowane organiczne, to młodzieńcze wino z Doliny Wairau zostało ręcznie zebrane, fermentowane przy użyciu rodzimych drożdży i częściowo fermentowane w beczkach. Ciężkie, słodko-owocowe i wytrawne, ma skoncentrowane, dojrzałe, tropikalne smaki owoców, zrównoważoną kwasowość oraz doskonałą wigor, złożoność i głębię.

Oceń 
Quality


2022-07-21

Tak to wino Nowozelandzkie może każdemu smakować

Tak to wino Nowozelandzkie może każdemu smakować. Sauvignon Blanc, charakteryzuje się jasno-żółtą barwą z jaskrawymi refleksami. Delikatny bukiet otwiera się aromatami zielonych jabłek, melona, agrestu i cytrynowej skórki. W smaku jest świeże, o przyjemnej cytrusowej kwasowości zbalansowanej słodyczą owoców tropikalnych w tym ananasa i mango.

Dodaj opinię

Nelson Cliffs Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki