Kopke 10 Anos Tawny Porto

247,00 zł
Brutto
9996 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Porto Kopke 10 Anos Tawny

 

Kraj: Portugalia

Region: Douro

Apelacja: Vinho DO Porto

Szczepy: Touriga Nacional, Tinta Amarela, Tinta Barroca, Tinta Roriz, Touriga Franca

Kategoria: Porto Wina

Rodzaj: czerwone słodkie

Pojemność: 0,75lBK17

 

Kolor brązowy z bursztynowym odcieniem. Eleganckie i złożone aromaty, suszone owoce, nuty drewna i miodu, pikantne przyprawy. Gładkie i okrągłe, harmonijne, bogate w intensywne smaki suszonych owoców. Doskonała i trwała końcówka. Sugestie kulinarne: Desery, ciasta z orzechami, starzone i wędzone sery. Pasteis de nata inaczej mały portugalski król. Inna jego nazwa to pasteis de Belem, od dzielnicy Lizbony, w której został przygotowany po raz pierwszy. To budyniowe ciasteczko jest niekwestionowanym symbolem kuchni portugalskiej doskonale w parze z porto Kopke zachwyci nasze podniebienie.

 

Notatk Sommelier Bachus Wina

Porto Kopke 10 Years Old Tawny Port przedstawiony w niepowtarzalnej i unikatowej ręcznie malowanej butelce pierwszego domu portowego, jest z natury portugalską sprawą o atrakcyjnym złotym odcieniu. Elegancko złożony z aromatami przypraw, suszonych owoców i nutami drewna i miodu, gładkie, zaokrąglone podniebienie to doskonałe połączenie intensywnych smaków. Idealny do łączenia z niekończącym się zestawem orzechowych deserów.

Kopke Porto to najstarsza firma Port Wine Company, założona w 1638 roku przez Christiano Kopke i jego syna Nicolau Kopke, którzy przybyli do Portugalii jako przedstawiciele Ligi Hanzeatyckiej. Kopke odniosła prawie 4 wieki sukcesów w świecie wina porto i została kupiona przez grupę Sogevinus w 2006 roku. Obecnie jest referencją w prestiżu.

Nagrody i wyróżnienia:
Decanter Magazine ‘21 Highly Recommended
Mundus Vini ‘21 • Gold Medal
Berliner Wein Trophy ‘21 Gold Medal
DWWA 2020 Złoto
IWSC 2020 Złoto
Sélections Mondiales des Vins Złoto

Kopke 10 Anos Tawny Porto - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-05-22

10 letnie porto

Dobre porto nie musi być drogie.

Kopke jest najstarszym producentem win wzmacnianych porto. Winnicę założył w 1636 roku pochodzący z Hamburga Nicolau Kopke. Wszedł w posiadanie jednej z najlepszych i największych działek położonych w dolinie Douro, a już dwa lata później eksportował wina z własną etykietą na rynki Europy Północnej. Od 1781 roku firma Kopke rozpoczęła produkcję win wyłącznie z własnych owoców, stając się całkowicie niezależnym producentem - od uprawy gron, przez wytwarzanie i magazynowanie win aż po ich butelkowanie. Kopke znane jest głównie z szanowanych na całym świecie doskonałych win wzmacnianych, ale w swoim portfolio posiada również wina spokojne.

Dodaj opinię

Kopke 10 Anos Tawny Porto

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk