Taylors Porto 30 Year Old Tawny

918,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

30 Year Old Tawny Port - Taylor's Port

Szczepy: Touriga Nacional, Touriga Francesa, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinta Cao

Rodzaj: czerwone, słodkie

Pojemność: 0,75 l

Jasno ceglasty kolor z pomarańczowymi refleksami. Aromaty nasycone orzechami z nutą wanilii i czekolady. Doskonała harmonia, jedwabiste idealnie delikatne. Dojrzewa minimum 30 lat w dębowych beczkach. Polecane aperitif, do bakalii, serów, cygara. alk. 20% CYG

Notatki Sommelier Bachus Wina

Taylor's jest jednym z niewielu pozostałych domów, w których powstał trzydziestoletni płowy port . Wybrane czerwone porty produkowane we wschodnich rejonach Doliny Douro dojrzewają w sezonowanych dębowych beczkach w piwnicach Taylora w Vila Nova de Gaia. Tutaj chłodny i wilgotny klimat przybrzeżny sprzyja powolnemu i delikatnemu procesowi starzenia, wytwarzając aromaty o wielkiej złożoności i finezji.

 

Tylko co dwa lub trzy lata rezerwat Portowy o wystarczającej strukturze, owocach i sile dojrzewania jest odkładany do dojrzewania w dębowych beczkach. Te, które osiągnęły swój szczyt po trzydziestu latach, są następnie mieszane ze sobą, aby uzyskać równowagę i finezję oraz zapewnić spójność jakości i stylu. Jednym z takich win jest 30-letni płowy.

 

 

Uwagi degustacyjne:

Głęboki, stary złoty kolor z nutami suszonych owoców i miodu, które równoważą bogaty orzechowy aromat. Bujne, jedwabiste bogactwo o eleganckiej, nieco surowej jakości, która jest dość charakterystyczna. Subtelne aromaty suszonych owoców pod spodem, egzotyczne warstwy karmelu i orzechów zakończone niekończącym się finiszem.

Taylors Porto 30 Year Old Tawny - Opinie klientów

Dodaj opinię

Taylors Porto 30 Year Old Tawny

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk