Grahams 30 Years Old Tawny Port

598,00 zł
Brutto
9992 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

W & J Graham's 30 Year Old Tawny Port 

 

Graham's 30 Years Old Tawny Port

 

Kraj: Portugalia

Region: Portugalia Północna

Producent: Symington Family Estates

Kolor: czerwone, słodkie

Rodzaj  wzmacniane/deserowe

Szczep  Tinta Barroca; Tinta Roriz;

Tourgia Franca; Touriga Nacional, Tinta Cao

Pojemność: 0,75

Alkohol 20 %

 

 

Porto trzdziestoletnir, to jedno z najbardziej wyróżniających się i najsmaczniejsze porto. Bardzo długie dojrzewanie wina zapewniło mu cudowna łagodność i harmonię; zarazem mimo wieku zachowało energię młodości. Posiada ceglastą barwę z mahoniowymi refleksami, intensywny aromat orzechów i aksamitny, jedwabisty, długo pozostający w ustach smak to wielkie atuty tego wina.

 

 

Notatki Smmelier Bachus Wina

 

 

Grahams 30 Years Old Tawny Port wytwarzane jest z najwyższej jakości win porto, które po starannej selekcji leżakują w sezonowanych dębowych beczkach o pojemności 534 litrów (tzw. Portpipe) aż do osiągnięcia szczytowej dojrzałości. Są to jedne z najbardziej wymagających i wymagających stylów produkcji porto, które wymagają wielkich umiejętności i wieloletniego doświadczenia od winiarza i blendera. Byłby to fantastyczny prezent na 30 urodziny lub 30 rocznicę.

 

Firma W&J Graham's została założona w Oporto, drugim mieście Portugalii, w 1820 roku przez dwóch braci Williama i Johna Grahamów, a przez prawie dwieście lat Graham's Ports tworzyły tylko dwie rodziny, Grahamowie i Symingtonowie - w 1970 roku Grahamowie sprzedali firmę Symingtonom, którzy przywieźli ze sobą własne bogate dziedzictwo w handlu portowym.

 

Graham's Aged Tawny Ports wytwarzane są z win najwyższej jakości, które po starannej selekcji są mieszane, a następnie leżakowane w sezonowanych beczkach przez kilka lat, aż do osiągnięcia szczytowej dojrzałości. Są to jedne z najbardziej wymagających i wymagających stylów porto do produkcji, wymagające od winiarza wielkich umiejętności i wieloletniego doświadczenia. Niezbędne jest zachowanie właściwej równowagi pomiędzy delikatnością i elegancją wynikającą z długotrwałego leżakowania w beczce, a bogatą jakością owoców, która nadaje tym starym kaczuszkom ich strukturę, świeżość i długowieczność. Jakość i dobra reputacja Graham's Port opiera się na najlepszych winogronach, pochodzących głównie z pięciu kultowych kwint z Doliny Douro: Quinta dos Malvedos, Quinta do Tua, Quinta das Lages i dwie inne, Quinta da Vila Velha i Quinta do Vale de Malhadas, które są własnością prywatną członków rodziny Symington.

 

Graham's Master Blender komponuje tę mieszankę z win odstawionych w piwnicy przez jego pradziadka, dziadka, ojca i wujków. Odkłada również wina dla przyszłych pokoleń. Wieprzowe tawnies Graham posiada charakterystyczną „orzechową” jakość i pyszne dojrzałe owoce miodowe, znakomicie zmiękczone przez leżakowanie w sezonowanych dębowych beczkach. Niezbędne jest zachowanie właściwej równowagi między delikatnością a elegancją, wynikającą z długotrwałego leżakowania w beczce, przy jednoczesnym zachowaniu jakości owoców, która nadaje tej starej Tawny jej strukturę i długowieczność.

 

Grahams 30 Year Old Tawny Port jest doskonałą alternatywą dla Vintage Port przy mniej formalnych okazjach i będzie przechowywany przez kilka tygodni po otwarciu.

Grahams 30 Years Old Tawny Port - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-09

Porto 30 lat

Graham's 30 Year Old Tawny Port, to hojne bursztynowe wino Porto, które na nosie oferuje charakterystyczne aromaty długiego starzenia, takie jak obecność orzechów i dojrzałych owoców. Jego przejście przez usta jest skoncentrowane i łagodne i kończy się długim i trwałym wykończeniem. Graham's Porto to jedna z winnic w Porto, która ma własny zespół bednarski, który jest odpowiedzialny za opiekę nad każdą z beczek, dzięki czemu wiedza o związku między winem a drewnem jest sztuką. Tak jak ważne jest, aby uzyskać wysokiej jakości surowiec: najlepsze pęczki najlepszych działek do produkcji win, które średnio mają około trzydziestu lat i z których wybiera się najlepsze, aby zrobić ten 30-letni Port Grahama, ten bliski związek między winem, drewnem i czasem staje się również istotny, aby stworzyć wyjątkowy hojny godny zapamiętania przez całe życie. Graham's Porto to mityczna winnica portowa, która przez prawie dwa wieki historii zdołała zdobyć doskonałą międzynarodową reputację dzięki jakości swoich hojnych win, win, które są wytwarzane z najwyższą starannością i praktycznie rzemieślniczymi procedurami w celu zachowania i poprawy ich jakości. Dowodem na to jest ten 30-letni Tawny Port Grahama, bez wątpienia wyrafinowana i wykwintna przyjemność sama w sobie.

Oceń 
Quality


2022-04-06

Trzydziestoletnie porto

Porto 30-letni Port Tawny Kontakt tego wina z drewnem beczki współgra z czasem, tworząc jedno z naszych najwspanialszych win. To wino dla pasjonatów sztuki wspaniałych win porto. Dopiero dziesięciolecia degustacji i starannej pielęgnacji pozwolą na pojawienie się wina o tej delikatności i jakości. Uświęcone tradycją umiejętności, kunszt i poświęcenie przekazywane są z pokolenia na pokolenie w formie trzech unikalnych sztuk – sztuki mieszania, sztuki bednarstwa i sztuki starzenia – aby wyprodukować naszą niezwykłą kolekcję Tawny Ports. Wszystkie Graham's Tawny Ports mają swoje indywidualne cechy, złożone smaki i aromaty, które przenikają każde z tych wyjątkowych win, zostały opracowane poprzez selekcję tylko naszych najwyższej jakości win z czterech spektakularnych Quinta's Graham w Dolinie Douro, aby dojrzewać w sezonowanych dębowych beczkach w naszych 1890 Domek w Vila Nova de Gaia. Porto 30-latek Grahama ma wspaniały nos, ukazujący szereg suszonych owoców. Na podniebieniu skoncentrowany z pełnymi miodowymi owocami. Cudownie aksamitny, z niesamowicie długim finiszem. Doskonale komponuje się z deserami orzechowymi, suszonymi owocami lub jako samodzielny deser. Podawaj schłodzone między 12º a 16º w rozsądnej wielkości kieliszka porto lub kieliszek do białego wina. Po otwarciu pozostanie świeży przez cztery do sześciu tygodni.

Dodaj opinię

Grahams 30 Years Old Tawny Port

W & J Graham's 30 Year Old Tawny Port 

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski