Ronnie Melck Shiraz Muratie Stellenbosch

377,00 zł
Brutto
4 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Ronnie Melck Shiraz Muratie Selection 2008

 

Kraj: RPA

Region: Stellenbosch

Winnica: Muratie Wine Estate

Winiarz: Francois Conradie

Szczepy: Syraz / Syrah

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5% RPA

 

Nazwane na cześć ojca, obecnego właściciela winnicy. Wino to łączy w sobie największy kunszt tworzenia wina i nieprzeciętne walory smakowe. Niesamowicie bogate i owocowe. Pijąc je warstwa po warstwie, rozbudowuje się w ustach dostarczając wyjątkowych doznań. Produkowane w limitowanej ilości 2000 butelek, jest winem poszukiwanym i niezwykle cenionym wśród koneserów. Znakomity i długi potencjał starzenia wina, wpływa znacząco na jego unikatowość. Wino bardzo wyraziste o klasycznym klasyczne charakterze Shiraz. Nuta fiołków i przypraw. Wino to leżakuje 24 miesiące w 100% nowych beczkach z dębu francuskiego. To daje winu ogromną głębięi strukturę. 0,75l

W 2017 roku wino to zdobyło tytuł najlepszego Shiraza na świecie.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Ronnie Melck Shiraz Family Selection. Jako bezpośredni potomek Martina Melcka (który był właścicielem Muratie od 1763 do 1781 r.), Ronnie ożywił wielowiekowy romans i spełnił marzenie na całe życie, kiedy kupił tę wspaniałą starą farmę win w 1987 roku, witając ją z powrotem w folderze Melcka. Skromny, uczciwy i uczciwy, żył dla Muratie i jest jedynym właścicielem, którego szczątki spoczywają tutaj, pod drzewami w najwyższej części farmy. Wytwarzane w tradycyjnych otwartych fermentorach i dojrzewające przez 16 miesięcy w 100% francuskim dębie (20% nowych), wino to uhonorowało jego ciepłą osobowość, „fotograficzne podniebienie” i instynktowny talent do produkcji wina. Z bardzo starej, mało wydajnej winnicy, założonej w 1977 r., Wino produkowane jest w bardzo ograniczonych ilościach, a każda butelka jest indywidualnie ponumerowana. Intensywnie skoncentrowane jagody dają wino o śmiałym wyrafinowaniu przypominającym północną Rodan Syrah. Bogate jeżyny, porzeczki i wiśnie wpadają na podniebienie, a nuty czarnej oliwki, pieprzu, dymu, a nawet boczku nadają pikantny urok. Garbniki są twarde, ale drobnoziarniste, a bardzo długie wykończenie zapewnia duży potencjał starzenia.

Ronnie Melck Shiraz Muratie Stellenbosch - Opinie klientów

Dodaj opinię

Ronnie Melck Shiraz Muratie Stellenbosch

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad