Ronnie Melck Shiraz Muratie Stellenbosch

377,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Ronnie Melck Shiraz Muratie Selection 2008

 

Kraj: RPA

Region: Stellenbosch

Winnica: Muratie Wine Estate

Winiarz: Francois Conradie

Szczepy: Syraz / Syrah

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5% RPA

 

Nazwane na cześć ojca, obecnego właściciela winnicy. Wino to łączy w sobie największy kunszt tworzenia wina i nieprzeciętne walory smakowe. Niesamowicie bogate i owocowe. Pijąc je warstwa po warstwie, rozbudowuje się w ustach dostarczając wyjątkowych doznań. Produkowane w limitowanej ilości 2000 butelek, jest winem poszukiwanym i niezwykle cenionym wśród koneserów. Znakomity i długi potencjał starzenia wina, wpływa znacząco na jego unikatowość. Wino bardzo wyraziste o klasycznym klasyczne charakterze Shiraz. Nuta fiołków i przypraw. Wino to leżakuje 24 miesiące w 100% nowych beczkach z dębu francuskiego. To daje winu ogromną głębięi strukturę. 0,75l

W 2017 roku wino to zdobyło tytuł najlepszego Shiraza na świecie.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Ronnie Melck Shiraz Family Selection. Jako bezpośredni potomek Martina Melcka (który był właścicielem Muratie od 1763 do 1781 r.), Ronnie ożywił wielowiekowy romans i spełnił marzenie na całe życie, kiedy kupił tę wspaniałą starą farmę win w 1987 roku, witając ją z powrotem w folderze Melcka. Skromny, uczciwy i uczciwy, żył dla Muratie i jest jedynym właścicielem, którego szczątki spoczywają tutaj, pod drzewami w najwyższej części farmy. Wytwarzane w tradycyjnych otwartych fermentorach i dojrzewające przez 16 miesięcy w 100% francuskim dębie (20% nowych), wino to uhonorowało jego ciepłą osobowość, „fotograficzne podniebienie” i instynktowny talent do produkcji wina. Z bardzo starej, mało wydajnej winnicy, założonej w 1977 r., Wino produkowane jest w bardzo ograniczonych ilościach, a każda butelka jest indywidualnie ponumerowana. Intensywnie skoncentrowane jagody dają wino o śmiałym wyrafinowaniu przypominającym północną Rodan Syrah. Bogate jeżyny, porzeczki i wiśnie wpadają na podniebienie, a nuty czarnej oliwki, pieprzu, dymu, a nawet boczku nadają pikantny urok. Garbniki są twarde, ale drobnoziarniste, a bardzo długie wykończenie zapewnia duży potencjał starzenia.

Ronnie Melck Shiraz Muratie Stellenbosch - Opinie klientów

Dodaj opinię

Ronnie Melck Shiraz Muratie Stellenbosch

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job