Tenuta San Guido Sassicaia Bolgheri

2 607,00 zł
Brutto
3 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Kolekcjonerskie 

Sassicaia Tenuta San Guido Bolgheri Toscana DOC 2015

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: D.O.C. Bolgheri Sassicaia

Szczepy: 85 % Cabernet Sauvignon 15 % Cabernet Franc

La migliore annata in 20 anni

Rodzaj: czerwone wytrawne

Producent: Bolgheri

Pojemność: 0,75 L

Alkohol: 14%

 

Czerwone, wytrawne, włoskie wino ze słonecznej Toskanii o aromacie i smaku czerwonej porzeczki, leśnych owoców, przypraw i wanilii. Bardzo harmonijne, o bogatej strukturze. Dobre wino w ocenach w smaku perfekcyjnie, miłe, pyszne.

 

Skład gleby: gleby mają różne cechy morfologiczne z dużą częstością występowania wapienia obszary bogate w glinę i kamienie. Znajdują się one między 100 a 400 metrów nad poziom morza od strony zachodniej / południowo-zachodniej. Do produkcji wina Sassicaia Tenuta użyto winogron z ręcznie zbieranych gron z nakładem sekcji przy przycinaniu. Zbiory rozpoczęto od Cabernet Franc w połowie września, a następnie Cabernet Sauvignon. Zbiórka winogron zakończyła się pod koniec września wraz z wyższą winorośl położona na wzgórzach. Doskonała jakość winogron: doskonale dojrzałe, chrupiące i bardzo zdrowe. Wybór winogron na stole sortującym. Delikatne kruszenie i destrukcję po winogronach nastąpiła fermentacja w kadziach ze stali nierdzewnej o regulowanej temperaturze (30 ° - 31 ° C) ° C tylko przy użyciu naturalnych drożdży). Maceracja trwała około 12-15 dni dla Cabernet Franc oraz 10-13 dni w przypadku Cabernet Sauvignon z częstymi pompami moszczu délestages. Druga fermentacja (fermentacja malolaktyczna) również zajęła miejsce kadzie stalowe i ukończone pod koniec listopada. Pod koniec fermentacji malolaktycznej wino zaczęło się starzać w beczkach z dębu francuskiego (dla trzeciej nowej) przez 24 miesiące przed fazą butelkowania i następującym czasem starzenia w butelce przed wydaniem komercyjnym.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Niegdyś odważne przedsięwzięcie eksperymentalnych producentów, wina Super Tuscan są obecnie uważane za jedne z najlepszych w regionie. Wykonane są z autochtonicznych winogron Sangiovese zmieszanych z międzynarodowymi odmianami, takimi jak Merlot , Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc. Te ostatnie winogrona nie były pierwotnie dozwolone na mocy surowych przepisów dotyczących apelacji Toskanii, więc pierwsze Super Tuscans zostały oznaczone jako skromne Vino de Tavola (wino stołowe). Obecnie można znaleźć Super Tuscans oznaczone jako IGT – oznaczenie wprowadzone specjalnie dla tych zbuntowanych win w 1992 roku. Dwie z pierwszych, które przyciągnęły uwagę w latach 70., to Sassicaia i Tignanello. Dziś jest o wiele więcej Super Toskańczyków. W Independent Wine znajdziesz doskonałe przykłady, które zdobyły uznanie krytyków od najlepszych ekspertów. Jak smakuje wino Super Tuscan? Wszystko zależy od użytych winogron, ponieważ każdy z nich nada winu swój własny smak i głębię. Ogólnie rzecz biorąc, są to wysokiej jakości wina uspokajające – często o bogatym aromacie czereśni, skóry i kakao. Wino Sassicaia to bez wątpienia jedno z najsłynniejszych win włoskich na świecie. Pochodzi z 75-hektarowej winnicy, która jest szczególnie dobrze przystosowana do jej produkcji, gdzie działki mają różne cechy, z formacjami wapiennymi i dużą zawartością kamienia, który, jak włoskie słowo oznacza kamień to „sasso”, jest uważano, że dało początek nazwie miejscowości „sassicaia”. Winnice są wyeksponowane na zachód i południowy zachód.

 

Notatki Tenuta San Guido Sassicaia 2015 - SUPERIORE.DE

Niezwykle złożony w nosie: odkrywamy cassis, czarne jagody, wiśnie i nuty kwiatowe i mineralno-ziemne. W ustach jędrne, precyzyjne, a jednocześnie niezwykle eleganckie i balsamiczne, z dużą soczystością i bardzo delikatną taniną, której nie można się oprzeć już w młodym wieku. Rzadko cieszyliśmy się winem, które jest tak gęste i pełne, a jednocześnie uwodzi równowagą, która czyni je wyjątkowym. Dalsza dojrzałość butelek jest nieuchronnie nagradzana, chociaż dalszy wzrost wydaje się trudny do wyobrażenia.

 

Notatki Tenuta San Guido Sassicaia 2015 VINUM

„Z tym winem ponad 50 lat temu w Bolgheri rozpoczęła się historia sukcesu międzynarodowych odmian winorośli: rodzina Incisa della Rocchetta dostrzegła potencjał odmian Bordeaux i stworzyła ten monolit włoskiej kultury winiarskiej. produkowane prawie w niezmienionej formie i głównie z Cabernet Franc: pociągający aromat świeżych owoców pestkowych, jałowca i tytoniu, atak jest polerowany, taniny drobnoziarniste i świeże, orzeźwiająca kwasowość, niezwykle złożony finał z nutami czerwonych owoców i przypraw. jedna z najbardziej eleganckich interpretacji terroir”.

 

Notatki Tenuta San Guido Sassicaia 2015 - ROBERT PARKER

Poszycie lasu i jeżyny, niż się spodziewałem. Z czasem, gdy wino nabiera w kieliszku więcej powietrza, pojawia się nuta letniej śliwki lub wiśni, która ku mojemu zdziwieniu jest jedynym subtelnym przypomnieniem napotkanego ostrego rocznika. Uważam, że aromaty tutaj mają autentyczny charakter „toskański”, bardziej niż inne roczniki, z elementami balsamicznymi i śródziemnomorskimi, które zapożyczono bezpośrednio z podręcznika Sangiovese. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”. i to, ku mojemu zdziwieniu, jest jedynym subtelnym przypomnieniem napotkanego gorącego rocznika. Uważam, że aromaty tutaj mają autentyczny charakter „toskański”, bardziej niż inne roczniki, z elementami balsamicznymi i śródziemnomorskimi, które zapożyczono bezpośrednio z podręcznika Sangiovese. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”. i to, ku mojemu zdziwieniu, jest jedynym subtelnym przypomnieniem napotkanego gorącego rocznika. Uważam, że aromaty tutaj mają prawdziwie „toskański” charakter, bardziej niż inne roczniki, z elementami balsamicznymi i śródziemnomorskimi zapożyczonymi bezpośrednio z podręcznika Sangiovese. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”.

Tenuta San Guido Sassicaia Bolgheri - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-03-08

Sassicaia Bolgheri 2015

Sassicaia posiada głęboki, intensywny rubinowy kolor. Elegancki, głęboki i bardzo intensywny aromat czerwonych oraz czarnych owoców o niespotykanej strukturze z świetnie zintegrowanymi nutami przypraw i dębu. W ustach idealnie zintegrowane,eleganckie, złożone. Niesamowicie trwałe wykończenie.

Oceń 
Quality


2023-03-08

Sassicaia 2015

W 1978 roku Decanter Magazine uznał Sassicaia za najlepszy Cabernet wśród 33 win z 11 krajów . Markiz Incisa della Rocchetta zmarł w 1983 roku, obecnie wszystkimi interesami winnicy kieruje jego syn markiz Nicolo Incisa della Rocchetta. Historia Sassicaia jest historią tworzenia nowego, wielkiego , włoskiego wina. Wraz z żoną osiadł w toskańskim majątku Tenuta San Guido, rozpoczynaj±c eksperymenty z różnymi francuskimi odmianami, szukając dla swego wina przede wszystkim pięknego bukietu. Ostatecznie wybór padł na Cabernet Sauvignon, pierwszego i najważniejszego składnika przyszłego supertoskana. Było to radykalne posunięcie zważywszy, że w Piemoncie i Toskanii tradycyjnie uprawiano Nebbiolo i Sangiovese. Ciekawostką jest, że gleba w Tenuta San Guido była bardzo podobna do Graves w Bordeaux. Zarówno graves w języku francuskim jak i sassicaia w dialekcie toskańskim oznacza mniej więcej to samo to samo - żwir (kamienna, żwirowa gleba). Niestety, stworzenie wielkiego wina nie jest rzeczą łatwą. Cabernet wymagał więcej zabiegów niż miejscowe szczepy. Tak więc w latach 1948 -1960 niewielkie ilości nowego wina konsumowano na miejscu w winnicy, ale każdego roku pewną ilość skrzynek tego wina składowano w piwnicach Castiglioncello. Gdy uznano, że postęp w jakości wina jest zadowalający, w 1965 roku obsadzono Cabernetem i Cabernet Franc następną część winnicy właśnie w części zwanej Sassicaia i trochę wyżej położonej Aianova. Pierwszy rocznik Sassicaia (1968) pojawił się na rynku dopiero w 1971 roku i przyjęto go doskonale. Z czasem drewniane zbiorniki fermentacyjne zamieniono na stal nierdzewną, a do starzenia wina zaczęto używać barriques z francuskiego dębu. Sassicaia mocno ugruntowała sie na rynku światowym i zapoczątkowała nowy rozdział we włoskich winach najwyższej klasy, tworząc nową rodzinę win zwanych supertoskanami.

Oceń 
Quality


2022-08-21

Sassicaia 2015

Wino jest niesamowite już przy pierwszym nosie, oferując gorące kamienie, czarną porzeczkę, jod i mokrą ziemię. Pełne z ciasnym środkowym podniebieniem, następnie otwiera się strukturą taniny, która jest nieważka i rozprzestrzenia się na podniebieniu. Całkowicie zintegrowany na podniebieniu dla podniebienia. To jest magiczne wino z dywanu. Naprawdę niesamowite. Jeden z punktów odniesienia dla tego rocznika. Teraz do picia i proszę spróbować butelki, ale to jest wino do piwnicy.

Dodaj opinię

Tenuta San Guido Sassicaia Bolgheri

Wino Kolekcjonerskie 

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo duży wybór win w dobrych cenach. Przede wszystkim kompetentni sprzedawcy, którzy mają ogromną wiedzę. Dobrali mi pyszne i bardzo oryginalne w smaku wino, które zasmakowało całej rodzinie. Warto korzystać z promowanych win tych wystawianych na blacie. Na pewno będę wracać.
Jacek Stefanowski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI