Tenuta San Guido Sassicaia Bolgheri

2 607,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Kolekcjonerskie 

Sassicaia Tenuta San Guido Bolgheri Toscana DOC 2015

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: D.O.C. Bolgheri Sassicaia

Szczepy: 85 % Cabernet Sauvignon 15 % Cabernet Franc

La migliore annata in 20 anni

Rodzaj: czerwone wytrawne

Producent: Bolgheri

Pojemność: 0,75 L

Alkohol: 14%

 

Czerwone, wytrawne, włoskie wino ze słonecznej Toskanii o aromacie i smaku czerwonej porzeczki, leśnych owoców, przypraw i wanilii. Bardzo harmonijne, o bogatej strukturze. Dobre wino w ocenach w smaku perfekcyjnie, miłe, pyszne.

 

Skład gleby: gleby mają różne cechy morfologiczne z dużą częstością występowania wapienia obszary bogate w glinę i kamienie. Znajdują się one między 100 a 400 metrów nad poziom morza od strony zachodniej / południowo-zachodniej. Do produkcji wina Sassicaia Tenuta użyto winogron z ręcznie zbieranych gron z nakładem sekcji przy przycinaniu. Zbiory rozpoczęto od Cabernet Franc w połowie września, a następnie Cabernet Sauvignon. Zbiórka winogron zakończyła się pod koniec września wraz z wyższą winorośl położona na wzgórzach. Doskonała jakość winogron: doskonale dojrzałe, chrupiące i bardzo zdrowe. Wybór winogron na stole sortującym. Delikatne kruszenie i destrukcję po winogronach nastąpiła fermentacja w kadziach ze stali nierdzewnej o regulowanej temperaturze (30 ° - 31 ° C) ° C tylko przy użyciu naturalnych drożdży). Maceracja trwała około 12-15 dni dla Cabernet Franc oraz 10-13 dni w przypadku Cabernet Sauvignon z częstymi pompami moszczu délestages. Druga fermentacja (fermentacja malolaktyczna) również zajęła miejsce kadzie stalowe i ukończone pod koniec listopada. Pod koniec fermentacji malolaktycznej wino zaczęło się starzać w beczkach z dębu francuskiego (dla trzeciej nowej) przez 24 miesiące przed fazą butelkowania i następującym czasem starzenia w butelce przed wydaniem komercyjnym.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Niegdyś odważne przedsięwzięcie eksperymentalnych producentów, wina Super Tuscan są obecnie uważane za jedne z najlepszych w regionie. Wykonane są z autochtonicznych winogron Sangiovese zmieszanych z międzynarodowymi odmianami, takimi jak Merlot , Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc. Te ostatnie winogrona nie były pierwotnie dozwolone na mocy surowych przepisów dotyczących apelacji Toskanii, więc pierwsze Super Tuscans zostały oznaczone jako skromne Vino de Tavola (wino stołowe). Obecnie można znaleźć Super Tuscans oznaczone jako IGT – oznaczenie wprowadzone specjalnie dla tych zbuntowanych win w 1992 roku. Dwie z pierwszych, które przyciągnęły uwagę w latach 70., to Sassicaia i Tignanello. Dziś jest o wiele więcej Super Toskańczyków. W Independent Wine znajdziesz doskonałe przykłady, które zdobyły uznanie krytyków od najlepszych ekspertów. Jak smakuje wino Super Tuscan? Wszystko zależy od użytych winogron, ponieważ każdy z nich nada winu swój własny smak i głębię. Ogólnie rzecz biorąc, są to wysokiej jakości wina uspokajające – często o bogatym aromacie czereśni, skóry i kakao. Wino Sassicaia to bez wątpienia jedno z najsłynniejszych win włoskich na świecie. Pochodzi z 75-hektarowej winnicy, która jest szczególnie dobrze przystosowana do jej produkcji, gdzie działki mają różne cechy, z formacjami wapiennymi i dużą zawartością kamienia, który, jak włoskie słowo oznacza kamień to „sasso”, jest uważano, że dało początek nazwie miejscowości „sassicaia”. Winnice są wyeksponowane na zachód i południowy zachód.

 

Notatki Tenuta San Guido Sassicaia 2015 - SUPERIORE.DE

Niezwykle złożony w nosie: odkrywamy cassis, czarne jagody, wiśnie i nuty kwiatowe i mineralno-ziemne. W ustach jędrne, precyzyjne, a jednocześnie niezwykle eleganckie i balsamiczne, z dużą soczystością i bardzo delikatną taniną, której nie można się oprzeć już w młodym wieku. Rzadko cieszyliśmy się winem, które jest tak gęste i pełne, a jednocześnie uwodzi równowagą, która czyni je wyjątkowym. Dalsza dojrzałość butelek jest nieuchronnie nagradzana, chociaż dalszy wzrost wydaje się trudny do wyobrażenia.

 

Notatki Tenuta San Guido Sassicaia 2015 VINUM

„Z tym winem ponad 50 lat temu w Bolgheri rozpoczęła się historia sukcesu międzynarodowych odmian winorośli: rodzina Incisa della Rocchetta dostrzegła potencjał odmian Bordeaux i stworzyła ten monolit włoskiej kultury winiarskiej. produkowane prawie w niezmienionej formie i głównie z Cabernet Franc: pociągający aromat świeżych owoców pestkowych, jałowca i tytoniu, atak jest polerowany, taniny drobnoziarniste i świeże, orzeźwiająca kwasowość, niezwykle złożony finał z nutami czerwonych owoców i przypraw. jedna z najbardziej eleganckich interpretacji terroir”.

 

Notatki Tenuta San Guido Sassicaia 2015 - ROBERT PARKER

Poszycie lasu i jeżyny, niż się spodziewałem. Z czasem, gdy wino nabiera w kieliszku więcej powietrza, pojawia się nuta letniej śliwki lub wiśni, która ku mojemu zdziwieniu jest jedynym subtelnym przypomnieniem napotkanego ostrego rocznika. Uważam, że aromaty tutaj mają autentyczny charakter „toskański”, bardziej niż inne roczniki, z elementami balsamicznymi i śródziemnomorskimi, które zapożyczono bezpośrednio z podręcznika Sangiovese. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”. i to, ku mojemu zdziwieniu, jest jedynym subtelnym przypomnieniem napotkanego gorącego rocznika. Uważam, że aromaty tutaj mają autentyczny charakter „toskański”, bardziej niż inne roczniki, z elementami balsamicznymi i śródziemnomorskimi, które zapożyczono bezpośrednio z podręcznika Sangiovese. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”. i to, ku mojemu zdziwieniu, jest jedynym subtelnym przypomnieniem napotkanego gorącego rocznika. Uważam, że aromaty tutaj mają prawdziwie „toskański” charakter, bardziej niż inne roczniki, z elementami balsamicznymi i śródziemnomorskimi zapożyczonymi bezpośrednio z podręcznika Sangiovese. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”.

Tenuta San Guido Sassicaia Bolgheri - Opinie klientów

Dodaj opinię

Tenuta San Guido Sassicaia Bolgheri

Wino Kolekcjonerskie 

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 140 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Tu kupiłem dobre Amarone.
Maciej Kaczmarski