Tenuta San Guido Sassicaia Bolgheri

2 607,00 zł
Brutto
3 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Kolekcjonerskie 

Sassicaia Tenuta San Guido Bolgheri Toscana DOC 2015

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: D.O.C. Bolgheri Sassicaia

Szczepy: 85 % Cabernet Sauvignon 15 % Cabernet Franc

La migliore annata in 20 anni

Rodzaj: czerwone wytrawne

Producent: Bolgheri

Pojemność: 0,75 L

Alkohol: 14%

 

Czerwone, wytrawne, włoskie wino ze słonecznej Toskanii o aromacie i smaku czerwonej porzeczki, leśnych owoców, przypraw i wanilii. Bardzo harmonijne, o bogatej strukturze. Dobre wino w ocenach w smaku perfekcyjnie, miłe, pyszne.

 

Skład gleby: gleby mają różne cechy morfologiczne z dużą częstością występowania wapienia obszary bogate w glinę i kamienie. Znajdują się one między 100 a 400 metrów nad poziom morza od strony zachodniej / południowo-zachodniej. Do produkcji wina Sassicaia Tenuta użyto winogron z ręcznie zbieranych gron z nakładem sekcji przy przycinaniu. Zbiory rozpoczęto od Cabernet Franc w połowie września, a następnie Cabernet Sauvignon. Zbiórka winogron zakończyła się pod koniec września wraz z wyższą winorośl położona na wzgórzach. Doskonała jakość winogron: doskonale dojrzałe, chrupiące i bardzo zdrowe. Wybór winogron na stole sortującym. Delikatne kruszenie i destrukcję po winogronach nastąpiła fermentacja w kadziach ze stali nierdzewnej o regulowanej temperaturze (30 ° - 31 ° C) ° C tylko przy użyciu naturalnych drożdży). Maceracja trwała około 12-15 dni dla Cabernet Franc oraz 10-13 dni w przypadku Cabernet Sauvignon z częstymi pompami moszczu délestages. Druga fermentacja (fermentacja malolaktyczna) również zajęła miejsce kadzie stalowe i ukończone pod koniec listopada. Pod koniec fermentacji malolaktycznej wino zaczęło się starzać w beczkach z dębu francuskiego (dla trzeciej nowej) przez 24 miesiące przed fazą butelkowania i następującym czasem starzenia w butelce przed wydaniem komercyjnym.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Niegdyś odważne przedsięwzięcie eksperymentalnych producentów, wina Super Tuscan są obecnie uważane za jedne z najlepszych w regionie. Wykonane są z autochtonicznych winogron Sangiovese zmieszanych z międzynarodowymi odmianami, takimi jak Merlot , Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc. Te ostatnie winogrona nie były pierwotnie dozwolone na mocy surowych przepisów dotyczących apelacji Toskanii, więc pierwsze Super Tuscans zostały oznaczone jako skromne Vino de Tavola (wino stołowe). Obecnie można znaleźć Super Tuscans oznaczone jako IGT – oznaczenie wprowadzone specjalnie dla tych zbuntowanych win w 1992 roku. Dwie z pierwszych, które przyciągnęły uwagę w latach 70., to Sassicaia i Tignanello. Dziś jest o wiele więcej Super Toskańczyków. W Independent Wine znajdziesz doskonałe przykłady, które zdobyły uznanie krytyków od najlepszych ekspertów. Jak smakuje wino Super Tuscan? Wszystko zależy od użytych winogron, ponieważ każdy z nich nada winu swój własny smak i głębię. Ogólnie rzecz biorąc, są to wysokiej jakości wina uspokajające – często o bogatym aromacie czereśni, skóry i kakao. Wino Sassicaia to bez wątpienia jedno z najsłynniejszych win włoskich na świecie. Pochodzi z 75-hektarowej winnicy, która jest szczególnie dobrze przystosowana do jej produkcji, gdzie działki mają różne cechy, z formacjami wapiennymi i dużą zawartością kamienia, który, jak włoskie słowo oznacza kamień to „sasso”, jest uważano, że dało początek nazwie miejscowości „sassicaia”. Winnice są wyeksponowane na zachód i południowy zachód.

 

Notatki Tenuta San Guido Sassicaia 2015 - SUPERIORE.DE

Niezwykle złożony w nosie: odkrywamy cassis, czarne jagody, wiśnie i nuty kwiatowe i mineralno-ziemne. W ustach jędrne, precyzyjne, a jednocześnie niezwykle eleganckie i balsamiczne, z dużą soczystością i bardzo delikatną taniną, której nie można się oprzeć już w młodym wieku. Rzadko cieszyliśmy się winem, które jest tak gęste i pełne, a jednocześnie uwodzi równowagą, która czyni je wyjątkowym. Dalsza dojrzałość butelek jest nieuchronnie nagradzana, chociaż dalszy wzrost wydaje się trudny do wyobrażenia.

 

Notatki Tenuta San Guido Sassicaia 2015 VINUM

„Z tym winem ponad 50 lat temu w Bolgheri rozpoczęła się historia sukcesu międzynarodowych odmian winorośli: rodzina Incisa della Rocchetta dostrzegła potencjał odmian Bordeaux i stworzyła ten monolit włoskiej kultury winiarskiej. produkowane prawie w niezmienionej formie i głównie z Cabernet Franc: pociągający aromat świeżych owoców pestkowych, jałowca i tytoniu, atak jest polerowany, taniny drobnoziarniste i świeże, orzeźwiająca kwasowość, niezwykle złożony finał z nutami czerwonych owoców i przypraw. jedna z najbardziej eleganckich interpretacji terroir”.

 

Notatki Tenuta San Guido Sassicaia 2015 - ROBERT PARKER

Poszycie lasu i jeżyny, niż się spodziewałem. Z czasem, gdy wino nabiera w kieliszku więcej powietrza, pojawia się nuta letniej śliwki lub wiśni, która ku mojemu zdziwieniu jest jedynym subtelnym przypomnieniem napotkanego ostrego rocznika. Uważam, że aromaty tutaj mają autentyczny charakter „toskański”, bardziej niż inne roczniki, z elementami balsamicznymi i śródziemnomorskimi, które zapożyczono bezpośrednio z podręcznika Sangiovese. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”. i to, ku mojemu zdziwieniu, jest jedynym subtelnym przypomnieniem napotkanego gorącego rocznika. Uważam, że aromaty tutaj mają autentyczny charakter „toskański”, bardziej niż inne roczniki, z elementami balsamicznymi i śródziemnomorskimi, które zapożyczono bezpośrednio z podręcznika Sangiovese. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”. i to, ku mojemu zdziwieniu, jest jedynym subtelnym przypomnieniem napotkanego gorącego rocznika. Uważam, że aromaty tutaj mają prawdziwie „toskański” charakter, bardziej niż inne roczniki, z elementami balsamicznymi i śródziemnomorskimi zapożyczonymi bezpośrednio z podręcznika Sangiovese. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”. Decyzja o zastosowaniu bardziej neutralnego dębu sprzyja redukcji tlenu i zmiękcza profil taniczny. Chociaż wino kończy się delikatną goryczką, im dłużej trzymałem próbkę w kieliszku, nabierało zauważalnie większej objętości i miękkości”.

Tenuta San Guido Sassicaia Bolgheri - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-10-23

Sassicaia

Złożony i bardzo elegancki nos w otoczeniu nut czerwonych owoców. W ustach pełne, gęste a jednocześnie harmonijne i eleganckie. Świetny potencjał starzenia.

Oceń 
Quality


2023-09-26

Sassicaia Bolgheri 2015

Co tu dużo pisać wino Sassicaia to najsłynniejsze butelki z włoskich ziemi. Według portalu Wine-Searcher jest to szóste najbardziej poszukiwane wino świata i jedyne włoskie w stawce 25 najlepszych. Kiedyś powszechnie znane jako „ Super Toskanie ”, dziś popularne butelki z apelacji Indicazione Geografica Tipica (IGT) Toskanii wywodzą się z kilku zbuntowanych win, które zwiastowały nową erę winiarstwa we Włoszech. Ponieważ nie przestrzegały one ówczesnych włoskich przepisów winiarskich, pierwotnie określano je jako skromne Vino da Tavola, czyli wino stołowe. Kiedy jednak pionierskie nazwy, takie jak Tignanello i Sassicaia – ta ostatnia produkowana obecnie w ramach własnej Denominazione di Origine Controllata (DOC), Bolgheri Sassicaia – okazały się sukcesem z dnia na dzień, toskańscy producenci poczuli zachętę do ponownego przemyślenia całej sytuacji.

Oceń 
Quality


2023-09-17

Bolgheri Sassicaia 2015

Obserwując ewolucję tego wina w beczce przez ostatnie kilka lat, mamy zaszczyt ocenić produkt końcowy. Ta Sassicaia rozkwitła od czasu moich poprzednich spotkań z nią, gdy byłem młodym, niezdarnym nastolatkiem. Długo oczekiwana Bolgheri Sassicaia 2015 reprezentuje ogromny wysiłek, który łączy się z precyzją i skupieniem. To pewne siebie i dumne czerwone wino z Toskanii. Zaczynając od podstawowego surowca, można wyczuć jakość owoców dzięki pięknemu ciemnemu wyglądowi wina i bogatej teksturze, jaką oferuje podniebieniu. Kwasowość jest zintegrowana, ale moim zdaniem więcej świeżości byłoby mile widziane (i przyczyniłoby się również do jego trwałości). Bukiet jest wzmocniony zarówno pod względem objętości, jak i długości. Jej playlista obejmuje ciemne owoce jagodowe, przyprawy, skórę, lukrecję i palone ziarna kawy. Jednak odczucie w ustach jest niezwykle pełne wdzięku i jedwabiste. Na podniebieniu ukazany jest niekwestionowany rodowód wina. Warto też zaznaczyć, że ta edycja Sassicaia wydaje mi się bardziej gotowa i otwarta. Będzie się pięknie starzeć i ewoluować, ale Sassicaią 2015 można się cieszyć także w perspektywie średnioterminowej. W tym winie liczy się tu i teraz.

Oceń 
Quality


2023-09-17

Tenuta San Guido Sassicaia 2015

Nazwa Tenuta San Guido pochodzi od świętego Guido della Gherardesca, który żył w XI wieku. Położone jest na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego, pomiędzy Leghorn i Grosseto, w Maremmie, obszarze rozsławionym przez włoskiego laureata Nagrody Nobla Giosuè Carducci, i rozciąga się na długości 13 km od morza aż po wzgórza. Wino Sassicaia, stadnina koni czystej krwi Razza Dormello-Olgiata i rezerwat ptaków Padule di Bolgheri to trzy charakterystyczne cechy winnicy. Dzielą posiadłość pomiędzy Padule na wybrzeżu, tereny do ćwiczeń koni na równinie i winnice posadzone na wzgórzach o wysokości do 350 metrów. Te ostatnie otrzymały własny DOC, DOC Bolgheri Sassicaia, co stanowi pierwszy i jak dotąd jedyny przypadek we Włoszech DOC zawartego w jednym majątku.

W latach dwudziestych markiz Mario Incisa della Rocchetta marzył o stworzeniu wina „rasowego” i dla niego, jak dla całej ówczesnej arystokracji, ideałem było Bordeaux. W latach czterdziestych XX wieku, po osiedleniu się z żoną Clarice w Tenuta San Guido na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego, eksperymentował z kilkoma francuskimi odmianami winorośli (której sadzonki odzyskał z posiadłości książąt Salviati w Migliarino) i doszedł do wniosku, że Cabernet ma „ bukiet, którego szukałem.” Wino produkowane głównie z Cabernet Sauvignon stanowiło zasadniczą zmianę w tradycji toskańskiej i piemonckiej, odpowiednio Sangiovese i Nebbiolo. Innowacyjna decyzja o posadzeniu tej odmiany w Tenuta San Guido była częściowo spowodowana podobieństwem, które Mario Incisa zauważył między terenem Toskanii a terenem Graves w Bordeaux. „Groby”, lub „żwir” w języku francuskim odnosi się do skalistego terenu, który wyróżnia obszar Bordeaux; podobnie, żwirowe winnice w Toskanii nadają Sassicaia, „kamiennemu gruntowi”, te same cechy, co jej ukochany francuski brat.

Obserwując ewolucję tego wina w beczce przez ostatnie kilka lat, mamy zaszczyt ocenić produkt końcowy. Ta Sassicaia rozkwitła od czasu moich poprzednich spotkań z nią, gdy byłem młodym, niezdarnym nastolatkiem. Długo oczekiwana Bolgheri Sassicaia 2015 reprezentuje ogromny wysiłek, który łączy się z precyzją i skupieniem. To pewne siebie i dumne czerwone wino z Toskanii. Zaczynając od podstawowego surowca, można wyczuć jakość owoców dzięki pięknemu ciemnemu wyglądowi wina i bogatej teksturze, jaką oferuje podniebieniu. Kwasowość jest zintegrowana, ale moim zdaniem więcej świeżości byłoby mile widziane (i przyczyniłoby się również do jego trwałości). Bukiet jest wzmocniony zarówno pod względem objętości, jak i długości. Jej playlista obejmuje ciemne owoce jagodowe, przyprawy, skórę, lukrecję i palone ziarna kawy. Już, odczucie w ustach jest niezwykle pełne wdzięku i jedwabiste. Na podniebieniu ukazany jest niekwestionowany rodowód wina. Warto też zaznaczyć, że ta edycja Sassicaia wydaje mi się bardziej gotowa i otwarta. Będzie się pięknie starzeć i ewoluować, ale Sassicaią 2015 można się cieszyć także w perspektywie średnioterminowej. W tym winie liczy się tu i teraz.

Oceń 
Quality


2023-08-31

Tenuta San Guido Sassicaia 2013

Jeden z najsłynniejszych supertoskanów. Intensywne, skoncentrowane i głęboko rubinowe wino, którego aromat czerwonych owoców jest bogaty i gęsty, a jednocześnie harmonijny, w smaku ze słodkimi, zrównoważonymi taninami. Wino trudne to określenia i opisania, gdyż w kolejnych latach dojrzewania ujawnia nowe oblicza. Nazwa Sassicaia oznacza “miejsce wielu kamieni”, co nawiązuje do żwirowej gleby, na której położona jest posiadłość Bolgheri, która przypomina gleby francuskiego Médoc. Markiz Mario Incisa della Rocchetta zaszczepił w latach 40-tych XX wieku na włoskiej ziemi charakterystyczny dla Bordeaux szczep Cabernet Sauvignon, początkowo nie spotykając się jednak z ciepłym przyjęciem powstałego z jego gron trunku. Z czasem wino dojrzewało, pokazując swój prawdziwy potencjał, a pierwszy udostępniony szeroko rocznik 1968 spotkał się z ogromnym uznaniem. W 2013 Sassicaia otrzymała własne D.O.C., będąc jedynym włoskim winem, które cieszy się tym przywilejem.

Oceń 
Quality


2023-03-08

Sassicaia Bolgheri 2015

Sassicaia posiada głęboki, intensywny rubinowy kolor. Elegancki, głęboki i bardzo intensywny aromat czerwonych oraz czarnych owoców o niespotykanej strukturze z świetnie zintegrowanymi nutami przypraw i dębu. W ustach idealnie zintegrowane,eleganckie, złożone. Niesamowicie trwałe wykończenie.

Oceń 
Quality


2023-03-08

Sassicaia 2015

W 1978 roku Decanter Magazine uznał Sassicaia za najlepszy Cabernet wśród 33 win z 11 krajów . Markiz Incisa della Rocchetta zmarł w 1983 roku, obecnie wszystkimi interesami winnicy kieruje jego syn markiz Nicolo Incisa della Rocchetta. Historia Sassicaia jest historią tworzenia nowego, wielkiego , włoskiego wina. Wraz z żoną osiadł w toskańskim majątku Tenuta San Guido, rozpoczynaj±c eksperymenty z różnymi francuskimi odmianami, szukając dla swego wina przede wszystkim pięknego bukietu. Ostatecznie wybór padł na Cabernet Sauvignon, pierwszego i najważniejszego składnika przyszłego supertoskana. Było to radykalne posunięcie zważywszy, że w Piemoncie i Toskanii tradycyjnie uprawiano Nebbiolo i Sangiovese. Ciekawostką jest, że gleba w Tenuta San Guido była bardzo podobna do Graves w Bordeaux. Zarówno graves w języku francuskim jak i sassicaia w dialekcie toskańskim oznacza mniej więcej to samo to samo - żwir (kamienna, żwirowa gleba). Niestety, stworzenie wielkiego wina nie jest rzeczą łatwą. Cabernet wymagał więcej zabiegów niż miejscowe szczepy. Tak więc w latach 1948 -1960 niewielkie ilości nowego wina konsumowano na miejscu w winnicy, ale każdego roku pewną ilość skrzynek tego wina składowano w piwnicach Castiglioncello. Gdy uznano, że postęp w jakości wina jest zadowalający, w 1965 roku obsadzono Cabernetem i Cabernet Franc następną część winnicy właśnie w części zwanej Sassicaia i trochę wyżej położonej Aianova. Pierwszy rocznik Sassicaia (1968) pojawił się na rynku dopiero w 1971 roku i przyjęto go doskonale. Z czasem drewniane zbiorniki fermentacyjne zamieniono na stal nierdzewną, a do starzenia wina zaczęto używać barriques z francuskiego dębu. Sassicaia mocno ugruntowała sie na rynku światowym i zapoczątkowała nowy rozdział we włoskich winach najwyższej klasy, tworząc nową rodzinę win zwanych supertoskanami.

Oceń 
Quality


2022-08-21

Sassicaia 2015

Wino jest niesamowite już przy pierwszym nosie, oferując gorące kamienie, czarną porzeczkę, jod i mokrą ziemię. Pełne z ciasnym środkowym podniebieniem, następnie otwiera się strukturą taniny, która jest nieważka i rozprzestrzenia się na podniebieniu. Całkowicie zintegrowany na podniebieniu dla podniebienia. To jest magiczne wino z dywanu. Naprawdę niesamowite. Jeden z punktów odniesienia dla tego rocznika. Teraz do picia i proszę spróbować butelki, ale to jest wino do piwnicy.

Dodaj opinię

Tenuta San Guido Sassicaia Bolgheri

Wino Kolekcjonerskie 

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.4
Na podstawie 134 opinii w serwisie Google
Super sklep z winami. Sprzedawca zdobył moje zaufanie i satysfakcję poprzez szeroki wybór przetestowanych win o wysokiej jakości. Ze względu na prestiż, jakoś, profesjonalą pomoc i obsługę.
Robert Nowak Jezioranski
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski