Wino Beringer Quantum Napa Valley

817,00 zł
Brutto
6 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Beringer Quantum Napa Valley

 

Kraj: Stany Zjednoczone

Region: Napa Valley, Los Carneros

Winiarz: Mark Beringer

Szczepy: 74% Cabernet Sauvignon, 12% Merlot,

7% Cabernet Franc, 5% Petite Sirah, 2% Malbe

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 15% CER

91 POINTS, JEB DUNNUCK

91 POINTS, WINE ENTHUSIAST

 

 

Beringer Quantum oferuje zapraszający aromat czarnej czereśni, palonego espresso i skóry. Nuty dojrzałej śliwki, wanilii i dżemu chłopięcego podkreślone są subtelną brązową przyprawą. To bogate, mięsiste wino ma niesamowicie jedwabiste taniny i bujny, zaokrąglony profil, dzięki czemu można cieszyć się smakiem. Wino dobrze zbudowane, finezyjne na podniebieniu. Aby stworzyć mieszankę, która uwydatnia wyjątkowe tereny winnic Beringer w wielu dolinach Napa Valley, każda działka winnic jest oddzielona od momentu zebrania winogron aż do końcowego mieszania. Tworząc Quantum, celem jest zaprezentowanie interesującej mieszanki odmian przy użyciu podłoża Cabernet Sauvignon - szkieletu portfolio Beringer. Około połowa mieszanki pochodzi z góry Howell, a jej równowaga składa się z szeregu ważnych winnic położonych wzdłuż doliny. Merlot wnosi przyjemne w ustach i miękkie taniny, Cabernet Franc dodaje wspaniałych kolorów i wyjątkowych aromatów, Petite Sirah dodaje złożoności przypraw, a Malbec dodaje jedwabistości i koloru końcowej mieszance. Wina leżakowano w dębu francuskim (31 procent nowych beczek) przez 20 miesięcy, a następnie w butelce przez sześć miesięcy. Wino polecane do drobiu, czerwone mięsa, aromatyczne sery, schabowy z opiekanym ziemniakiem, kotlet po zbójnicku, kopytka w sosie grzybowo koperkowym, dania mączne.

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Kwant jest najmniejszą jednostką energii osiągalną w nauce. Każda drobna cząstka - każda pojedyncza kwant - ma unikalny potencjał, by przyczynić się do powstania większej istoty. Kiedy jednostki te się łączą, każde kwant wnosi swój szczególny esencja, co daje system wielkiej ekspresji i złożoności. Podobnie w winie Beringer uznaje, że każda odmiana winogron ma niepowtarzalny smak i strukturę oraz że każda winnica i blok winorośli przyczyniają się do jeszcze jednej ekspresji tych odmian. Innymi słowy, każdy z tych składników działa jak kwant. Kiedy te odmiany lub kwanty się łączą, wytwarzają coś o wiele większej wartości.

91 PUNKTÓW - JAMES SUCKLING

„Soczysta i bogata czerwień o śliwkowo-jagodowym charakterze. Trochę nut przypraw i pieprzu. Pełnowartościowy, okrągły i pyszny. Nieco oldschoolowy, ale przyjemny. Trochę gorąco na mecie. Pij teraz i w przyszłości nawet do 18 lat. ” - James Suckling, JamesSuckling.com, maj 2018

NOTATKI DEGUSTACYJNE

Aromaty czarnych owoców i przetworów akcentują nuty ziół, przypraw dębowych i suszonych owoców. Bogate i wyraziste, okrągłe i pełne w ustach z wyraźnymi taninami, które doprowadzą do dalszego rozwoju wraz z wiekiem wina. Pikantne i gryzące przy wejściu, teraz przyjemne, ale pokażą się dobrze przez co najmniej 10-15 lat.

Ogólna jakość, złożoność i równowaga w winorośli dały producentom wina wyjątkowe owoce. Wpływ utrzymującej się suszy był widoczny przy nieco mniejszym obciążeniu upraw, ale zmniejszenie wielkości zostało zrównoważone przez wzrost jakości. Sezon wegetacyjny cechowały przyjemna pogoda z niewielką presją skoków temperatury lub nieuzasadnionego deszczu. Po suchej zimie, powszechnej w ostatnich latach, szybko pojawiła się równie sucha wiosna, co doprowadziło do wczesnego zerwania pąków i szybkiego rozpoczęcia sezonu wegetacyjnego. Ciepła pogoda trwała przez późną wiosnę i lato, umożliwiając stały i pewny rozwój smaków. Każda charakterystyczna partia jest przechowywana osobno od momentu zbioru aż do ostatecznego zmieszania w następnym roku. Każde wyrażenie Quantum prezentuje tradycyjne odmiany Bordeaux z fundacją Cabernet Sauvignon, kręgosłupa i niekwestionowanej gwiazdy Beringera. W tym vintage, mieszanka kotwic z 69% Cabernet Sauvignon, z Cabernet Franc i Petit Sirah, a także akcenty Malbec, Merlot i Petit Verdot. Merlot przyczynia się do okrągłego odczucia w ustach i miękkich tanin, Cabernet Franc dodaje świetny kolor i niepowtarzalne aromaty, Petite Sirah dodaje złożoności przypraw, a Malbec dodaje jedwabistości i głębi koloru do końcowej mieszanki. Wina leżakowały w dębie francuskim (50% nowe) przez 20 miesięcy i pozwoliły na dalszą integrację i uzyskanie złożoności w butelce przez kolejny rok.

Beringer Quantum Napa Valley - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-10-01

Beringer Quantum Napa Valley

W nosie fala jagód i jeżyn poprzedza podniebienie czarnych malin, jagód, górskich jagód, rozgrzewających przypraw i roztopionej czarnej lukrecji, a wszystko to z posypką piekarskiej czekolady i przypalonej laski wanilii.

Dodaj opinię

Beringer Quantum Napa Valley

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora