Allegrini Amarone Veneto

347,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Amarone jest gatunkiem wina charakterystycznego dla regionu Veneto, stanowi niezwykły wkład regionu Veneto w rozwój światowej kultury winiarskiej. Recznie zbierane i selekcjonowane grona, poddane procesowi podsuszania w dobrze wentylowanych pomieszczeniach przez okres ok. 100 dni, w czasie procesu winogrona tracą ok. 45% procent swej wagi. Suszenie kończy się zwykle w styczniu, grona zostają poddane starannej winifikacji, dojrzewane w nowych beczkach dębowych przez okres 17 miesięcy , przez kolejne 7 w beczkach starszych i ok. 14 miesiecy w butelkach.
Wino niezwykle skoncentrowane, głęboko purpurowa nieprzenikniona czerwień z fioletowmi refleksami. Bukiet niezwykle intensywny: kandyzowane wiśnie, rodzynki wanilia, karmel z lekką także nutą rześką i kwaskową, intrygujące.
W ustach pełne i intensywne, przyjemna wytrawność, krągłość, miękkie słodkawe taniny. Kolejne wino na chłodniejsze wieczory, wspaniałe !

 

Allegrini Amarone Veneto - Opinie klientów

Dodaj opinię

Allegrini Amarone Veneto

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 297 opinii w serwisie Google
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski
Niezwykle profesjonalna ekipa sommelier, dzięki której czujesz się poważanym i zaprzyjaźnionym klientem już od pieszej wizyty. Swobodny styl rozmowy o winach z łatwością przychodzi sprzedawcy przy polecaniu win. Tak ja to kupuje i nie żałuje polecam.
Patrycja Kaczmarczyk
Duży wybór asortymentu, uczciwe ceny i bardzo miła obsługa. Polecam!
Anna Stryjeczek
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka