Masi Costasera Amarone della Valpolicella Classico

377,00 zł
Brutto
9985 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Masi Costasera Amarone della Valpolicella Classico

 

Kraj: Włochy

Region: Veneto

Klasyfikacja: DOCG Amarone della Valpolicella Classico

Szczepy: 70% Corvina , 5% Molinara , 25% Rondinella

Rodzaj: Wina kolekcjonerskie

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 15%

 

Masi amarone Costasera na widok jest intensywnie rubinowo-czerwony, gęsty i oleisty. Nos ujawnia nieodparte nuty prawie gotowanych owoców, w niektórych niuansach jest prawie tostowy, lekko pikantny. Na podniebieniu jest zrównoważony, ale jednocześnie odurza napój , od zawsze obecnych tanin, rozpoznaje soczysty owoc, zamyka się w bogaty i trwały sposób. Symbol, dumny i żywiołowy. On nie chce być nigdy tym drugim!

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Dumny, majestatyczny, złożony i żywiołowy: to delikatny gigant Masi. Punkt odniesienia dla kategorii Amarone, która wraz z Barolo i Brunello stanowi arystokrację włoskiego świata wina. Produkt niezrównanej wiedzy Masi w zakresie techniki appassimento, w której tradycyjne winogrona z obszaru Valpolicella Classica - Corvina, Rondinella i Molinara - są układane na bambusowych stojakach, aby skoncentrować ich aromat w miesiącach zimowych. Zbiór winogron był łatwo przeprowadzany z góry. Zebrana ilość była niższa niż średnia, ale winogrona były wysokiej jakości. Klimat w regionie Valpolicella umożliwił idealne więdnięcie winogron. Gleba zawierająca czerwone wapno pochodzi z epoki Eozeny; ponadto wciąż czerwona twarda gleba na bazalcie. Po łagodnej zimie i trochę deszczowej wiosny pierwsza połowa czerwca charakteryzowała się opadami i ciepłymi temperaturami, które wzrosły jeszcze wyżej w drugiej połowie lipca. Połączenie takich czynników spowodowało 15 dni wyprzedzenia faz opon. W lipcu liczba winogron została zmniejszona o 15%. Z zachodnich i południowo-zachodnich wzgórz winnic, położonych na wybrzeżach historycznych wspólnot produkcyjnych (Marano, Negrar, SantAmbrogio i San Pietro in Cariano).

24 miesiące: 80% w słowiańskich dębowych beczkach (40-80 hl), 20% w słowiańskich małych beczkach Allier i dębowych (40% nowych beczek, 30% drugi wkład, 30% trzeci wkład). Następnie 4 miesiące w butelce.

Polecane jako wino po obiedzie lub do czerwonego mięsa, dziczyzny, przepiórek i potraw o bogatym smaku. Bardzo dobrze komponuje się z dojrzałymi serami, takimi jak parmezan, pecorino i gorgonzola.

Wino Masi Amarone jest wytwarzany zgodnie ze starą metodą „więdnięcia”, znaną w czasach rzymskich. Na przełomie września i października wybrane na wzgórzach winogrona umieszcza się na tradycyjnej korze Darren (tzw. „Wyspa”). Darren znajdują się w sklepach z owocami, w których naturalne więdnięcie jest kontrolowane przez system NASA. Pod koniec stycznia winogrona straciły 35% masy i uzyskały wyższy poziom cukru. Oczywiście tylko Corvina jest atakowana przez Botrytis, szlachetnego siwego konia. Następnie winogrona są delikatnie wyciskane, niektóre z nich pozbawione cech, starzone przez 45 dni w dużych dębowych beczkach ze Slawonii lub w pojemnikach ze stali nierdzewnej w naturalnie niskiej temperaturze. 35 dni na ukończenie fermentacja w beczkach (30–40 hl) z dodatkiem drożdży alkoholowych i fermentacja malolaktyczna.

Nazwa Masi pochodzi od „Vaio dei Masi”, nazwy doliny nabytej pod koniec XIX wieku przez rodzinę Boscaini, która nadal jest właścicielem firmy. Historia Wina Masi sięga 1772 roku i jest zakorzeniona w najbardziej autentycznej i autentycznej weneckiej tradycji . Ich najbardziej prawdziwe i reprezentatywne motto to: „oszczędzanie i oszczędzanie” lub „wiedza i wiedza”. To nie przypadek, że Agricola Masi jest uznawana za jedną z winnic najbardziej uważnych na zachowanie starych rodzimych winorośli zagrożonych wyginięciem, takich jak Oseleta i tradycyjne weneckie techniki uprawy winorośli.

Ogromną zaletą Masi było aktualizowanie się z roku na rok, doskonalenie jakości swoich butelek, potwierdzanie się jako rzeczywistość na najwyższym poziomie w świecie wina. Dzięki tej niekwestionowanej zdolności, dziś możemy skosztować doskonałej jakości butelek Masi, zaczynając od szerokiej gamy Amarone , prawdziwego symbolu naszej ziemi, Veneto, która obecnie osiągnęła szczyt włoskiej produkcji wina. Praca Grupy Technicznej Masi ma na celu zagwarantowanie jakości w czasie: przemyślane i ukierunkowane wykorzystanie starzejącego się drewna, przeformułowanie tradycji suszenia i osiągnięcie najwyższych innowacyjnych i technologicznych standardów w fazie winifikacji, to tylko kilka przykładów.

Amarone: Masi to także doskonałe czerwone wina oparte na typowych odmianach winogron, takich jak Corvina i Rondinella . Dziś do winnicy Masi Wina należą także dwa osiedla w Toskanii i Argentynie w Valle di Tupungato, z chęcią przeniesienia know-how dojrzałego w czasie, znacznie poza granicami kraju. Fakt ten w pełni potwierdza innowacyjną mentalność rodziny Boscaini, która sprytnie łączy swój związek z regionem Wina Veneto z wielką zdolnością do nadążania za duchem czasu: jest to przepis, który pozwala nam dziś docenić butelki sygnowane przez Masi. Różnorodność Win Amarone i czerwieni o niezwykłej jakości. Prawdziwa instytucja w świecie Wina Amarone, którą warto poznać i spróbować!

Masi Costasera Amarone della Valpolicella Classico - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-04-08

Amarone na święta...

W nosie wyczuwamy pieczone, czerwone owoce z dominującą nutą śliwek i wiśni. Na podniebieniu niezwykle harmonijne - wyczuwalny i owoc i nuty kawy.

Dodaj opinię

Masi Costasera Amarone della Valpolicella Classico

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk