CERVARO DELLA SALA CHARDONNAY ANTINORI

399,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość
Obecnie brak na stanie

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 6.


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Perfekcyjne chardonnay 

Cervaro Della Sala Chardonnay Antinori

 

UMBRIA I.G.T.Antinori Toscania

Kraj: Włochy

Producent: Castello Della Sala - Antinori

Region: Umbria

Klasyfikacja: Umbria IGT

Styl wina: Wytrawne białe wino

Winogrona: 90% Chardonnay, 10% Grechetto

Pojemność: 0,75l

Alkohol 13% 

 

Wino o jasno złotej barwie. Aromaty złożone z dominacją cytrusów, ananasów i gruszek z odrobiną nuty wanilii. Wino dobrze zbudowane o kremowej konsystencji. Finisz trwały i dystyngowany. Pyszne wino nawet bez posiłku. Sugestie kulinarne: homar, kurczak pieczony w ziołach, gulasz z białego mięsa, risotto z grzybami, makaron z rybą bez pomidora, risotto z owocami morza, zupa rybna.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Nazwa Cervaro pochodzi od szlacheckiej rodziny, która była właścicielem Castello della Sala w XIV wieku, Monaldeschi della Cervara. Mieszanka winogron Chardonnay i niewielka ilość Grechetto tworzą wino, które z czasem może się starzeć i reprezentować elegancję i złożoność tej wyjątkowej posiadłości. Cervaro della Sala to jedno z pierwszych włoskich win białych, które mają fermentację malolaktyczną, a dojrzewanie odbywa się w barriques. Pierwszy wyprodukowany rocznik Cervaro to rocznik 1985. Castello della Sala znajduje się w regionie Umbrii, niedaleko granicy z Toskanią, około 18 kilometrów od zabytkowego miasta Orvieto. Nieruchomość średniowiecznego zamku rozciąga się na powierzchni 500 hektarów (1235 akrów), 170 hektarów (420 akrów) jest obsadzonych winnicami na wysokości, która waha się między 220 a 470 metrów nad poziomem morza (722/1541 stóp) na łagodnych wzgórzach które charakteryzują piękną okolicę w tym obszarze. Castello della Sala to idealne miejsce do uprawy białych odmian. Winorośle rosną na glebach gliniastych i wapiennych, bogatych w skorupy kopalne i są dobrze narażone na wschody słońca z doskonałą różnicą temperatur między dniem a nocą. Jedynym wyjątkiem od reguły jest Pinot Noir. Gleby pochodzące z okresu pliocenu, bogate w skamieliny morskie z żyłami gliny.

CERVARO DELLA SALA CHARDONNAY ANTINORI - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-09-17

Płam dobre wino, lecz Cervaro jest z tych dobrych z tych najleps

świeży bukiet z delikatnymi aromatami masła orzechowego, wanilii i białych kwiatów. Na podniebieniu eleganckie, charakteryzujące się niesamowitą mineralnością. Delikatny smak prażenia harmonijnie łączy się ze strukturą, podkreślając nuty tropikalne i cytrusowe. Pij powoli smak wina utrzyma się dłużej nisz myślisz a z chwilą odejścia podniebienie zażąda daj jeszcze. Wino jedno z lepszych jakie piłam.

Oceń 
Quality


2023-08-22

Cudowne wino

Cudowne wino

Oceń 
Quality


2023-06-09

Światowa klasa białego wina chardonnay

Taka precyzja tutaj. Na nosie jest mineralność zapałki, która pięknie komponuje się ze słodkimi, ale napiętymi owocami cytrusowymi. Intensywny i bezpośredni na podniebieniu z drobnym krystalicznym kwasem i mineralnym kręgosłupem, uzupełniony żółtą śliwką i białymi owocami brzoskwini. Niesamowita precyzja i koncentracja tutaj, z prawdziwą finezją i ogromnym potencjałem rozwoju. Światowa klasa.

Oceń 
Quality


2023-04-20

Cervaro Chardonnay

Cervaro to zupełnie unikatowe wino z Umbrii, do produkcji którego wykorzystywane są tylko szczepy, pochodzące z posiadłości Castello della Sala - Chardonnay z małym udziałem Grechetto. Fermentacja i dojrzewanie tego włoskiego wina trwa około 5 miesięcy i do tego procesu wykorzystywane są małe beczki dębowe, tzw. barriques. Następnie dodatkowo leżakuje przez rok w butelkach w piwnicach producenta. Aromat zdominowany jest nutami cytrusowymi, z ananasem i słodką gruszką w tle. Dodatkowo od góry wszystko zgrabnie przykryte wanilią. Usta doskonale zbudowane, końcówka bardzo owocowa i długa.

Oceń 
Quality


2023-03-09

Cervaro Chardonnay Antinori

Badanie organoleptyczne wina Cervaro della Sala podkreśla jasnożółty kolor z zielonymi refleksami. Cervaro ma bogaty, złożony i świeży bukiet z delikatnymi aromatami masła z orzechów laskowych, wanilii i białych kwiatów. Na podniebieniu eleganckie, charakteryzujące się niesamowitą mineralnością. Delikatny smak palenia harmonijnie łączy się ze strukturą, podkreślając nuty tropikalne i cytrusowe. Prestiżowe białe wino Cervaro della Sala stanowi „symbol” posiadłości Castello della Sala, która szczyci się ważnymi nagrodami, a przede wszystkim wieloma wiernymi wielbicielami. Powstaje w wyniku winifikacji winogron Chardonnay i Grechetto, oba winifikowane w stali. Fermentacja i dojrzewanie odbywają się w beczkach i nadają temu fantastycznemu winu strukturę i ciało. Następnie białe wino Cervara della Sala spoczywa w butelce przez około 10 miesięcy w średniowiecznych piwnicach zamku. Klasyfikacja uzyskana przez Cervaro della Sala to klasyfikacja IGT, która gwarantuje typowe umbryjskie oznaczenie geograficzne. Mieszanka Chardonnay i Grechetto dzieli się odpowiednio na 90% i 10%. Zbiory winogron Cervaro wymagają szczególnej troski. Aby uniknąć nieprzyjemnych procesów utleniania lub ekstrakcji niepożądanych garbników, zbiór odbywa się bardzo wcześnie rano, aby owoce trafiły do ​​piwnicy w stanie nienaruszonym i nie były narażone na wysokie temperatury panujące w ciągu dnia. Uwaga na winogrona jest kontynuowana również w piwnicy, dzięki swojej szczególnej strukturze, zaprojektowanej w taki sposób, aby wykorzystać zasadę grawitacji, a tym samym uniknąć mechanicznej ingerencji w winogrona i moszcz, które grawitacyjnie, po maceracji skórki w temperaturze 10 °C przez około cztery godziny, są umieszczane w osadnikach, gdzie ulegają klarowaniu przed przeniesieniem do barriques. To tutaj zachodzi fermentacja alkoholowa, a następnie jabłkowo-mlekowa. Ten ostatni dyktuje prawo i ustanawia trwałość wina w barriques. Zwykle w ciągu pięciu miesięcy wszystkie partie Chardonnay są gotowe do przeniesienia do zbiorników i zmieszania z Grechetto, które jest winifikowane oddzielnie. Po butelkowaniu Cervaro della Sala pozostaje w butelce do rafinacji przez co najmniej 10 miesięcy. Dobrze komponuje się z daniami z grillowanych czerwonych mięs, lądowymi i morskimi przystawkami oraz wszystkimi rodzajami ryb. Dobre również w połączeniu z pierwszymi daniami na lądzie, pod warunkiem, że nie są nadmiernie ustrukturyzowane. Należy podawać schłodzone do temperatury 10°C w wysokim, szerokim kieliszku do wina.

Oceń 
Quality


2022-10-23

Cervaro Chardonnay 2016

Na widok ma intensywny słomkowożółty kolor ze złotymi refleksami. Na nosie odczucia żółtego miąższu owoców, kwiatów eukaliptusa, kwiatów rumianku, nut jodu i przypraw, takich jak biały, wanilia i prażone orzechy laskowe. W ustach jest otaczający, miękki i pełny; Na wykończeniu zachowuje dyskretną świeżość połączoną z mineralnością. Po około pół godzinie od odkorkowania, wraz ze wzrostem temperatury, jest w stanie uwolnić jeszcze większą złożoność, ujawniając więcej, zarówno na nosie, jak iw ustach, jego pikantne i aromatyczne nuty. Cervaro della Sala to bardzo intensywne i strukturalne białe wino o doskonałym aromatycznym kalibrze. Możliwe jest połączenie go z drugimi daniami białego mięsa lub czerwonego mięsa, nawet trochę tłustego i / lub tłustego, biorąc pod uwagę wielką świeżość wina, zdolnego do "odtłuszczenia" ust. Naszym zdaniem osiąga swój maksymalny potencjał, jeśli zostanie pozostawiony do starzenia się przez kilka lat w butelce, rozwijając i podkreślając bardzo szczególne odczucia prażonych orzechów laskowych i innych przypraw. Rodzina Antinori produkuje wino od ponad 25 pokoleń, dokładnie od 1385 roku, a dziś posiada wiele posiadłości rozsianych po całym regionie, Włoszech i na świecie. Nazwa tego wina jest hołdem dla starożytnej rodziny, która jest właścicielem Castello della Sala: rodziny Monaldeschi della Cervara. Zamek znajduje się w Umbrii, niedaleko Toskanii na terenie gminy Orvieto. Został zbudowany w 1350 roku dla Angelo Monaldeschi della Vipera i należał do rodziny przez około 2 wieki, dopóki Giovanna Monaldeschi della Cervara nie podarowała zamku katedrze w Orvieto. Pozostał własnością publiczną do 1860 r., Kiedy rodzące się państwo włoskie sprzedało strukturę osobom prywatnym. W 1940 roku ojciec Piero Antinori, markiz Niccolò Antinori, nabył strukturę ze świadomością, że może ona mieć bardzo duży potencjał do produkcji wysokiej jakości wina. W rzeczywistości ziemie Zamku rozciągają się na około 500 hektarów, z których 170 jest uprawianych z winnicami i znajdują się na wysokości od 220 do 470 m n.p.m., co pozwala firmie uprawiać wiele odmian o bardzo różnych wynikach aromatycznych. Gleba jest głównie gliniasta, z obecnością wielu starożytnych skamieniałości, kolejnego elementu, który nadaje bogactwo i mineralność produkowanym winom. Połączenie tych aspektów oznacza, że gleby Castello della Sala są szczególnie odpowiednie do produkcji białych win z jednym wyjątkiem: Pinot Noir, międzynarodowej winorośli, która daje z siebie wszystko na obszarach o silnych zakresach temperatur między dniem a nocą.

Oceń 
Quality


2022-09-18

Chardonnay Umbria Antinori 2017

Chardonnay z Umbri ujawnia jasny słomkowożółty kolor z zielonkawymi refleksami. Nos otwiera się tostowymi nutami i owocowymi niuansami cytrusów i owoców egzotycznych, z lekkimi odczuciami masła. Na podniebieniu pikantne i świeże, z długim i trwałym finiszem. Przyjemny od razu, ma doskonały potencjał ewolucyjny. Kompetentny dodatek do gorących przystawek na bazie ryb i warzyw, idealny w połączeniu z pierwszymi daniami z sosami rybnymi, warzywami i grzybami. Doskonałe również do duszonej ryby, białego mięsa, zarówno grillowanego, jak i duszonego oraz dziczyzny.

Oceń 
Quality


2022-07-24

Wino jedno z najlepszych białych win Antinori

Wino z tak niesamowitą głębią i kompresją pięknych owoców i kredy. Suszone mango i suszona zielona papaja. Całe ciało, a jednocześnie napięte i skupione. Energetyczna kwasowość. Żywość. Nie przegap tego. Wino na teraz lub na przyszłość.

Oceń 
Quality


2022-06-23

Cervaro Wino Antinori Chardonnay

W tej kremowej bieli prym wiodą aromatyczne nuty orzecha laskowego, świeżej słomy i rumianku. Dobrze utkany i wyważony, z warstwami moreli, miodu, kremowego jabłka i wędzonego minerału. Trwałe wykończenie pokazuje delikatny krój.

Oceń 
Quality


2022-06-23

Antinort Chardonnay Cervaro

Cervaro della Sala 2011 to wyjątkowa ekspresja, która skorzysta na wielu kolejnych latach starannego starzenia. Mieszanka Chardonnay i Grechetto otwiera się na złote promienie świetlistego blasku, które migoczą przez szkło. Bukiet pięknie kształtują prażony migdał, wanilia, goździki, skórka pomarańczowa, owoce pestkowe i miód. Nuty mineralne dodają wymiaru temu, co poza tym jest super bogate i zrównoważone w ustach. Vintage 2011 pokazuje wyjątkową energię i intensywność.

Oceń 
Quality


2022-06-23

Antinori „Cervaro della Sala” Chardonnay Umbria

To jedno z najwspanialszych białych win włoskich, o aromatach i smakach szarlotki, kremowej tarty i cytrynowo-limonkowej. Pełne body o gęstym podniebieniu i jasnej kwasowości. Trwa to przez kilka minut. Solidna konstrukcja. Ta mieszanka Chardonnay i Grechetto poprawia się wraz z wiekiem jak to, co najlepsze w Burgundii

Oceń 
Quality


2022-06-04

Cervaro Cardonnay Antinori

Dominują aromaty owoców cytrusowych, ananasów i gruszek z odrobiną nuty wanilii. Wino o doskonałej palecie i długo utrzymującym się posmaku owoców.

Dodaj opinię

CERVARO DELLA SALA CHARDONNAY ANTINORI

Perfekcyjne chardonnay 

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 106 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson
Bachus Wina to wspaniałe miejsce dla miłośników wina. Sklep oferuje wyjątkowy wybór win z różnych regionów, a personel zawsze chętnie doradzi, który trunek wybrać.
Tadeusz Kosecki