Marques de Murrieta Capellania Rioja D.O.C

147,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Darmowy zwrot do 14 dni

Capellania Marques de Murrieta Rioja D.O.C

 

Kraj: Hiszpania

Apelacja: DOC Rioja

Producent: Marques de Murrieta

Szczep: 100% Viura

Rodzaj: białe, wytrawne

Beczka: 15 miesięcy

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12,5%

 

Wino o ograniczonej produkcji ze Szczep: 100% Viura z stuletniej winnicy. Wino przez półtora roku było przechowywana w nowych beczkach z francuskiego dębu i rok w butelce; dając zadziwiającą złożoność, strukturę i elegancję. Capellania Marques de Murrieta jest bardzo osobliwe białe wino z Rioja, z duszą czerwonego wina, które zaskakuje wszystkich, którzy go smakują. Białe wino z Rioja Marques de Murrieta, które przekracza wszelkie oczekiwania ze względu na swoją złożoność i strukturę, łączy w sobie jakość wybranych winogron wyhodowanych w tradycyjnej winnicy singe, która nadaje nazwę winu i zrównoważone starzenie się w nowych beczkach z francuskiego dębu przez półtora roku . Rezultatem jest zaskakujące białe wino o wspaniałym bukiecie, białe wino o charakterystycznym wyglądzie, stworzone, aby zaskoczyć swoją niepowtarzalnością i doskonale towarzyszyć różnorodnym bogatym potrawom, z niesamowitym potencjałem do ewolucji i wreszcie z wdziękiem w butelce.

Wino Perfekcyjne

„Wino z 70-letnich krzewów o niskiej wydajności, które spędziło 15 miesięcy w nowym francuskim Dębie. Aromaty tostu, przypraw do pieczenia, migdałów, toffi i melona wprowadzają do bogatego, pikantnego, o delikatnej strukturze i dobrej kwasowości wina. Dobry potencjał starzenia pozwoli pić je nawet do 2029 roku” – Robert Parker. bk6

Winnica: Capellanía single-vineyard. Położone na płaskowyżu na wysokości 485 metrów, najwyższy punkt w posiadłości Ygay, naszej 300-hektarowej posiadłości w Rioja Alta.

Dobre wino z Rioja

Wino Capellania Marques de Murrieta polecane : szkarłatny tatar z krewetek z własnym sokiem na sferach, żelatyna z białego wina Capellania, imbir i kolendra; kurczak z pieca faszerowany kaszą i pieczarkami, grilowanym foie gras i grzybami z czerwoną porzeczką i octem mango; kremowy ryż z karnaroli z kałamarnicą na własny odcień i kremem z czerwonej piquillo; drób szkliwiony i pieczony. Tuńczyk smażony w sosie imbirowym z dodatkiem szczawiu i fety. Sugestie dotyczące serwowania : Zalecamy dekantację wina kilka minut przed podaniem, aby umożliwić mu oddychanie i wykazać jego pełny potencjał aromatyczny. Zalecana temperatura serwowania około 14º -15ºC (57º - 59º F).

Nagrody:

Capellanía 2014 94 - Wine Spectator

Capellanía 2013 94 - Wine Spectator

Capellanía 2012 92 - Wine Spectator

Capellanía 2011 93 - Wine Spectator

Marques de Murrieta Capellania Rioja D.O.C - Opinie klientów

Dodaj opinię

Marques de Murrieta Capellania Rioja D.O.C

Dodaj opinię