Vigne Vecchie Primitivo di Manduria Gold Series Leggenda

227,00 zł
Brutto
9988 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Primitivo di Manduria Leggenda Vigne Vecchie, Vigneti di Salento

 

Kraj: Włochy

Region: Puglia

Szczep: Primitivo Di manduria

Rodzaj: czerwone wytrawne

Beczka: 12 miesięcy

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5 %

 

Limited Edition

Wino powstało po zbiorach z krzewów 70 letnich. W ocenie dobre na 4 punkty. Dobrze zbudowane. Aromaty dojrzałych śliwek i wiśni łączą się z nutami wanilin i przypraw. W palecie słodkie z okrągłymi taninami. Długi i przyjemny finisz. Dla miłośników primitivo di manduria kolejna butelka do oceny. 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Vigneti del Salento Leggenda Vigne Vecchie Primitivo di Manduria DOP wypełnia szklankę głębokim, ciemnorubinowym kolorem . W naszym kierunku płyną intensywne zapachy karmelu, kruchego, orzechowego, borówkowego, czarnej wiśni, suszonej wiśni i dżemu jeżynowego, uroczo przeplatane ziemistą mineralnością.

 

W ustach pojawiają się gorzka czekolada i likier wiśniowy, delikatna wanilia, lekki tytoń fajkowy i cedr. Mocne, owocowe aromaty wiśni i śliwki harmonijnie korespondują z nutami skały i miękkiego dębu. Niezwykle drobne, wcale nie ziarniste, taniny pojawiają się z subtelną, tylko strukturalną cierpkością . Pełne owocowe zakończenie ożywia dobrze wkomponowany kwas owocowy i wyraźniejsza cierpkość, a kończy się cudownie długim, harmonijnym pogłosem.

 

Legendarny okręt flagowy domu Vigneti del Salento kilka lat temu był znany pod nazwą Oversettanta („ponad siedemdziesiąt”). Bo stare, sękate winorośle Primitivo, które dają tylko niskie plony, ale wnoszą jeszcze bardziej zapierającą dech w piersiach koncentrację aromatów do tego szlachetnego wina , miały już wówczas ponad 70 lat. Są do dziś - w małym, eleganckim klubie lat 70. tak czcigodna roślina pozostaje na całe życie - ale już dawno przekroczyli lata 80 i fascynują winami o jeszcze bardziej fenomenalnej ekspresji i głębi. Legenda z roku na rok staje się coraz silniejsza - legenda Apulii.

Nagrody:

92 ptk. – Wine Spectator
89 ptk. – Wine Advocate
89 ptk. – Gilbert&Gaillard Guide
92 ptk. – Parker Selection

Vigne Vecchie Primitivo di Manduria Gold Series Leggenda - Opinie klientów

Dodaj opinię

Vigne Vecchie Primitivo di Manduria Gold Series Leggenda

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job