Quota 29 Primitivo Menhir Salento

67,00 zł
Brutto
9996 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Quota 29 Primitivo Menhir Salento

Kraj: Włochy

Region: Salento

Winnica: Menhir Salento

Szczep: Primitivo di Manduria

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14 %

 

Intensywny rubinowy kolor z czerwonymi refleksami. Aromat o charakterystycznym zapachu winogron, wiśni dojrzałych, jeżyny i jagody. W ustach przyjemny smak, pełen, nasycony ciemną wiśnią, czarną porzeczką z pikantnym zakończeniem. 100% Primitivo polecane do czerwonych mięs, jagnięciny, królika marynowanego w tymianku z ziemniakami z grilla.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Linia Classics obejmuje wina, które zapoczątkowały tę historię sukcesu, produkowane od 2002 roku w historycznych obszarach tego regionu. To zbilansowane wina o dużej świeżości, produkowane z historycznych win Salento: Negroamaro, Primitivo, Susumaniello, Malvasia Nera i Malvasia Bianca. Notatki degustacyjne: czerwony rubinowy kolor z refleksami fioletowymi.  Bukiet złożony z dominacją nuty czereśni, wiśni, śliwki i gorzkiej czekolady tworzą kuszącą panoramę zapachową; następuje odrobina czarnego pieprzu. Smak iepły, okrągły, o solidnej strukturze z doskonale dobranymi taninami. Zamknięcie w tonach lukrecji.

 

Bracia Gaetano i Vito Marangelli mieli specyficzne spojrzenie na biznes z powodu podróży do Salento, więc  Menhir Salento  ma miejsce w 2002 roku. Zaczyna rosnąć dzięki przyjaciołom i współpracownikom, a także Miriam Daniele: Ambasadorowi Marki, która ma Salento w sercu. Menhir Salento znajduje się w Minervino di Lecce, ukrytym mieście między Maglie i Otranto. Znajduje się na niej stanowiska archeologiczne i jest wśród starożytnych gospodarstw, dolmenów, menhirów. Jest to siedlisko nietknięte, żyzne i mądre jak ludzie, którzy w nim mieszkają: ziemia, na której rolnictwo, enologia i gastronomia są cudownymi konsekwencjami. Menhir Salento to miejsce, które obejmuje trzy różne rzeczywistości: Winiarnię Menhir, Oregano - CIBO e VINO i Gospodarstwo Ekologiczne. Łączy je powołanie do cnoty i wzmacnia je dynamiczna wizja skutecznego modelu.

Poniżej przedstawiamy Wina primitivo najlepiej oceniane według naszych fanów wina Primitivo.

Dodaj opinię

Quota 29 Primitivo Menhir Salento

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
Na podstawie opinii w serwisie Google