Embruix de Vall Llach Priorat

147,00 zł
Brutto
9992 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Perfekcyjne wino

Embruix de Vall Llach Priorat 2016

 

Kraj: Hiszpania

Region: Priorat

Apelacja: DOCa Priorat

Producent: Vall Llach

Szczep: Merlot, Garnacha, Cariñena,

Syrah, Cabernet Sauvignon

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Dojrzewanie: 12 miesięcy beczka

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 15,5 %

VIP

Embruix Vall Llach (wymawiane jako Embroosh ), oznacza „urzekający” w języku katalońskim, a nazwa, wraz z symbolem pełni księżyca na etykiecie wina, jest świadectwem winiarni zainteresowanie biodynamicznym winem. Wino powstało po kupażu czterech szczepów połączonych w szczelny. Wino o głębokiej wiśniowej czerwieni z granatem, wino to zawiera delikatne aromaty czarnych pionów, likier wiśniowy, świeżo zmieloną przyprawę (w tym goździki i czarny pieprz), przeplatane ziemistymi nutami mineralnymi. Świetny przykład Prioratu z miękkością i elegancją wspartą o dobrej strukturze. Wino zmysłowe, z aromatami czerwonych owoców, lukrecji i kardamonu. Pełne aksamitne, z uderzającym owocem i wyważoną kwasowością. Doskonałe wino, jak Joker w tali zawsze w ocenie najwyżej.

 

Rocznik Embruix de Vall Llach Priorat 2016 w Priorat uznano za wyjątkowy ze względu na brak deszczu, pięknie umiarkowane temperatury i obecność suchego powietrza w kluczowych momentach cyklu winorośli. Rok był naznaczony suchą zimą, deszczową wczesną wiosną i raczej chłodnym i suchym latem / wczesną jesienią. Podczas gdy temperatury zaczęły rosnąć do kilku tygodni po przyspieszonym stężeniu cukrów winogron, podwyższone dojrzewanie było spowolnione w październiku, kiedy umiarkowane deszcze sprzyjały wolniejszemu i bardziej zrównoważonemu końcowi dojrzałości. Żniwa były opóźnione o pełne 3-8 dni później niż zwykle, kończąc się 4 listopada, dzięki doskonale zdrowym i niesuszonym skupiskom. Podsumowując, rocznik 2016 w Priorat charakteryzował się doskonałym wydłużonym dojrzewaniem, które producent win Albert powiedział, że dało początek dojrzałym, ustrukturowanym winom, które są skoncentrowane i eleganckie oraz o dobrej kwasowości ... cechy, które są idealne do długiej starzenia się butelki. Aby zapewnić optymalną jakość winogron, wszystkie bloki winnic i wszystkie odmiany są zbierane ręcznie i osobno winifikowane. Winifikacja: Po wyodrębnieniu fermentacja alkoholowa odbywa się w temperaturze 25-29 ºC w zbiornikach ze stali nierdzewnej o pojemności 2500 l i 5000 l przez 17 dni, z codziennymi ręcznymi dziurkowaniami. Maceracja pofermentacyjna trwa 12 dni, po czym następuje miękka prasa, po której 50% wina przechodzi przez ML w zbiorniku i 50% w beczce. Starzenie się w beczkach z dębu francuskiego o rozmiarze 225 i 300 litrów w trzecim i czwartym roku z lekkim do średniego tostem przez łączny czas 12 miesięcy, kolejne 24 miesiące w butelce przed wypuszczeniem na rynek.

Wine analysis: 4.9 g/l (0.49%) total acidity; 3.57 pH; 15.50% alcohol by volume Varietal Blend: 25% Merlot, 23% Garnacha, 21% Cariñena, 20% Syrah, 11% Cabernet Sauvignon

Sugestie kulinarne: Patatas bravas, Paella, Jamón Ibérico (Szynka iberyjska), Tortilla Española, Chorizo, Fabada asturiana, Pieczeń jagnięca, Albóndigas en salsa de tomate, Corzo asado con pure de membrillo, Migas de pastor, Pollo asado a la catalana, Przepiórki w salsie bilbaina, Pinchos morunos czyli szaszłyki, Conejo al vino blanco, Carcamusa toledana, Empanadillas de sobrasada y miel…

 

Wydarzenia Bachus

Vall Llach winnica założona na terenie Priorat , Porrera pomiędzy skarpami na terror mocno wapiennym i łupkowym Enric Costa Vall Llach postanowił nanieć nasadzenia winorośli. Enric Costa Vall Llach odkrył teren jeden z najcenniejszych skarbów Priorat. Korzenie winorośli muszą przenikać w skale i llicorella łupków, gdzie znajdują się koleinie złoża żelaza w glebie. Zespół Vall Llach z dumą stwierdza, że najlepszy winiarz znajduje się wysoko w górach wśród winnic. Vall Lach często zaznacz że region Priorat nie bez powodu został wybrany, to terror o stromych zboczach i wąwozach z powierzchnią cieni i świateł, który mówi o determinacji mieszkańców. Enric Costa Vall Llach Jest centrum szczytów i festonów, o ostrych krawędziach i skałach, które wyrażają trudności, jakie winnice muszą pokonać, aby zaoferować swój skarb. Te surowe, praktycznie dzikie warunki, z umiarkowanym klimatem i niewielkimi opadami, to te, które dają nam przywilej jednego z najlepszych moszczów gronowych na świecie. Priorat czyni relację między ludźmi a ziemią delikatną równowagą pomiędzy wysiłkiem żmudnej kultywacji a czerpaniem przyjemności z unikalnych rezultatów. Vall Llach tworzy wina najwyższej klasy wina, wysoko oceniane i produkowane w niedużych ilościach są rozchwytywane przez pośredników zanim jeszcze zostaną ocenione. Specjaliści do przydarzy win co roku skupują wina zakładając rezerwacje z dwu letnimi wyprzedzeniem.

Embruix de Vall Llach Priorat - Opinie klientów

Dodaj opinię

Embruix de Vall Llach Priorat

Perfekcyjne wino

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 140 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Tu kupiłem dobre Amarone.
Maciej Kaczmarski