Wino Embruix de Vall Llach Priorat

212,00 zł
Brutto
9993 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Embruix de Vall Llach Priorat 

 

Kraj: Hiszpania

Region: Priorat

Apelacja: DOCa Priorat

Producent: Vall Llach

Szczep: Merlot, Garnacha, Cariñena,

Syrah, Cabernet Sauvignon

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Dojrzewanie: 12 miesięcy beczka

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 15,5 %

VIP

Embruix Vall Llach (wymawiane jako Embroosh ), oznacza „urzekający” w języku katalońskim, a nazwa, wraz z symbolem pełni księżyca na etykiecie wina, jest świadectwem winiarni zainteresowanie biodynamicznym winem. Wino powstało po kupażu czterech szczepów połączonych w szczelny. Wino o głębokiej wiśniowej czerwieni z granatem, wino to zawiera delikatne aromaty czarnych pionów, likier wiśniowy, świeżo zmieloną przyprawę (w tym goździki i czarny pieprz), przeplatane ziemistymi nutami mineralnymi. Świetny przykład Prioratu z miękkością i elegancją wspartą o dobrej strukturze. Wino zmysłowe, z aromatami czerwonych owoców, lukrecji i kardamonu. Pełne aksamitne, z uderzającym owocem i wyważoną kwasowością. Doskonałe wino, jak Joker w tali zawsze w ocenie najwyżej.

 

Rocznik Embruix de Vall Llach Priorat w Priorat uznano za wyjątkowy ze względu na brak deszczu, pięknie umiarkowane temperatury i obecność suchego powietrza w kluczowych momentach cyklu winorośli. Rok był naznaczony suchą zimą, deszczową wczesną wiosną i raczej chłodnym i suchym latem / wczesną jesienią. Podczas gdy temperatury zaczęły rosnąć do kilku tygodni po przyspieszonym stężeniu cukrów winogron, podwyższone dojrzewanie było spowolnione w październiku, kiedy umiarkowane deszcze sprzyjały wolniejszemu i bardziej zrównoważonemu końcowi dojrzałości. Żniwa były opóźnione o pełne 3-8 dni później niż zwykle, kończąc się 4 listopada, dzięki doskonale zdrowym i niesuszonym skupiskom. Podsumowując, rocznik 2016 w Priorat charakteryzował się doskonałym wydłużonym dojrzewaniem, które producent win Albert powiedział, że dało początek dojrzałym, ustrukturowanym winom, które są skoncentrowane i eleganckie oraz o dobrej kwasowości ... cechy, które są idealne do długiej starzenia się butelki. Aby zapewnić optymalną jakość winogron, wszystkie bloki winnic i wszystkie odmiany są zbierane ręcznie i osobno winifikowane. Winifikacja: Po wyodrębnieniu fermentacja alkoholowa odbywa się w temperaturze 25-29 ºC w zbiornikach ze stali nierdzewnej o pojemności 2500 l i 5000 l przez 17 dni, z codziennymi ręcznymi dziurkowaniami. Maceracja pofermentacyjna trwa 12 dni, po czym następuje miękka prasa, po której 50% wina przechodzi przez ML w zbiorniku i 50% w beczce. Starzenie się w beczkach z dębu francuskiego o rozmiarze 225 i 300 litrów w trzecim i czwartym roku z lekkim do średniego tostem przez łączny czas 12 miesięcy, kolejne 24 miesiące w butelce przed wypuszczeniem na rynek.

Wine analysis: 4.9 g/l (0.49%) total acidity; 3.57 pH; 15.50% alcohol by volume Varietal Blend: 25% Merlot, 23% Garnacha, 21% Cariñena, 20% Syrah, 11% Cabernet Sauvignon

Sugestie kulinarne: Patatas bravas, Paella, Jamón Ibérico (Szynka iberyjska), Tortilla Española, Chorizo, Fabada asturiana, Pieczeń jagnięca, Albóndigas en salsa de tomate, Corzo asado con pure de membrillo, Migas de pastor, Pollo asado a la catalana, Przepiórki w salsie bilbaina, Pinchos morunos czyli szaszłyki, Conejo al vino blanco, Carcamusa toledana, Empanadillas de sobrasada y miel…

 

Wydarzenia Bachus

Vall Llach winnica założona na terenie Priorat , Porrera pomiędzy skarpami na terror mocno wapiennym i łupkowym Enric Costa Vall Llach postanowił nanieć nasadzenia winorośli. Enric Costa Vall Llach odkrył teren jeden z najcenniejszych skarbów Priorat. Korzenie winorośli muszą przenikać w skale i llicorella łupków, gdzie znajdują się koleinie złoża żelaza w glebie. Zespół Vall Llach z dumą stwierdza, że najlepszy winiarz znajduje się wysoko w górach wśród winnic. Vall Lach często zaznacz że region Priorat nie bez powodu został wybrany, to terror o stromych zboczach i wąwozach z powierzchnią cieni i świateł, który mówi o determinacji mieszkańców. Enric Costa Vall Llach Jest centrum szczytów i festonów, o ostrych krawędziach i skałach, które wyrażają trudności, jakie winnice muszą pokonać, aby zaoferować swój skarb. Te surowe, praktycznie dzikie warunki, z umiarkowanym klimatem i niewielkimi opadami, to te, które dają nam przywilej jednego z najlepszych moszczów gronowych na świecie. Priorat czyni relację między ludźmi a ziemią delikatną równowagą pomiędzy wysiłkiem żmudnej kultywacji a czerpaniem przyjemności z unikalnych rezultatów. Vall Llach tworzy wina najwyższej klasy wina, wysoko oceniane i produkowane w niedużych ilościach są rozchwytywane przez pośredników zanim jeszcze zostaną ocenione. Specjaliści do przydarzy win co roku skupują wina zakładając rezerwacje z dwu letnimi wyprzedzeniem.

Embruix de Vall Llach Priorat - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-08

Embruix de Vall Llach Priorat 2015

W ustach jest gęsty i nerwowy, ze słodkim wejściem Grenache, dziką siłą Carignan i końcową goryczą, która przypomina nam o twardej krainie, w której się narodziła. Ciepłe wino z dojrzałymi garbnikami.

Oceń 
Quality


2022-09-04

Wino Embruix de Vall Llach Priorat

Strome winnice na zboczach wzgórz stanowią ostateczne wyzwanie. Górzysty teren testuje zarówno hodowcę, jak i winorośl. Ale wyniki mogą być niezwykłe. Winnice na zboczu wzgórza mają mniejszy dostęp do wody, a bardziej skalista gleba zawiera również mniej składników odżywczych. Warunki te obciążają winorośl, powodując produkcję ułamka owoców większości winnic. Surowe środowisko powoduje, że winorośle walczą, dając mniej skupisk i mniejszy rozmiar jagód. Ponieważ większość smaku znajduje się w skórkach winogron, rezultatem są jagody, które są naładowane bogatymi, dojrzałymi, intensywnie skoncentrowanymi smakami i złożonością. Wino w efekcie końcowym jest bardzo smaczne, nie przesadzę pyszne.

Oceń 
Quality


2022-09-04

Vall lach Embruix wino Priorat

Gęsty i aksamitny, z wanilią i dojrzałymi czarnymi porzeczkami. Aromaty intensywne przywołują skojarzenia typu: anyż, czarne owoce i cassis. Winnice na zboczu wzgórza są wyjątkowe. Podobnie jak wino, które jest z nich wykonane. Wino odpoczywające w beczkach dębowych z czasem pięknie przekształca intensywne owoce górskie w wino o niezwykłym bogactwie oraz gładkiej i luksusowej konsystencji. Gęsty i aksamitny, z wanilią, dojrzałymi czarnymi porzeczkami i odrobiną anyżu.

Oceń 
Quality


2022-05-15

Celler Vall Llach Priorat Embruix

Vall Llach's Embruix (wymawiane Embroosh) oznacza po katalońsku „urzekający”, a nazwa wraz z symbolem pełni księżyca na etykiecie wina jest świadectwem interesująca biodynamiczna produkcja wina w winnicy. Wino o głębokim wiśniowym kolorze z granatową obwódką, zawiera delikatne aromaty czarnych śliwek, likieru wiśniowego, świeżo zmielonej przyprawy (w tym goździków i czarnego pieprzu), przeplatane ziemistymi nutami mineralnymi. Intensywne i skoncentrowane jak na Priorat klasy podstawowej, Embruix de Vall Llach ma dobrze zintegrowaną kwasowość, okrągłe taniny i świetną strukturę, dzięki czemu wino to będzie się dobrze starzeć przez wiele lat.

Dodaj opinię

Embruix de Vall Llach Priorat

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 166 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka