Feudi di San Gregorio Serpico Irpinia Aglianico

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Feudi di San Gregorio Serpico Aglianico

Kraj: Włochy

Region: Kampania

Apelacja: Greco di Tufo DOCG

Producent: Feudi di San Gregorio

Szczep: 100% Aglianico

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75lBK17

Alkohol; 14%

Wino Feudi di San Gregorio Serpico Aglianico pochodzi z historycznego „Dal Re” winnicy w Aglianico, uprawianych w sercu Taurasi. Wino prezentuje rubinowo czerwoną barwę z aromatami, konfitur wiśniowych, słodkich przypraw, lukrecji, kawy, oraz kakao. Na podniebieniu pełne, zrównoważone, z dojrzałymi taninami i wyraźną mineralnością. Wino dojrzewa minimum 18 miesięcy w średnio przypalanych francuskich barrques oraz dużych 50 hl drewnianych bekach , potem 12 miesięcy w butelce. Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, dziczyzna, grillowane mięsa, sery dojrzewające.  

Niewiele innych winnic we Włoszech może identyfikować się z terytorium, z jego historią i wartościami, tak jak Feudi di San Gregorio identyfikuje się z Irpinią w prowincji Avellino. Ale nie tylko: założona w 1986 roku winnica Feudi di San Gregorio może być dziś uważana za symbol enologicznego renesansu południowych Włoch i kultury picia mającej na celu ponowne odkrycie istoty i tożsamości śródziemnomorskich smaków.

Fiano di Avellino, Greco di Tufo i Taurasi są dziś jednymi z najważniejszych włoskich wyznań, dzięki pracy rozpoczętej ponad dwadzieścia lat temu i która nadal trwa w najbardziej całkowitym zachowaniu tradycji i poszukiwaniu całego potencjału terytorium. Zacznijmy od winnic, które od zawsze współistniały i przeplatały się z sadami, drzewami oliwnymi i lasami w Irpinii. Obecnie, pomiędzy winnicami własnymi i dzierżawionymi, winiarnia posiada ponad trzysta hektarów winnic.

Z centralnym jądrem zlokalizowanym w rejonie Sorbo Serpico - gdzie znajduje się również siedziba firmy - oraz z innymi rzędami rozsianymi między gminami Tufo, Taurasi i Santa Paolina, winnice Feudi di San Gregorio znajdują się między 350 a 700 metrów nad poziomem morza. Rośliny o unikalnym składzie genetycznym rosną na glebach wulkanicznych, które są poddawane zabiegom agronomicznym, które niezwykle szanują wszelkie równowagi środowiskowe. Pomieszczenia w piwnicy zostały całkowicie odnowione w 2004 roku, po procesie badawczym mającym na celu połączenie tradycji z nowoczesnymi technologiami.

Tu otwierają się drzwi do pomieszczeń winiarskich - w których miejsce zostało przeznaczone na produkcję win musujących "Dubl" - z których przechodzimy do długiej sali beczkowej, w której mieszczą się wina czerwone: w konstrukcji głównie podziemnej , każda przestrzeń jest harmonijnie zintegrowana z terytorium, co zapewnia niezwykle zrównoważony wpływ na środowisko. Są to składniki, które składają się na przepis, z którego ożywają etykiety Feudi di San Gregorio: wina, które reprezentują odzyskanie i ponowne wprowadzenie na rynek najbardziej autentycznej enologicznej Irpinii i które podkreślają wyjątkowość lokalnego dziedzictwa, które nie ma sobie równych, gdy chodzi o winorośl i wino.

Feudi di San Gregorio Serpico Irpinia Aglianico - Opinie klientów

Dodaj opinię

Feudi di San Gregorio Serpico Irpinia Aglianico

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk