Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Legende Pauillac AOC Bordeaux

197,00 zł
Brutto
36 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Légende Pauillac De Rothschild

Legende Pauillac AOC

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux

Apelacja: AOC Pauillac

Producent: Domaines Barons de Rothschild (Lafite)

Szczepy: 60 % Cabernet Sauvignon, 40%, Merlot

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Wino o kolorze głębokiego bordo. Nos Ostre aromaty wanilii i lukrecji z nutami kawy. Blend Cabernet Sauvignon i Merlot dojrzewa przez kilka miesięcy w dębowych beczkach, daje w efekcie kompleksowe i uporządkowane wino z lekko pikantnymi leśnymi nutami. Sugestie kulinarne: Dzikie ptactwo, dziczyzna, jagnięcina, sery. 

Notatki Sommelier Bachus Wina 

Légende Pauillac De Rothschild. Główna apelacja Médoc, Pauillac, czerpie korzyści z terroir o wyjątkowej jakości: charakteryzuje się żwirowymi grzbietami spoczywającymi na glinach, które sprzyjają naturalnemu drenażowi i głębokiemu zakorzenieniu winorośli, jest to obszar wybrany dla Cabernet Sauvignon.

Pochodzące z własnych Domen Barons de Rothschild (Lafite), Pauillacs of the Collection są traktowani z całym szacunkiem ze względu na wspaniałe wina: wykonane z młodych winorośli należących do posiadłości, dają obraz wina o dobrym klasycyzmie. aloi. Ich struktura, mniej skoncentrowana niż ich prestiżowa starszyzna, pozwala na szybszy rozwój i po kilku miesiącach starzenia osiągają pełnię i złożoność, której nie zaprzeczyliby ich sąsiedzi Medoc. Oryginalny i niepowtarzalny styl.

Właściciel Château Lafite Rothschild od 5 pokoleń, znajdujący się w mieście Pauillac, rodzina Rothschildów została zakorzeniona w winnicach Bordeaux w 1868 roku, a dziś jest właścicielem Châteaux Lafite Rothschild, Duhart-Milon, L'Évangile i Rieussec. Oprócz win ze swoich prestiżowych winnic, Barons de Rothschild od lat opracowują szereg bardziej dostępnych win przeznaczonych do codziennego użytku: „Reserves of the Barons”, tak zwane, ponieważ zostały pierwotnie utworzone. , na prośbę bliskich przyjaciół i rodziny. Aby utrwalić ducha tych Rezerwatów, Domaines Barons de Rothschild (Lafite) zdecydowali się zaoferować je w czterech głównych apelacjach Bordeaux: Bordeaux, Bordeaux Blanc, Médoc i Pauillac. Tworząc „Kolekcję”, DBR (Lafite) jest częścią chęci oferowania klasycznych win Bordeaux z bezpośrednim wdziękiem.

Légende Pauillac De Rothschild idealne do win czerwonych młodych i średnio treściwych, które do otwarcia nie wymagają nadmiernego dotlenienia. Otwór, nieco ciaśniejszy od korpusu szklanki, sprzyja koncentracji aromatów w kierunku nosa, poprawiając percepcję aromatów i ograniczając dyspersję. Wino dobre do picia teraz, ale może mieć piękną ewolucję po dłuższym odpoczynku w piwnicy. Bez problemu można ją schować w piwnicy na 3 - 6 lat.

Domaines Barons de Rothschild (Lafite)  Jako główna apelacja w regionie Médoc, Pauillac czerpie korzyści z wyjątkowego terroir, charakteryzującego się żwirowymi szczytami wzgórz na glinianym podłożu, które zapewnia naturalny drenaż i zachęca winorośl do zakorzenienia się głęboko: są to idealne warunki dla Cabernet Sauvignon.  Légende R Pauillac jest wytwarzany z winogron uprawianych we własnych winnicach Domaines Barons de Rothschild (Lafite). Po raz kolejny wina produkowane są z taką samą dbałością o szczegóły, jak w przypadku Grand Vin. Produkowane z młodszych winorośli posiadłości są to klasyczne, dobrej jakości wina. Ich struktura jest mniej skoncentrowana niż ich prestiżowe starsze wersje, dzięki czemu starzeją się szybciej, a już po kilku miesiącach w butelce oferują oryginalny, niepowtarzalny styl, z  pełnią i złożonością, z której słynie ta nazwa.

Legende Pauillac AOC Bordeaux - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-12

Domaines Barons de Rothschild Lafite Legende R. Pauillac France

Odpowiedni usytuowane wino utrzymuje subtelny uwodzący smak. Jako główna apelacja w Medoc, Pauillac korzysta z wyjątkowego terroir, charakteryzującego się żwirowymi szczytami wzgórz na gliniastym podłożu, które zapewnia naturalny drenaż i zachęca winorośl do głębokiego zakorzenienia: są to idealne warunki dla Cabernet Sauvignon. Legende Pauillac jest wytwarzany z winogron uprawianych we własnych winnicach Domaines Barons de Rothschild (Lafite) i po raz kolejny wina są produkowane z taką samą dbałością o szczegóły, jak w przypadku Grand Vin. Produkowane z młodszych winorośli, są to klasyczne, dobrej jakości wina. Ich struktura jest mniej skoncentrowana niż ich prestiżowe starsze wersje, dzięki czemu starzeją się szybciej, a po zaledwie kilku miesiącach w butelce oferują oryginalny, niepowtarzalny styl, z pełnią i złożonością, z której słynie ta nazwa.

Oceń 
Quality


2022-04-03

Dobre wino francuskie

Pauillac Legende- Pauillac to gmina, w której znajduje się Chateau Lafite-Rothschild i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i znanych wiosek winiarskich na świecie. Jest tu około 3000 akrów winorośli, a wina należą do najdojrzalszych i najodważniejszych w całym Bordeaux, o niezwykle wysokiej jakości. Oczywiście trudno byłoby znaleźć wino o jakości mniejszej niż specjalna, oznaczone Pauillac.

Dodaj opinię

Legende Pauillac AOC Bordeaux

Légende Pauillac De Rothschild

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki