Legende Pauillac AOC Bordeaux

227,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Chwilowo niedostepny
Chwilowo niedostepny
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Légende Pauillac De Rothschild

Legende Pauillac AOC

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux

Apelacja: AOC Pauillac

Producent: Domaines Barons de Rothschild (Lafite)

Szczepy: 60 % Cabernet Sauvignon, 40%, Merlot

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Wino o kolorze głębokiego bordo. Nos Ostre aromaty wanilii i lukrecji z nutami kawy. Blend Cabernet Sauvignon i Merlot dojrzewa przez kilka miesięcy w dębowych beczkach, daje w efekcie kompleksowe i uporządkowane wino z lekko pikantnymi leśnymi nutami. Sugestie kulinarne: Dzikie ptactwo, dziczyzna, jagnięcina, sery. 

Notatki Sommelier Bachus Wina 

Légende Pauillac De Rothschild. Główna apelacja Médoc, Pauillac, czerpie korzyści z terroir o wyjątkowej jakości: charakteryzuje się żwirowymi grzbietami spoczywającymi na glinach, które sprzyjają naturalnemu drenażowi i głębokiemu zakorzenieniu winorośli, jest to obszar wybrany dla Cabernet Sauvignon.

Pochodzące z własnych Domen Barons de Rothschild (Lafite), Pauillacs of the Collection są traktowani z całym szacunkiem ze względu na wspaniałe wina: wykonane z młodych winorośli należących do posiadłości, dają obraz wina o dobrym klasycyzmie. aloi. Ich struktura, mniej skoncentrowana niż ich prestiżowa starszyzna, pozwala na szybszy rozwój i po kilku miesiącach starzenia osiągają pełnię i złożoność, której nie zaprzeczyliby ich sąsiedzi Medoc. Oryginalny i niepowtarzalny styl.

Właściciel Château Lafite Rothschild od 5 pokoleń, znajdujący się w mieście Pauillac, rodzina Rothschildów została zakorzeniona w winnicach Bordeaux w 1868 roku, a dziś jest właścicielem Châteaux Lafite Rothschild, Duhart-Milon, L'Évangile i Rieussec. Oprócz win ze swoich prestiżowych winnic, Barons de Rothschild od lat opracowują szereg bardziej dostępnych win przeznaczonych do codziennego użytku: „Reserves of the Barons”, tak zwane, ponieważ zostały pierwotnie utworzone. , na prośbę bliskich przyjaciół i rodziny. Aby utrwalić ducha tych Rezerwatów, Domaines Barons de Rothschild (Lafite) zdecydowali się zaoferować je w czterech głównych apelacjach Bordeaux: Bordeaux, Bordeaux Blanc, Médoc i Pauillac. Tworząc „Kolekcję”, DBR (Lafite) jest częścią chęci oferowania klasycznych win Bordeaux z bezpośrednim wdziękiem.

Légende Pauillac De Rothschild idealne do win czerwonych młodych i średnio treściwych, które do otwarcia nie wymagają nadmiernego dotlenienia. Otwór, nieco ciaśniejszy od korpusu szklanki, sprzyja koncentracji aromatów w kierunku nosa, poprawiając percepcję aromatów i ograniczając dyspersję. Wino dobre do picia teraz, ale może mieć piękną ewolucję po dłuższym odpoczynku w piwnicy. Bez problemu można ją schować w piwnicy na 3 - 6 lat.

Domaines Barons de Rothschild (Lafite)  Jako główna apelacja w regionie Médoc, Pauillac czerpie korzyści z wyjątkowego terroir, charakteryzującego się żwirowymi szczytami wzgórz na glinianym podłożu, które zapewnia naturalny drenaż i zachęca winorośl do zakorzenienia się głęboko: są to idealne warunki dla Cabernet Sauvignon.  Légende R Pauillac jest wytwarzany z winogron uprawianych we własnych winnicach Domaines Barons de Rothschild (Lafite). Po raz kolejny wina produkowane są z taką samą dbałością o szczegóły, jak w przypadku Grand Vin. Produkowane z młodszych winorośli posiadłości są to klasyczne, dobrej jakości wina. Ich struktura jest mniej skoncentrowana niż ich prestiżowe starsze wersje, dzięki czemu starzeją się szybciej, a już po kilku miesiącach w butelce oferują oryginalny, niepowtarzalny styl, z  pełnią i złożonością, z której słynie ta nazwa.

Legende Pauillac AOC Bordeaux - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-12

Domaines Barons de Rothschild Lafite Legende R. Pauillac France

Odpowiedni usytuowane wino utrzymuje subtelny uwodzący smak. Jako główna apelacja w Medoc, Pauillac korzysta z wyjątkowego terroir, charakteryzującego się żwirowymi szczytami wzgórz na gliniastym podłożu, które zapewnia naturalny drenaż i zachęca winorośl do głębokiego zakorzenienia: są to idealne warunki dla Cabernet Sauvignon. Legende Pauillac jest wytwarzany z winogron uprawianych we własnych winnicach Domaines Barons de Rothschild (Lafite) i po raz kolejny wina są produkowane z taką samą dbałością o szczegóły, jak w przypadku Grand Vin. Produkowane z młodszych winorośli, są to klasyczne, dobrej jakości wina. Ich struktura jest mniej skoncentrowana niż ich prestiżowe starsze wersje, dzięki czemu starzeją się szybciej, a po zaledwie kilku miesiącach w butelce oferują oryginalny, niepowtarzalny styl, z pełnią i złożonością, z której słynie ta nazwa.

Oceń 
Quality


2022-04-03

Dobre wino francuskie

Pauillac Legende- Pauillac to gmina, w której znajduje się Chateau Lafite-Rothschild i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i znanych wiosek winiarskich na świecie. Jest tu około 3000 akrów winorośli, a wina należą do najdojrzalszych i najodważniejszych w całym Bordeaux, o niezwykle wysokiej jakości. Oczywiście trudno byłoby znaleźć wino o jakości mniejszej niż specjalna, oznaczone Pauillac.

Dodaj opinię

Legende Pauillac AOC Bordeaux

Légende Pauillac De Rothschild

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 106 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson
Bachus Wina to wspaniałe miejsce dla miłośników wina. Sklep oferuje wyjątkowy wybór win z różnych regionów, a personel zawsze chętnie doradzi, który trunek wybrać.
Tadeusz Kosecki