Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Anadas Frias Pujanza Viura Rioja

607,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Pujanza Anadas Frias Viura Rioja

 

Kraj: Hiszpania

Apelacja: Laguardia Rioja

Producent: Bodegas y Vinedos Pujanza

Szczep: Viura 100%

Rodzaj: Białe, wytrawne

Beczka: 12 miesięcy dąb francuski

Pojemność: 0,75l 13,5%Alk.

Tffg

Wino Anadas Frias rodem z dzikach działek zaledwie 1,5 hektr o limitowanej produkcji. Znajduje się na wysokości 600 mnpm, a wino dobrej jakości ukazuje się tylko w chłodnych rocznikach, w ilości do maximum 2000 butelek. Bodegas Anadas Frias Pujanza Viura Rioja nos przywodzi subtelne nuty cytrusów i przypraw, ale w tle czają się magicznie kuszące i surowe aromaty kredy, jodyny i benzyny. Wino Anadas Frias Pujanza jest odpowiednio skoncentrowane i świeże, ale ciągle młode. Wydaje się, że jego potencjał starzenia nie ma limitu. Na podniebieniu jest wytrawne, słone i uderzające z ożywczą kwasowością. Anadas Frias wino najwyższej klasy które należy poznać by móc zachować w pamięci smak który zostanie miarą w ocenie jakości. Jak można używać słowa bardzo dobre jak smak wina Anadas Frias Pujanza Viura Rioja jest obcy i nieznanym granicy w określeniu bardzo dobre wino. Częste nadużywając słowa w ocenie wina. Pozwu sobie na odrobinę szczęścia, niech smak wina Anadas Frias Pujanza Rioja Viura podpowiada Tobie kiedy warto używać słów wino jest bardzo dobre. Sugestie kulinarne: banany smażone z cynamonem, imbirem osypane bułką tarta, makaron z przecierem truflowym i kawałkami kurczaka, Calamari (Kalmary), Pulpo a la gallega (Ośmiornica), Dorsz w sosie pil pil, Dorada al horno, Dorada a la sal, Fideua marinera, Gambas a la plancha, Mejillones a la marinera, Caballa con pipirrana, Merluza en salsa de avellanas, Pulpo a la gallega ośmiornica, Trucha a la Navarra, Dorsz w sosie Vizcaina, Okoń morski w sosie salsa verde…Tłuste ryby – tuńczyk, miecznik, dania z owoców morza z masłem i śmietaną, drób, wieprzowina, idealne wino do wigilijnego karpia.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Bodegas Anadas Frias Pujanza Viura Rioja króluje na stołach Hiszpanii. Pod jego nazwą Añadas Frías ukrywa raczej koncepcję niż rzeczywistość. Zwykle winu uzyskuje się w najzimniejsze lata, w których zwykle występują długie cykle dojrzewania, kiedy cel Pujanza jest pokazany z wyraźnym powołaniem do strzeżenia. W tych latach sprzedaje się Añadas Frías, białe wino z limitowanej edycji, bardzo wyjątkowe, o kwasowości typowej dla regionów położonych dalej na północ. Smaczne, słone, szokujące. 100% szczepu Viura opracowanie odbyło się w beczkach z francuskiego dębu o pojemności 225 L i 500 L, a starzenie przedłużono na 12 miesięcy w tych samych beczkach. Efekt precyzyjnie dopracowany, wino kusi aromatem lekkością i świeżością w kremowej obudowie. Podniebienie wykazuje żywą kwasowość i wrażenie elektryczne, któremu towarzyszą bardzo delikatne taniny oraz suche i poważne wykończenie. FINCA SAN JUAN DE ANTEPORTALATINA to historyczna winnica przesadzona w 1989 r. O powierzchni 3,5 ha, położona na wysokości 600 m npm Przeznaczony dla odmiany Tempranillo, w jej najwyższej części (1,5 ha), został przesadzony Viura, białą odmianą pochodzącą z naszego regionu. Jego glebą jest glina wapienna o wysokiej zawartości wapna. To właśnie na tej małej działce rodzą się Añadas Frías i SJ Anteportalatina, wina, które mają wspólne pochodzenie, ale nigdy nie dodają. Kiedy cechy rocznika wyróżniają się bardziej niż w winnicy, to wtedy, gdy komercjalizujemy Añadas Frías.

 

Nagrody:

The Wine Advocate: 95

Guía Proensa: 97

Guía Peñín: 94

Robert Parker: 95

Tim Atkin 96 pkt

Luis Gutiérrez 96

Anadas Frias Pujanza Viura Rioja - Opinie klientów

Dodaj opinię

Anadas Frias Pujanza Viura Rioja

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki