Anadas Frias Pujanza Viura Rioja

607,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Pujanza Anadas Frias Viura Rioja

 

Kraj: Hiszpania

Apelacja: Laguardia Rioja

Producent: Bodegas y Vinedos Pujanza

Szczep: Viura 100%

Rodzaj: Białe, wytrawne

Beczka: 12 miesięcy dąb francuski

Pojemność: 0,75l 13,5%Alk.

Tffg

Wino Anadas Frias rodem z dzikach działek zaledwie 1,5 hektr o limitowanej produkcji. Znajduje się na wysokości 600 mnpm, a wino dobrej jakości ukazuje się tylko w chłodnych rocznikach, w ilości do maximum 2000 butelek. Bodegas Anadas Frias Pujanza Viura Rioja nos przywodzi subtelne nuty cytrusów i przypraw, ale w tle czają się magicznie kuszące i surowe aromaty kredy, jodyny i benzyny. Wino Anadas Frias Pujanza jest odpowiednio skoncentrowane i świeże, ale ciągle młode. Wydaje się, że jego potencjał starzenia nie ma limitu. Na podniebieniu jest wytrawne, słone i uderzające z ożywczą kwasowością. Anadas Frias wino najwyższej klasy które należy poznać by móc zachować w pamięci smak który zostanie miarą w ocenie jakości. Jak można używać słowa bardzo dobre jak smak wina Anadas Frias Pujanza Viura Rioja jest obcy i nieznanym granicy w określeniu bardzo dobre wino. Częste nadużywając słowa w ocenie wina. Pozwu sobie na odrobinę szczęścia, niech smak wina Anadas Frias Pujanza Rioja Viura podpowiada Tobie kiedy warto używać słów wino jest bardzo dobre. Sugestie kulinarne: banany smażone z cynamonem, imbirem osypane bułką tarta, makaron z przecierem truflowym i kawałkami kurczaka, Calamari (Kalmary), Pulpo a la gallega (Ośmiornica), Dorsz w sosie pil pil, Dorada al horno, Dorada a la sal, Fideua marinera, Gambas a la plancha, Mejillones a la marinera, Caballa con pipirrana, Merluza en salsa de avellanas, Pulpo a la gallega ośmiornica, Trucha a la Navarra, Dorsz w sosie Vizcaina, Okoń morski w sosie salsa verde…Tłuste ryby – tuńczyk, miecznik, dania z owoców morza z masłem i śmietaną, drób, wieprzowina, idealne wino do wigilijnego karpia.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Bodegas Anadas Frias Pujanza Viura Rioja króluje na stołach Hiszpanii. Pod jego nazwą Añadas Frías ukrywa raczej koncepcję niż rzeczywistość. Zwykle winu uzyskuje się w najzimniejsze lata, w których zwykle występują długie cykle dojrzewania, kiedy cel Pujanza jest pokazany z wyraźnym powołaniem do strzeżenia. W tych latach sprzedaje się Añadas Frías, białe wino z limitowanej edycji, bardzo wyjątkowe, o kwasowości typowej dla regionów położonych dalej na północ. Smaczne, słone, szokujące. 100% szczepu Viura opracowanie odbyło się w beczkach z francuskiego dębu o pojemności 225 L i 500 L, a starzenie przedłużono na 12 miesięcy w tych samych beczkach. Efekt precyzyjnie dopracowany, wino kusi aromatem lekkością i świeżością w kremowej obudowie. Podniebienie wykazuje żywą kwasowość i wrażenie elektryczne, któremu towarzyszą bardzo delikatne taniny oraz suche i poważne wykończenie. FINCA SAN JUAN DE ANTEPORTALATINA to historyczna winnica przesadzona w 1989 r. O powierzchni 3,5 ha, położona na wysokości 600 m npm Przeznaczony dla odmiany Tempranillo, w jej najwyższej części (1,5 ha), został przesadzony Viura, białą odmianą pochodzącą z naszego regionu. Jego glebą jest glina wapienna o wysokiej zawartości wapna. To właśnie na tej małej działce rodzą się Añadas Frías i SJ Anteportalatina, wina, które mają wspólne pochodzenie, ale nigdy nie dodają. Kiedy cechy rocznika wyróżniają się bardziej niż w winnicy, to wtedy, gdy komercjalizujemy Añadas Frías.

 

Nagrody:

The Wine Advocate: 95

Guía Proensa: 97

Guía Peñín: 94

Robert Parker: 95

Tim Atkin 96 pkt

Luis Gutiérrez 96

Anadas Frias Pujanza Viura Rioja - Opinie klientów

Dodaj opinię

Anadas Frias Pujanza Viura Rioja

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski