Benito Santos Albarińo EO The Ocean Collection Rias Baixas DO

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Benito Santos Albarińo EO The Ocean Collection Rias Baixas DO

 

Kraj: Hiszpania

Region: Galicja

Apelacja: Rias Baixas DO

Producent: Benito Santos

Szczep: 100% Albarino

Rodzaj: białe wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13%

Certyfikaty: Wino ekologiczne

 

 

W szkle słomkowożółty kolor z zielonkawym połyskiem, czysty i jasny. Nos ma wysoką intensywność, owocowo-kwiatowy, świeży i czysty z wyczuwalnymi nutami dojrzałego jabłka, ananasa i kwiatu akacji. Na podniebieniu mocne, czyste, jedwabiste i lekko oleiste, z przyjemną żywą dobrze zintegrowaną kwasowością.  Ładna struktura i trwałe wykończenie. Sugestie kulinarne: owoce morza, ryby, skorupiaki, sałatk.

Posiadłość Benito Santos posiada 12 hektarów winnicy, położonej nad morzem w subregionie Val do Salnes Rias Baixas DO. Winorośl korzysta z łagodnego klimatu atlantyckiego i wytwarza wina o świeżości, strukturze i mineralności. Ich trzy winnice Albariño są certyfikowane jako ekologiczne, co jest rzadkością w tym deszczowym, podatnym na pleśń regionie. Winogrona z tych 30-letnich winorośli są  zbierane ręcznie, a wino dojrzewa przez 6 miesięcy na osadzie przed butelkowaniem. Wina są słone, mineralne i strukturalne, z obfitymi owocami i dużą długością.

Benito Santos Albarińo EO The Ocean Collection Rias Baixas DO - Opinie klientów

Dodaj opinię

Benito Santos Albarińo EO The Ocean Collection Rias Baixas DO

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.4
Na podstawie 137 opinii w serwisie Google
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Super sklep z winami. Sprzedawca zdobył moje zaufanie i satysfakcję poprzez szeroki wybór przetestowanych win o wysokiej jakości. Ze względu na prestiż, jakoś, profesjonalą pomoc i obsługę.
Robert Nowak Jezioranski
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz