Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Martin Codax Albarino Rias Baixas

67,00 zł
Brutto
119 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Martin Codax Albarino

 

Kraj: Hiszpania

Region: Galicja - Rias Baxas

Apelacja: DO Rías Baixas

Producent: Bodegas Martín Códax

Szczep: Albarino Galicia

Rodzaj: białe, wytrawne

Temp. podawania: 10–12°C

Pojemność: 0,75l VIP

 

Doskonały przykład białego wytrawnego wina hiszpańskiego o intensywnym i eleganckim aromacie owoców cytrusowych i zielonych jabłek przemieszanym z nutami świeżych ziół. W ustach smakowite, krągłe i pełne, o długim, orzeźwiającym posmaku. Podawać do owoców morza, drobiu, dań z ryżu, łagodnych serów. 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Rías Baixas wina region, zlicza się do pięciu winiarskich regionów Galicji, położony głównie w strefie Pontevedra. Apelacja podzielona jest na pięć podregionów w zależności od produkcji: O Rosal, Val de Salnés, Soutomaior, Ribeira do Ulla, Condado do Tea.Zasiana 4000 hektarów umożliwia przeciętną produkcję 23 milionów litrów rocznie.Ikoną jest wino opracowane ze szczepu Albariño, aromatyczne i harmonijne wina o niezwykłej kwasowości i umiarkowanej podziałce alkoholowej. Nawet konsumpcja krajowa jest wysoka; większość produkcji jest eksportowana za granicę, głównie do krajów takich jak USA, Niemcy, Wielka Brytania i Japonia. Albariño Albariño w pewnym sensie jest wypadkową rieslinga i viogniera. Rieslinga pod względem mineralności, a viogniera poprzez charakterystyczne cechy aromatyczne. Część ekspertów wyraża nawet przekonanie, że albariño to nic innego jak riesling właśnie, który zawitał do Galicji za pośrednictwem średniowiecznych mnichów pielgrzymujących do Santiago de Compostela. Wskazuje na to nazwa alba-riño – „biały znad Renu”. Ale badania genetyczne nie zostały jeszcze ukończone.

Martin Codax Albarino Rias Baixas - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-13

Przyjemne smaki Galicji Martin Codax Albarino Rias Baixas

To wino ma kolor jasny z cytrynowymi elementami. Nos pełen jest dojrzałych nut owocowych połączonych z eleganckimi aromatami świeżych ziół, zielonych jabłek, cytrusów i grejpfruta. Podniebienie jest orzeźwiające i pikantne z dużą intensywnością smaku, która utrzymuje się na długim finiszu.

Oceń 
Quality


2022-05-12

Martin Codax Albarino Rias Baixas

Możesz pomyśleć, że nie słyszałeś o odmianie winorośli Albarola, ale bez wątpienia poznasz ją pod jednym z jej chwytliwych pseudonimów, Bianchetta Genovese lub Calcatella di Sarzana lub Temosci. Och, zatrzymaj mnie, jestem taki złośliwiec! Nie, nie słyszałeś o nim ani o żadnym z jego aliasów, ponieważ nigdy nie jest wymieniony na etykiecie wina, ponieważ jest jednym z cichych partnerów w mieszankach Cinque Terre, gdzie wspiera wiodącego gracza, Vermentino. Oczywiście zawsze byłem wielkim fanem Albaroli (nie miałem, nigdy o tym nie słyszałem) i jest to jeden z najlepszych przykładów, jakie kiedykolwiek próbowałem (jest to jedyny, jaki kiedykolwiek jadłem). smakował). Jest to bardzo stylowa, północnowłoska biała biała, która daje orzeźwienie z prawdziwym zacięciem i werwą, ale jest również dość skromna i elegancko wytrawna i pozwala podniebieniu oswoić się ze swoimi smakami we własnym tempie, zamiast pieścić cię w twarz, jak Sauvignon Blanc. Jest w nim mocna nuta skórki limonki, a także mandarynki, grejpfruta, kumkwatu i polnych kwiatów i świetnie nadaje się na przyjęcie na kolację, bo jest niezwykła (chwała), stylowa (więcej pochwał) i smakuje pysznie...

Dodaj opinię

Martin Codax Albarino Rias Baixas

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki