Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Club Privado Rioja Baron De Ley

67,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Club Privado Rioja Baron De Ley

Kraj: Hiszpania

Region: Rioja

Apelacja: DOC Rioja

Producent: Baron De Ley

Szczep: Tempranillo

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Beczka: 12 miesięcy

Pojemność: 0,75l

 

Hiszpańskie wino z regionu Rioja, powstałe w całości z gron tempranillo. Leżakowane w dębowych beczkach przez okres 12 miesięcy. Głębokie i pełne wino zachwycające zapachem dojrzałych leśnych owoców, z przewagą jeżyn zaakcentowane nutą pieprzu i tytoniu.  Winiarze z Baron de Ley, jednej z dwudziestu najlepszych winnic na świecie, wiedzą, jak przekształcić tę mieszankę Tempranillo w mocne wino z impresją czerwonych śliwek, przypraw i przyjemnej wanilii. - zasłużony złoty medal. Pyszne!

Notatki Sommelier Bachus Wina

Winnice i piwnica barona de Ley szablonowo dla Rioja, Baron de Ley spelnia najwyrzsze standrdy jakości. Wszystkie winogrona są zbierane ręcznie, aby zapewnić im maksymalną opiekę. Do winifikacji Baron de Ley Rioja wykorzystuje całą gamę zbiorników ze stali nierdzewnej, ale także duże dębowe kadzie fermentacyjne o pojemności od 100 do 140 hektolitrów, w których enolodzy winnicy lubią eksperymentować z różnymi stylami. Baron de Ley - dojrzewanie w barrique do uzyskania doskonałości.Po fermentacji wszystkie wina Baron de Ley Rioja dojrzewają w beczkach. Winiarnia ma dostęp do 16 tys. beczek, z których 4tys. wykonanych jest z francuskiego dębu. Nawet na tym baron de Ley nie poprzestaje. Wspaniałe wina Crianza, Reserva i Gran Reserva dojrzewają przez co najmniej kolejne 18 miesięcy w butelce i harmonizują się do perfekcji w piwnicach. Baron de Ley Rioja stworzyła potężną twierdzę Imas, która w wyniku handlu wymiennego została wymieniona z benedyktynami na zamek Monjardín . Cała ziemia Imas, z której pochodzą dzisiejsze wina Barona de Ley, przechodziła w kolejnych stuleciach burzliwą historię, by w końcu w 1985 r. wejść w posiadanie Barona de Ley wraz z klasztorem. W ten sposób w Barón de Ley nowoczesność i historia łączą się w doskonały sposób. Około 90 hektarów upraw tej wciąż dość młodej winnicy znajduje się wokół starego klasztoru Imas oraz nowych budynków, które przyciągają uwagę swoją nowoczesną i przemyślaną architekturą. Wina warte stestowania bardzo dobrze uzupelniaja sie z kuchnia miesną, maczną.

Club Privado Rioja Baron De Ley - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-14

Rioja Tempranillo Baron de Ley

Przyjemne w smaku wino z hiszpańskiego regionu Rioja. Baron De Ley Club Privado to eleganckie, złożone, głębokie wino ze szczepu tempranillo. Nos jest bardzo elegancki, dominuje zapach dojrzałych, leśnych owoców z przewagą jeżyn przełamany pieprznymi i tytoniowymi nutami. Na podniebieniu średnie taniny, dobra i umiarkowana kwasowość, harmonia pochodząca od beczki. Świetne, wytrawne wino nagrodzone srebrnym medalem na International Wine & Spirit Competition w Londynie.

Dodaj opinię

Club Privado Rioja Baron De Ley

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki