Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Marques de Riscal Reserva

117,00 zł
Brutto
328 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Marques de Riscal Reserva Rioja

 

Kraj: Hiszpania

Apelacja: D.O. Ca. Rioja

Producent: Marques de Riscal

Szczep: 90%Tempranillo, 7% Graciano , 3% Mazuelo

Beczka: 24 miesiące w beczkach z dębu amerykańskiego

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,00%

 

Wino rezerwa Marqués de Riscal posiada barwę ciemnej wiśni z czerwonymi refleksami. Balsamiczne i pikantne aromaty o dużej złożoności, z nutami dojrzałych czarnych owoców i lekko prażonymi. Podniebienie ma dobrą strukturę, jest smaczne, gęste i z okrągłymi i eleganckimi taninami. Wykończenie jest długie i świeże, z lekkim wspomnieniem dębu. Wino polecane do dań mącznych, dobrze komponuje się z szynką, serami kozie, owcze, gulaszami z sosami niezbyt korzennymi, gotowanymi lub duszonymi warzywami, drobiem, czerwonymi mięsami, grillowanymi mięsami i pieczeniem. BK17

 

Wino rezerwa Marqués de Riscal tworzone są w zasadzie z winogron pochodzących z winorośli odmiany Tempranillo posadzonej przed latami 70., położonej w najlepszych wapiennych glebach gliniastych rzeki Alabasty w Rioja. Odmiana dobrze wspiera starzenie się drewna i starzenie butelek dzięki dobrej równowadze kwasowej i drobnym garbnikom. Odmiany Graciano i Mazuelo, które biorą udział procentowy w mieszaninie nie przekracza 10%, nadają świeżości i żywości koloru. Fermentację prowadzi się w kontrolowanej temperaturze 26 ° C z czasem maceracji nieprzekraczającym 12 dni. Rezerwa Riscal pozostają około dwóch lat w beczkach z dębu amerykańskiego, tworząc wino, które pasuje do kanonów klasycyzmu La Rioja, świeże, delikatne, eleganckie z dużym potencjałem starzenia. Przed wejściem na rynek ma minimalny okres rafinacji w butelce jednego roku.

 

Charakterystyka Klimatyczna dla Wina Marqués de Riscal Reserva

Tegoroczne zbiory zostały w dużym stopniu uwarunkowane kilkoma kluczowymi kwestiami, które pojawiły się w trakcie kampanii. Rozpoczęliśmy cykl z ważnym stanem rezerw, co zaowocowało dobrymi źródłami i winnicami o ogólnie dużym obciążeniu. Brak wiosennych przymrozków, silnych wietrznych wiatrów i letnich gradobicie, oznacza, że ​​przybyliśmy w połowie września z bardzo zdrowymi winogronami o parametrach jakościowych, które sugerowały interesujące zbiory. Od 14 września rozpoczyna się pora deszczowa, przy średniej temperaturze około 20ºC. Potem przyszła sucha pogoda. Zbiór rozpoczyna się 24 września w najstarszych winnicach, z niską produkcją i znajduje się na najwcześniejszych obszarach regionu. Od tego dnia do 12 października jest zbierany normalnie, prezentując rocznikowi doskonały wygląd. Od dwunastego roku życia obserwuje się pierwsze ogniska botrytis, które wymagają znacznie więcej uwagi w czasie zbiorów, co powoduje ciężki wybór winogron na polu. Zbiory były ważne pod względem ilości i jakości, a wartości barwy znajdują się w górnej strefie środkowej szeregu historycznego, a wartości kwasowości są bardzo odpowiednie do starzenia win. Wino Marqués de Riscal Resreva trafiło na doskonałe warunki klimatyczne to cechy powinny przełożyć się na wielkie wina z wysokimi notami. Potencjał starzenia do 10 lat.

 

Nagrody i wyróżnienia:

TIM ATKIN 2018 CINVE DECANTER ASIA WINE AWARDS

Marqués de Riscal Reserva 2019 | 93 puntos Marqués de Riscal Reserva 2019 | Medalla de Plata Marqués de Riscal Reserva 2019 | Medalla de Bronce

GUÍA DE VINOS GOURMETS 2018 2019: Gold Medal | 2019: Medalla de Oro SAKURA 2018

Marqués de Riscal Reserva 2019 | 94 puntos TIM ATKIN 2018 Marqués de Riscal Reserva 2019 | Medalla de Oro

ANUARIO DE VINOS EL PAÍS 2018 Marqués de Riscal Reserva 2019 | 93 puntos ROBERT PARKER

Marqués de Riscal Reserva 2017 | 92 puntos JAMESSUCKLING.COM Marqués de Riscal Reserva 2017 | 89 puntos

MUNDUS VINI Marqués de Riscal Reserva 2019 | 93 puntos

Marqués de Riscal Reserva 2019 | Medalla de Oro 2019: 92 puntos | 2018: 92 puntos

GUÍA DE VINOS ABC 2018 DECANTER WORLD WINE AWARDS

Marqués de Riscal Reserva 2016 | 93 puntos Marqués de Riscal Reserva 2016 | Medalla

Marques de Riscal Reserva - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-07

Rioja 100% tempranillo

Ciemno-wiśniowy kolor o dobrej głębi. Aromaty balsamiczne z nutą dojrzałych owoców, złożone i pikantne. Atak jest świeży i lekki, z miękkimi, zaokrąglonymi taninami. Wykończenie okazuje się trwałe z pewnymi śladami palonego dębu. Jego przejście przez usta jest przyjemne i eleganckie, świeże i ujmująco miłe do picia.

Dodaj opinię

Marques de Riscal Reserva

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki