Marques de Riscal Reserva

127,00 zł
Brutto
592 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Marques de Riscal Reserva Rioja

 

Kraj: Hiszpania

Apelacja: D.O. Ca. Rioja

Producent: Marques de Riscal

Szczep: 90%Tempranillo, 7% Graciano , 3% Mazuelo

Beczka: 24 miesiące w beczkach z dębu amerykańskiego

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l BK17

Alkohol: 14,00%

 

Wino rezerwa Marqués de Riscal posiada barwę ciemnej wiśni z czerwonymi refleksami. Balsamiczne i pikantne aromaty o dużej złożoności, z nutami dojrzałych czarnych owoców i lekko prażonymi. Podniebienie ma dobrą strukturę, jest smaczne, gęste i z okrągłymi i eleganckimi taninami. Wykończenie jest długie i świeże, z lekkim wspomnieniem dębu. Wino polecane do dań mącznych, dobrze komponuje się z szynką, serami kozie, owcze, gulaszami z sosami niezbyt korzennymi, gotowanymi lub duszonymi warzywami, drobiem, czerwonymi mięsami, grillowanymi mięsami i pieczeniem. 

 

Wino rezerwa Marqués de Riscal tworzone są w zasadzie z winogron pochodzących z winorośli odmiany Tempranillo posadzonej przed latami 70., położonej w najlepszych wapiennych glebach gliniastych rzeki Alabasty w Rioja. Odmiana dobrze wspiera starzenie się drewna i starzenie butelek dzięki dobrej równowadze kwasowej i drobnym garbnikom. Odmiany Graciano i Mazuelo, które biorą udział procentowy w mieszaninie nie przekracza 10%, nadają świeżości i żywości koloru. Fermentację prowadzi się w kontrolowanej temperaturze 26 ° C z czasem maceracji nieprzekraczającym 12 dni. Rezerwa Riscal pozostają około dwóch lat w beczkach z dębu amerykańskiego, tworząc wino, które pasuje do kanonów klasycyzmu La Rioja, świeże, delikatne, eleganckie z dużym potencjałem starzenia. Przed wejściem na rynek ma minimalny okres rafinacji w butelce jednego roku.

 

Charakterystyka Klimatyczna dla Wina Marqués de Riscal Reserva

Tegoroczne zbiory zostały w dużym stopniu uwarunkowane kilkoma kluczowymi kwestiami, które pojawiły się w trakcie kampanii. Rozpoczęliśmy cykl z ważnym stanem rezerw, co zaowocowało dobrymi źródłami i winnicami o ogólnie dużym obciążeniu. Brak wiosennych przymrozków, silnych wietrznych wiatrów i letnich gradobicie, oznacza, że ​​przybyliśmy w połowie września z bardzo zdrowymi winogronami o parametrach jakościowych, które sugerowały interesujące zbiory. Od 14 września rozpoczyna się pora deszczowa, przy średniej temperaturze około 20ºC. Potem przyszła sucha pogoda. Zbiór rozpoczyna się 24 września w najstarszych winnicach, z niską produkcją i znajduje się na najwcześniejszych obszarach regionu. Od tego dnia do 12 października jest zbierany normalnie, prezentując rocznikowi doskonały wygląd. Od dwunastego roku życia obserwuje się pierwsze ogniska botrytis, które wymagają znacznie więcej uwagi w czasie zbiorów, co powoduje ciężki wybór winogron na polu. Zbiory były ważne pod względem ilości i jakości, a wartości barwy znajdują się w górnej strefie środkowej szeregu historycznego, a wartości kwasowości są bardzo odpowiednie do starzenia win. Wino Marqués de Riscal Resreva trafiło na doskonałe warunki klimatyczne to cechy powinny przełożyć się na wielkie wina z wysokimi notami. Potencjał starzenia do 10 lat.

 

Idealne dla tych, którzy lubią, aby wino stało się częścią ich życia, dla tych, którzy lubią muzykę, sztukę, sport lub podróże. To wino dla niebanalnych, odważnych, nowoczesnych i zaangażowanych alkoholi. Arienzo to bez cienia wątpliwości nowy sposób rozumienia wina.

Marques de Riscal Reserva - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-08

Marques de Riscal Reserva 2014

Jest to potężne czerwone wino o przejściu charakteryzującym się prawidłową kwasowością i intensywnym doznaniem garbnikowym. Długie i trwałe wykończenie. Rubinowoczerwony kolor z rubinowym wykończeniem, jasny, z obfitym ładunkiem glicerynowym.Wyróżniają się wyraźnymi tostami, które stopniowo ustępują miejsca aromatom dojrzałych czerwonych i czarnych owoców, a następnie pikantnym nutom. Lekkie minerały tła.

Oceń 
Quality


2022-09-07

Rioja 100% tempranillo

Ciemno-wiśniowy kolor o dobrej głębi. Aromaty balsamiczne z nutą dojrzałych owoców, złożone i pikantne. Atak jest świeży i lekki, z miękkimi, zaokrąglonymi taninami. Wykończenie okazuje się trwałe z pewnymi śladami palonego dębu. Jego przejście przez usta jest przyjemne i eleganckie, świeże i ujmująco miłe do picia.

Dodaj opinię

Marques de Riscal Reserva

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 82 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski