Wino Fortius Fermentado En Barrica Chardonnay

61,50 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Fortius Fermentado En Barrica Chardonnay

 

Kraj: Hiszpania

Region: Navarra

Apelacja: DO Navarra

Producent: Bodegas Valcarlos

Szczepy: Chardonnay

Kolor: białe

Rodzaj: wytrawne    

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5 %

 

Nota degustacyjna:

Fortius Fermentado En Barrica Chardonnay to białe wytrawne wino o intensywnym żółto złocistym odcieniu. Bukiet ujawnia aromaty owoców pestkowych, gruszek, uzupełnionym o nuty tostów oraz prażonych orzechów pochodzących z dojrzewania w dębowych beczkach. Na podniebieniu miękkie, harmonijne o dobrej kwasowości. Dobra równowaga pomiędzy nutami drzewnymi i owocowymi.

Sugestie kulinarne: ryby, skorupiaki, smażone warzywa.

 

Winifikacja:

Po zebraniu winogrona przechodzą zimną macerację przez 48 godzin, po czym oddziela się sok z wolnego wybiegu. Fermentacja odbywa się następnie w zwęglonych beczkach z amerykańskiego dębu, a wino poddawane jest battoningowi dwa razy w tygodniu przez okres 6 tygodni. Zmniejsza się to do raz w tygodniu przez kolejne 6 tygodni, a następnie raz na 15 dni przez ostatnie 6 tygodni. Po starannym procesie starzenia w beczkach wino jest butelkowane i przechowywane w piwnicy winnicy, zanim będzie gotowe do wydania.

Fortius Fermentado En Barrica Chardonnay - Opinie klientów

Dodaj opinię

Fortius Fermentado En Barrica Chardonnay

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora