Hado Pujanza Rioja

107,00 zł
Brutto
9997 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Pujanza Hado Rioja

 

Kraj: Hiszpania

Apelacja: Laguardia Rioja

Producent: Bodegas y Vinedos Pujanza

Szczep: Tempranillo

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Beczka: 12 miesięcy dąb francuski

Pojemność: 0,75l

Tffg

Wino Hado Rioja jest najmłodszym potomkiem Bodegas Pujanza. Barwa wina jest intensywnie wiśniowa z grantowymi refleksami. Aromaty złożone już po otwarciu butelki można poczuć zapach czerwonych i ciemnych owoców. Hado Wino posiada charakter, ale bez arogancji, pokazuje się jako przystępne i świeże, ale nie brak mu elegancji i wykończenia. W ustach wyróżnia się poprzez rześkość dzikich czerwonych owoców i przyprawy, jak goździki czy biały pieprz. Mleczny akcent, odrobina pomarańczowej skórki i pyszne tostowe nuty sprawiają, że wino Hado potrafi zwrócić na siebie uwagę przy doborze win do potraw. Sugestie kulinarne: duszone mięsa, wołowina duszona z warzywami, ryby gotowane na parze, pasztety, Tortilla ziemniaczana, paella, sery.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Pujanza Hado jest jedynym winem Pujanza, które produkowane jest z kilku winnic, wszystkie z Laguardia. Hado Rioja jest wykonany w 100% z Tempranillo. Winogrona pochodzą ze starych winorośli około 35 lat, posadzonych na wysokości 600 m na wapiennej glebie wapiennej. Do przetwarzania maceracja przed fermentacją zachodzi przez 5 dni, a następna fermentacja zachodzi w zbiornikach ze stali nierdzewnej w kontrolowanej temperaturze 24-26 ° C. Po fermentacji wino przechodzi macerację ze skórami przez około 20 dni. Wreszcie Hado dojrzewa przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Wysokie letnie temperatury definiują ten rocznik. Po łagodnej zimie z bardzo niewielkimi opadami wiosna zaczęła się od dużej ilości deszczu, co zapewniło korzystne warunki dla cyklu wzrostu winorośli. Latem doświadczyli bardzo wysokich temperatur i braku deszczu, co zaowocowało bardzo zdrowymi winoroślami. Ogólnym rezultatem był zrównoważony rok, w którym końcowy brak opadów doprowadził do dobrej koncentracji winogron. Ten rok jest znany z rocznika, którego objętość można podziwiać jako młode wino. Rioja Hado Pujanza obiecuje aromaty świeżych czerwonych jagód, ziół i przypraw które, ożywiają bukiet wina. Również na podniebieniu Hado jest soczyste, orzeźwiające i nieskomplikowane do picia. Nuty balsamiczne i owocowe nadają ton. Mocne, wyraziste i owocowo-pikantne wykończenie zapewnia trwałe doświadczenie, z którego chciałbyś mieć coś więcej! Zarówno lekko schłodzone jako solista, dobry kompan do dań mącznych, wszelkiego rodzaju dania z sosami i czerwonym mięsem, jak i grillowane potrawy mięsne. Wino Hado dzięki swojej zdolności dojrzewania przez następne pięć do dziesięciu lat utrzyma idealną strukturę.

Nagrody, wyróżnienia:

The Wine Advocate: 91 James Suckling: 91

Tim Atkin: 92 Guía Proensa: 91 Guía Peñín: 90

Hado Pujanza Rioja - Opinie klientów

Dodaj opinię

Hado Pujanza Rioja

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski