Wino Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero

1 138,00 zł
Brutto
9 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero D.O.

Kraj: Hiszpania

Region: Castilla Leon

Apelacja: DO Ribera del Duero

Klasyfikacja: Wina Kolekcjonerskie

Producent: Bodegas Vega Sicillia S.A.

Szczep: Tinto Fino (95%) , Merlot (5%)

Temp. podawania: 17 °C

Pojemność: 0,75 l.

Kod produktu: HIS.279

 

Wino Tinto Fino - Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero D.O.

Valbuena 5 to wino, które pochodzi z młodszych winorośli i w większości składa się z odmian Tinto Fino oraz domieszki Merlot. Wino z Bodegas Vega Sicillia 5 jest precyzyjnie wykonane z zaznaczoną ostrością i nutami przypraw. Bogactwo owoców i świeżość wina zachwyca wprowadzając miłe uczucie na podniebieniu. Aromaty złożone, dojrzałe leśne owoce z wyraźnie zaznaczonym zapachem palonego dębu. Wino polecane do pieczeni, wołowina w sosach, ptactwo, makarony z truflami, Boeuf Stroganow.

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2013 punt. 10/8

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2012 punt. 10/7

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2011 punt. 10/8

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2010 punt. 10/8

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2009 punt. 10/6

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2008 punt. 10/6

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2007 punt. 10/6

 

Z nieograniczonym zaangażowaniem i lojalnością kapitał ludzki w TEMPOS Vega Sicilia jest niewątpliwie jednym z bastionów wpływających na jakości Win Vega Sicilia. Duma wśród robotników w Vega Sicilia, z których wielu urodziło się na terenie samego osiedla, ponieważ odziedziczyli tradycję i handel, z którego wywodzą się ich ojcowie, ich dziadowie, a nawet ich pradziadkowie. Ponieważ zdarzają się przypadki, w których pracowało do tej firmy aż cztery pokolenia, na przykład José Enrique, mistrz miedziany lub jego brat Jesús María, którzy należą do czwartego pokolenia rodziny w Vega Sicilia. Ta tradycja ciągłości rodzinnej w prowadzeniu winnicy, okazała się wartością samą w sobie, a każdy pracownik Vega Sicilia może być dumny ze swojego handlu, czując się częścią w grupie i z przywilejem pracy w jednej z najbardziej prestiżowych firm winiarskich na świecie.

Ostatecznym celem TEMPOS Vega Sicilia jest stać się globalnym, prestiżowym punktem odniesienia dla jednej kultury opartej na ciągłym poszukiwaniu doskonałości, harmonii z naturą oraz nieskończonej skrupulatności i poświęcenia. Wszystko to zależy od pracy wybitnego zespołu ludzkiego oraz zasad i wartości, które wykraczają poza jednostki, zarówno przeszłe, jak i przyszłe pokolenia, i które wyznaczają drogę, którą należy podążać.

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-11-04

Vega Sicilia Valbuena 5 anos 2017 Ribera del Duero

Vega Sicilia Valbuena 5 anos 2017 piękny kolor głębokiej czerwieni i jasny. Aromat ujawnia aromaty dzikich jagód i dojrzałych owoców, nuty dymne i czekoladowe. Podniebienie owocowe, mięsiste o pięknej strukturze, odnajdujemy w nim niuanse przyprawowe, z jedwabistymi taninami. Finezja jest imponująca, jest to wino pełne elegancji, uporządkowane i harmonijne. Okrągłe, kremowe wino o prawdziwej delikatności.

Oceń 
Quality


2023-10-08

Vega Sicilia 2013

Rok 2013 to rocznik subtelny, elegancki, świeży, wertykalny, złożony, jedwabisty i precyzyjny. To właśnie to paradoksalne wino, którego picie teraz sprawia przyjemność, ale starzenie się w butelce staje się wieczne. Mit, który narodził się w 1864 roku, jest wciąż żywy, oferując nam wymarzone wina, klasyki, które emanują wirtuozerią w swojej produkcji. Wyjątkowe wino – nigdy lepiej nie powiedziane – które uwodzi elegancją, trzeźwością i jakością, porównywalną jedynie z innymi wspaniałymi winami na świecie. Tempos Vega Sicilia została założona w 1982 roku przez rodzinę Álvarez, jej obecnego właściciela, kiedy to nabyła legendarną winiarnię Ribera del Duero, do której z biegiem lat dołączyły pozostałe firmy.

Oceń 
Quality


2023-06-04

Vega Sicilia Valbuena 5 vintage 2013

Valbuena 5 2013 Ribere del Duero to wino, które pochodzi z młodszych winorośli i w większości składa się z odmian Tinto Fino oraz domieszki Merlot. Wino z Bodegas Vega Sicillia 5 jest precyzyjnie wykonane z zaznaczoną ostrością i nutami przypraw. Bogactwo owoców i świeżość wina zachwyca wprowadzając miłe uczucie na podniebieniu. Aromaty złożone, dojrzałe leśne owoce z wyraźnie zaznaczonym zapachem palonego dębu. Wino polecane do pieczeni, wołowina w sosach, ptactwo, makarony z truflami, Boeuf Stroganow.

Oceń 
Quality


2022-10-08

Vega Sicilia Valbuena 5 vintage 2013

Głęboki, mięsisty, uporządkowany i skoncentrowany. Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero D.O. to szerokie wino, o dużej objętości i świetnym ciele. Świetna smaczna, elegancka i przyjemna wycieczka, z dużą ilością owoców (w pewnym momencie nieco alkoholu) zawiniętych w przyprawy i opiekanych. Zrównoważony, o doskonałej kwasowości wraz z dojrzałymi garbnikami i słodyczami bardzo dobrze zintegrowany. Bardzo długi finisz i bardzo, bardzo wytrwały. Bardzo eleganckie i poważne wino, złożone i intensywne, a jednocześnie przyjemne. Cieszyć się z zamkniętymi oczami. Intensywny ciemnobordowy kolor z fioletowymi refleksami. Bardzo wysoka warstwa. Elegancka łza, która tuszuje szkło. Złożony, wyrazisty, intensywny, elegancki. Dużo czarnych i czerwonych owoców w towarzystwie eleganckich aromatów fiołków i orzeźwiających balsamów. Po otwarciu pojawia się wielka złożoność przypraw (kakao, mokka,, wanilia, lukrecja) wraz z drobnymi skórami, subtelnymi akcentami czarnych oliwek i dobrymi tostami. I imponujące tło mineralne, które otacza wszystko. Wszystko to jest niesamowite! Zauważ, że jest to wino, które ma trudności z otwarciem, ale z biegiem czasu eksplozja aromatów będzie bardziej zaskakująca, ekspresyjna i intensywna.

Oceń 
Quality


2022-10-05

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2014

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2014 to intensywna i złożona czerwień, w której znajdziemy aromaty dojrzałych czarnych owoców, które współistnieją w harmonii z delikatnymi nutami starzenia. Subtelna obecność drewna, miękkie prażone i pikantne, które towarzyszy hojnemu i dobrze zorganizowanemu podniebieniu. Czerwone wino szlachetnych garbników, intensywne i eleganckie.

Oceń 
Quality


2022-09-12

Valbuena 5 Vega Sicilia Duero 2011

Trudno oceniać doskonałe wnia. Zaczne od głębokiego rubinu do czerwieni granatu. Zapach w nosie klasyczny bukiet Valbuena, bardzo elegancki i już dobrze rozwinięty z typowymi lekko balsamicznymi nutami, aromatami dojrzałych wiśni morello i delikatnymi przyprawami dębowymi. Smak bardzo elegancki na podniebieniu, treściwy i jednocześnie drobnostrukturalny, gładki, ale z niezwykłą, żywą świeżością, głębią i długim pogłosem miękkich owoców i aromatycznej przyprawy.

Oceń 
Quality


2022-08-22

Valbuena 5 Vega Sicilia Ribera del Duero

Wino hiszpańskie pokazujące z jednej strony precyzję i ostrość, a z drugiej zaś oddające bogactwo i świeżość. Na podniebieniu owoce leśne i wiśnie z ożywczą kwasowością. Taniny dojrzałe i suche, z charakterystycznym dla czerwonego wina firmy zapachem palonego dębu. Wino piękne i zdecydowanie z wielką przyszłością!

Oceń 
Quality


2022-06-02

Vega-Sicilia Valbuena 5 Ribera del duero

Bogactwo owoców i świeżość wina zachwyca wprowadzając miłe uczucie na podniebieniu. Aromaty złożone, dojrzałe leśne owoce z wyraźnie zaznaczonym zapachem palonego dębu. Wino polecane do pieczeni, wołowina w sosach, ptactwo, makarony z truflami

Oceń 
Quality


2022-06-02

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero

Vega Sicilia Valbuena 5° rozpieszcza nos delikatnie eterycznymi niuansami śródziemnomorskiego runa leśnego, nutami balsamicznymi i zmysłową owocowością, z wiśnią morello, ale także dzikimi jagodami na pierwszym planie. Na podniebieniu Vega Sicilia Valbuena 5° zachwyca elegancko rozwiniętymi, aksamitnymi taninami, świetnie zbalansowanym ekstraktem i świeżą kwasowością. To złożone wino jest, po Alion, konsekwentnie kolejny krok w fascynujący świat win Vega Sicilia.

Oceń 
Quality


2022-05-15

Valbuena 5 Ribera del Duero Vega Sicilia

Valbuena 5° (5 anos) z Vega Sicilia to jeden z flagowych przykładów hiszpańskiego winiarstwa. W kieliszku ukazuje się z młodzieńczą pełnią i owocem w kolorze od wiśni do purpury. Wino Vega Sicilia Valbuena 5° rozpieszcza nos delikatnie eterycznymi niuansami śródziemnomorskiego runa leśnego, nutami balsamicznymi i zmysłową owocowością, z wiśnią morello, ale także dzikimi jagodami na pierwszym planie. Na podniebieniu Vega Sicilia Valbuena 5° zachwyca elegancko rozwiniętymi, aksamitnymi taninami, świetnie zbalansowanym ekstraktem i świeżą kwasowością. To złożone wino jest zaraz, po winie Alion Ribera del Duero, konsekwentnie kolejny krok w fascynujący świat win Vega Sicilia.

Oceń 
Quality


2022-05-12

Vega Sicilia Valbuena 5

Ma intensywny dojrzałych wiśni, z dotykowym żyć wina, które jest zawsze w najlepszym wydaniu. Dominuje aromat z nutami palonego drewna i orzechów laskowych zauważa jego oksydacyjny ewolucję swoich lat w dębowych beczkach. Ma hojny smak stary, ale czysty, z drewna, suchej i przyjemnie gorzkie garbniki z dębu wraz z uczuciem lekkiego słodyczą.

Dodaj opinię

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora