• -341,00 zł

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero

1 138,00 zł
797,00 zł Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 1 138,00 zł Zniżka 341,00 zł
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 1 138,00 zł
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero D.O.

Kraj: Hiszpania

Region: Castilla Leon

Apelacja: DO Ribera del Duero

Klasyfikacja: Wina Kolekcjonerskie

Producent: Bodegas Vega Sicillia S.A.

Szczep: Tinto Fino (95%) , Merlot (5%)

Temp. podawania: 17 °C

Pojemność: 0,75 l.

Kod produktu: HIS.279

 

Wino Tinto Fino - Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero D.O.

Valbuena 5 to wino, które pochodzi z młodszych winorośli i w większości składa się z odmian Tinto Fino oraz domieszki Merlot. Wino z Bodegas Vega Sicillia 5 jest precyzyjnie wykonane z zaznaczoną ostrością i nutami przypraw. Bogactwo owoców i świeżość wina zachwyca wprowadzając miłe uczucie na podniebieniu. Aromaty złożone, dojrzałe leśne owoce z wyraźnie zaznaczonym zapachem palonego dębu. Wino polecane do pieczeni, wołowina w sosach, ptactwo, makarony z truflami, Boeuf Stroganow.

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2013 punt. 10/8

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2012 punt. 10/7

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2011 punt. 10/8

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2010 punt. 10/8

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2009 punt. 10/6

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2008 punt. 10/6

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2007 punt. 10/6

 

Z nieograniczonym zaangażowaniem i lojalnością kapitał ludzki w TEMPOS Vega Sicilia jest niewątpliwie jednym z bastionów wpływających na jakości Win Vega Sicilia. Duma wśród robotników w Vega Sicilia, z których wielu urodziło się na terenie samego osiedla, ponieważ odziedziczyli tradycję i handel, z którego wywodzą się ich ojcowie, ich dziadowie, a nawet ich pradziadkowie. Ponieważ zdarzają się przypadki, w których pracowało do tej firmy aż cztery pokolenia, na przykład José Enrique, mistrz miedziany lub jego brat Jesús María, którzy należą do czwartego pokolenia rodziny w Vega Sicilia. Ta tradycja ciągłości rodzinnej w prowadzeniu winnicy, okazała się wartością samą w sobie, a każdy pracownik Vega Sicilia może być dumny ze swojego handlu, czując się częścią w grupie i z przywilejem pracy w jednej z najbardziej prestiżowych firm winiarskich na świecie.

Ostatecznym celem TEMPOS Vega Sicilia jest stać się globalnym, prestiżowym punktem odniesienia dla jednej kultury opartej na ciągłym poszukiwaniu doskonałości, harmonii z naturą oraz nieskończonej skrupulatności i poświęcenia. Wszystko to zależy od pracy wybitnego zespołu ludzkiego oraz zasad i wartości, które wykraczają poza jednostki, zarówno przeszłe, jak i przyszłe pokolenia, i które wyznaczają drogę, którą należy podążać.

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-06-04

Vega Sicilia Valbuena 5 vintage 2013

Valbuena 5 2013 Ribere del Duero to wino, które pochodzi z młodszych winorośli i w większości składa się z odmian Tinto Fino oraz domieszki Merlot. Wino z Bodegas Vega Sicillia 5 jest precyzyjnie wykonane z zaznaczoną ostrością i nutami przypraw. Bogactwo owoców i świeżość wina zachwyca wprowadzając miłe uczucie na podniebieniu. Aromaty złożone, dojrzałe leśne owoce z wyraźnie zaznaczonym zapachem palonego dębu. Wino polecane do pieczeni, wołowina w sosach, ptactwo, makarony z truflami, Boeuf Stroganow.

Oceń 
Quality


2022-10-08

Vega Sicilia Valbuena 5 vintage 2013

Głęboki, mięsisty, uporządkowany i skoncentrowany. Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero D.O. to szerokie wino, o dużej objętości i świetnym ciele. Świetna smaczna, elegancka i przyjemna wycieczka, z dużą ilością owoców (w pewnym momencie nieco alkoholu) zawiniętych w przyprawy i opiekanych. Zrównoważony, o doskonałej kwasowości wraz z dojrzałymi garbnikami i słodyczami bardzo dobrze zintegrowany. Bardzo długi finisz i bardzo, bardzo wytrwały. Bardzo eleganckie i poważne wino, złożone i intensywne, a jednocześnie przyjemne. Cieszyć się z zamkniętymi oczami. Intensywny ciemnobordowy kolor z fioletowymi refleksami. Bardzo wysoka warstwa. Elegancka łza, która tuszuje szkło. Złożony, wyrazisty, intensywny, elegancki. Dużo czarnych i czerwonych owoców w towarzystwie eleganckich aromatów fiołków i orzeźwiających balsamów. Po otwarciu pojawia się wielka złożoność przypraw (kakao, mokka,, wanilia, lukrecja) wraz z drobnymi skórami, subtelnymi akcentami czarnych oliwek i dobrymi tostami. I imponujące tło mineralne, które otacza wszystko. Wszystko to jest niesamowite! Zauważ, że jest to wino, które ma trudności z otwarciem, ale z biegiem czasu eksplozja aromatów będzie bardziej zaskakująca, ekspresyjna i intensywna.

Oceń 
Quality


2022-10-05

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2014

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero 2014 to intensywna i złożona czerwień, w której znajdziemy aromaty dojrzałych czarnych owoców, które współistnieją w harmonii z delikatnymi nutami starzenia. Subtelna obecność drewna, miękkie prażone i pikantne, które towarzyszy hojnemu i dobrze zorganizowanemu podniebieniu. Czerwone wino szlachetnych garbników, intensywne i eleganckie.

Oceń 
Quality


2022-09-12

Valbuena 5 Vega Sicilia Duero 2011

Trudno oceniać doskonałe wnia. Zaczne od głębokiego rubinu do czerwieni granatu. Zapach w nosie klasyczny bukiet Valbuena, bardzo elegancki i już dobrze rozwinięty z typowymi lekko balsamicznymi nutami, aromatami dojrzałych wiśni morello i delikatnymi przyprawami dębowymi. Smak bardzo elegancki na podniebieniu, treściwy i jednocześnie drobnostrukturalny, gładki, ale z niezwykłą, żywą świeżością, głębią i długim pogłosem miękkich owoców i aromatycznej przyprawy.

Oceń 
Quality


2022-08-22

Valbuena 5 Vega Sicilia Ribera del Duero

Wino hiszpańskie pokazujące z jednej strony precyzję i ostrość, a z drugiej zaś oddające bogactwo i świeżość. Na podniebieniu owoce leśne i wiśnie z ożywczą kwasowością. Taniny dojrzałe i suche, z charakterystycznym dla czerwonego wina firmy zapachem palonego dębu. Wino piękne i zdecydowanie z wielką przyszłością!

Oceń 
Quality


2022-06-02

Vega-Sicilia Valbuena 5 Ribera del duero

Bogactwo owoców i świeżość wina zachwyca wprowadzając miłe uczucie na podniebieniu. Aromaty złożone, dojrzałe leśne owoce z wyraźnie zaznaczonym zapachem palonego dębu. Wino polecane do pieczeni, wołowina w sosach, ptactwo, makarony z truflami

Oceń 
Quality


2022-06-02

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero

Vega Sicilia Valbuena 5° rozpieszcza nos delikatnie eterycznymi niuansami śródziemnomorskiego runa leśnego, nutami balsamicznymi i zmysłową owocowością, z wiśnią morello, ale także dzikimi jagodami na pierwszym planie. Na podniebieniu Vega Sicilia Valbuena 5° zachwyca elegancko rozwiniętymi, aksamitnymi taninami, świetnie zbalansowanym ekstraktem i świeżą kwasowością. To złożone wino jest, po Alion, konsekwentnie kolejny krok w fascynujący świat win Vega Sicilia.

Oceń 
Quality


2022-05-15

Valbuena 5 Ribera del Duero Vega Sicilia

Valbuena 5° (5 anos) z Vega Sicilia to jeden z flagowych przykładów hiszpańskiego winiarstwa. W kieliszku ukazuje się z młodzieńczą pełnią i owocem w kolorze od wiśni do purpury. Wino Vega Sicilia Valbuena 5° rozpieszcza nos delikatnie eterycznymi niuansami śródziemnomorskiego runa leśnego, nutami balsamicznymi i zmysłową owocowością, z wiśnią morello, ale także dzikimi jagodami na pierwszym planie. Na podniebieniu Vega Sicilia Valbuena 5° zachwyca elegancko rozwiniętymi, aksamitnymi taninami, świetnie zbalansowanym ekstraktem i świeżą kwasowością. To złożone wino jest zaraz, po winie Alion Ribera del Duero, konsekwentnie kolejny krok w fascynujący świat win Vega Sicilia.

Oceń 
Quality


2022-05-12

Vega Sicilia Valbuena 5

Ma intensywny dojrzałych wiśni, z dotykowym żyć wina, które jest zawsze w najlepszym wydaniu. Dominuje aromat z nutami palonego drewna i orzechów laskowych zauważa jego oksydacyjny ewolucję swoich lat w dębowych beczkach. Ma hojny smak stary, ale czysty, z drewna, suchej i przyjemnie gorzkie garbniki z dębu wraz z uczuciem lekkiego słodyczą.

Dodaj opinię

Vega Sicilia Valbuena 5 Ribera del Duero

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 113 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk