Guidalberto Tenuta San Guido (II wino Sassicaia)

428,16 zł
Brutto
9998 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Kolekcjonerskie

Guidalberto Tenuta San Guido (II wino Sassicaia)

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: IGT Toscana

Producent: Tenuta San Guido

Szczepy: Merlot, Cabernet Sauvignon, Sangiovese

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Temp. serwowania: 17–18 ° C.

Pojemność: 0,75l  c3

Alk.14,5%

 

(II wino Sassicaia)

Guidalberto ma prawdziwą świeżość i elegancję. Nos ma uderzającą korzenną charakterystykę z anyżem, pieprzem i nutą tytoniu. Podniebienie jest bardzo świeże i chłodne, o gładkiej fakturze, która zapewnia prawdziwe poczucie równowagi. Owoce czarnej porzeczki i śliwki dominują z nutami czekolady i słodkich przypraw na finiszu. Dojrzewa 12 miesięcy we francuskiej i amerykańskiej dębowej barrique i dodatkowo 3 miesiące w butelce  Pij 2017-2025

 

Sassicaia jest dziś jednym z najbardziej poszukiwanych dobrych win na świecie. Wynika to głównie z wizji, energii i popędu właściciela, Mario Incisa della Rocchetta .

 

Osiedle Sassicaia w Bolgheri pochodziło od rodziny żony Mario Incisa della Rocchetta, która była tam od 1800 roku - nazwa Sassicaia oznacza miejsce wielu kamieni, a żwirowa gleba została porównana do tych znalezionych w Médoc. Założył Cabernet Sauvignon i Merlot i zaangażował się w działalność winiarza Piero Antinoriego , Giacomo Tachisa .

 

Pierwszy rocznik Sassicaia został wydany w 1968 roku, aby zyskać powszechne uznanie. Sassicaia jest obecnie powszechnie uznawana za jedno z największych win Cabernet Sauvignon na świecie i niedawno przeszła do historii, jako pierwsze wino, któremu przyznano własny DOC. Wina Sassicaia łączą intensywne nuty cassis i cedrowej elegancji z niezwykłą mocą i długością.

Guidalberto Tenuta San Guido (II wino Sassicaia) - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-23

Guidalberto Tenuta San Guido wino Saaicaia NR2

Intensywny granatowy czerwony kolor z rubinowymi refleksami. Bukiet jest bogaty i intensywny z nutami dojrzałych czerwonych owoców, suszonych kwiatów i przypraw czarnego pieprzu, tytoniu, kawy i czekolady, na tle mineralności. W ustach wino jest miękkie, otaczające i po raz kolejny bogate w osobowość, dobrą strukturę. Na finiszu ujawnia świeżą kwasowość i dojrzałe garbniki, z długą trwałością. Guidalberto jest w rzeczywistości "młodszym bratem" najbardziej znanej Sassicaia, bez poświęcania jakości wyrażanej przez to terytorium, a w szczególności przez firmę. Jest to idealne wino medytacyjne, którym można delektować się samemu lub w przyjemnym towarzystwie, a także nadaje się do łączenia z ważnym czerwonym mięsem lub daniami z dziczyzny. Na początku lat dwudziestych we Włoszech Mario Incisa della Rocchetta, pasjonat win francuskich, a w szczególności wielkich czerwonych win Bordeaux, zdał sobie sprawę, że terytorium tyrreńskiego wybrzeża obszaru Bolgheri ma wiele podobieństw geograficznych, klimatycznych i glebowych z obszarem Graves w Bordeaux. "Groby" w rzeczywistości oznaczają żwir, właśnie ze względu na kamienisty skład gleb francuskiego obszaru, podobnie jak "Sassicaia" w należącej do nich posiadłości San Guido. Zaczął więc myśleć o mieszance Bordeaux produkowanej w tym obszarze i rozpoczął eksperymenty na początku lat 20., osiągając dobre wyniki, chociaż wino nadal nie leżakowało przez długi czas w dębowych beczkach. W rzeczywistości od 1948 do 1967 roku Sassicaia pozostała na ściśle prywatny użytek i konsumpcję na terenie posiadłości. Każdego roku jednak kilka skrzynek wina pozostawiano do starzenia się w piwnicy Castiglioncello. Degustując go, markiz zaczął zdawać sobie sprawę, że stare roczniki z czasem znacznie się poprawiły, przekształcając ich wady nawet w cnoty. Silny i entuzjastycznie nastawiony do tych rozważań, zainwestował w techniki produkcji wina, aw 1968 roku po raz pierwszy produkt został wprowadzony na rynek, z powitaniem godnym Bordeaux Premier Cru. W kolejnych latach pomieszczenia zostały zrealizowane wraz z utworzeniem piwnicy o kontrolowanej temperaturze, nabyciem stalowych do fermentacji i beczek z dębu francuskiego do podnoszenia i leżakowania win.

Dodaj opinię

Guidalberto Tenuta San Guido (II wino Sassicaia)

Wino Kolekcjonerskie

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job