Guidalberto Tenuta San Guido (II wino Sassicaia)

428,16 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Kolekcjonerskie

Guidalberto Tenuta San Guido (II wino Sassicaia)

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: IGT Toscana

Producent: Tenuta San Guido

Szczepy: Merlot, Cabernet Sauvignon, Sangiovese

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Temp. serwowania: 17–18 ° C.

Pojemność: 0,75l  c3

Alk.14,5%

 

(II wino Sassicaia)

Guidalberto ma prawdziwą świeżość i elegancję. Nos ma uderzającą korzenną charakterystykę z anyżem, pieprzem i nutą tytoniu. Podniebienie jest bardzo świeże i chłodne, o gładkiej fakturze, która zapewnia prawdziwe poczucie równowagi. Owoce czarnej porzeczki i śliwki dominują z nutami czekolady i słodkich przypraw na finiszu. Dojrzewa 12 miesięcy we francuskiej i amerykańskiej dębowej barrique i dodatkowo 3 miesiące w butelce  Pij 2017-2025

 

Sassicaia jest dziś jednym z najbardziej poszukiwanych dobrych win na świecie. Wynika to głównie z wizji, energii i popędu właściciela, Mario Incisa della Rocchetta .

 

Osiedle Sassicaia w Bolgheri pochodziło od rodziny żony Mario Incisa della Rocchetta, która była tam od 1800 roku - nazwa Sassicaia oznacza miejsce wielu kamieni, a żwirowa gleba została porównana do tych znalezionych w Médoc. Założył Cabernet Sauvignon i Merlot i zaangażował się w działalność winiarza Piero Antinoriego , Giacomo Tachisa .

 

Pierwszy rocznik Sassicaia został wydany w 1968 roku, aby zyskać powszechne uznanie. Sassicaia jest obecnie powszechnie uznawana za jedno z największych win Cabernet Sauvignon na świecie i niedawno przeszła do historii, jako pierwsze wino, któremu przyznano własny DOC. Wina Sassicaia łączą intensywne nuty cassis i cedrowej elegancji z niezwykłą mocą i długością.

Guidalberto Tenuta San Guido (II wino Sassicaia) - Opinie klientów

Dodaj opinię

Guidalberto Tenuta San Guido (II wino Sassicaia)

Wino Kolekcjonerskie

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 142 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski