Archee Primitivo di Manduria Le Vigne di Sammarco

217,00 zł
Brutto
4 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Archee Primitivo di Manduria

 

Kraj: Włochy

Region: Puglia

Szczep: Primitivo di Manduria

Apelacja: Primitivo di Manduria DOC

Producent: Le Vigne di Sammarco

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 15 %

 

Wino od producenta Le Vigne di Sammaroco, który specjalizuje się w produkcji win w 100% Primitivo z regionu Puglia. Arcchee to poważne wino, dobrze zbudowane z potencjałem na dojrzewanie w butelce przez kilka lat. Wino nasycone intensywnymi owocowcami, z dominacją owoców leśnych, jagód borówki. Delikatnie zaznaczona beczka ujawniającą elementy wanilli i czekolady na tle nut korzennych. Dobre wino. Polecane do steków, ciemny mięs, pasztetów, wędlin.Idealne wino do delektowania się nim samym w sobie nawet bez posiłku.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino od producenta Le Vigne di Sammarco 100% Primitivo Czerwone wytrawne wino o ciemnorubinowej barwie z niuansami fioletu. W nosie wyczuwalne aromaty czerwonych owoców, porzeczek i śliwek z nutami korzennymi. W smaku ujawnia się wyraźny charakter owocowy przypisany dla szczepu Primitivo di Manduria. Dobra struktura i łagodne taniny przechodzące w delikatną słodycz. Polecane do wędlin, ciemnego mięsa, dojrzewających serów, makaronów.

Primitivo , odmiana winorośli, z której powstają te wina, jest bardzo tradycyjna w tej części Włoch; Winogrona tej odmiany o naturalnie ciemnej skórce dają atramentowe, taniczne wina o intensywnym smaku i kolorze. W winach Primitivo często można znaleźć pewną goryczkę, wraz z wyczuwalnymi taninami. Oznacza to, że potrzebują kilku lat w butelce lub beczce, zanim będą dostępne.Primitivo ma swoją nazwę, ponieważ dojrzewa wcześnie (nazwa nie ma nic wspólnego z odmianą lub „prymitywnymi” winami). Dzieli tę cechę z hiszpańskim Tempranillo : temprano oznacza po hiszpańsku „wcześnie”.

Firma LE VIGNE DI SAMMARCO znajduje się w Cellino San Marco, małym miasteczku w sercu Salento, stróża najważniejszych chronionych nazw pochodzenia, takich jak Salice Salentino, Squinzano, Brindisi, Primitivo, Negroamaro i Malvasia Bianca i Nera. Firmę reprezentuje nowe pokolenie rodziny Rizzello, która od czterech pokoleń jest jedną z najbardziej znanych i najbardziej skonsolidowanych firm produkcyjnych w przemysłowej dzielnicy Salento.

Salento, kraina pełna historii i tradycji, uważana jest za jedną z kolebek światowej enologii. Od czasów starożytnych Brindisi, Gallipoli, Otranto i Taranto były najważniejszymi portami dla handlu winami. Stąd pochodziły najlepsze winogrona, które dały życie znanym i cenionym winom. Taki sukces, że dla firm Salento stworzył solidną i stałą obecność na rynkach międzynarodowych.

Archee Primitivo di Manduria Le Vigne di Sammarco - Opinie klientów

Dodaj opinię

Archee Primitivo di Manduria Le Vigne di Sammarco

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora