Archee Primitivo di Manduria Le Vigne di Sammarco

217,00 zł
Brutto
4 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Archee Primitivo di Manduria

 

Kraj: Włochy

Region: Puglia

Szczep: Primitivo di Manduria

Apelacja: Primitivo di Manduria DOC

Producent: Le Vigne di Sammarco

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 15 %

 

Wino od producenta Le Vigne di Sammaroco, który specjalizuje się w produkcji win w 100% Primitivo z regionu Puglia. Arcchee to poważne wino, dobrze zbudowane z potencjałem na dojrzewanie w butelce przez kilka lat. Wino nasycone intensywnymi owocowcami, z dominacją owoców leśnych, jagód borówki. Delikatnie zaznaczona beczka ujawniającą elementy wanilli i czekolady na tle nut korzennych. Dobre wino. Polecane do steków, ciemny mięs, pasztetów, wędlin.Idealne wino do delektowania się nim samym w sobie nawet bez posiłku.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino od producenta Le Vigne di Sammarco 100% Primitivo Czerwone wytrawne wino o ciemnorubinowej barwie z niuansami fioletu. W nosie wyczuwalne aromaty czerwonych owoców, porzeczek i śliwek z nutami korzennymi. W smaku ujawnia się wyraźny charakter owocowy przypisany dla szczepu Primitivo di Manduria. Dobra struktura i łagodne taniny przechodzące w delikatną słodycz. Polecane do wędlin, ciemnego mięsa, dojrzewających serów, makaronów.

Primitivo , odmiana winorośli, z której powstają te wina, jest bardzo tradycyjna w tej części Włoch; Winogrona tej odmiany o naturalnie ciemnej skórce dają atramentowe, taniczne wina o intensywnym smaku i kolorze. W winach Primitivo często można znaleźć pewną goryczkę, wraz z wyczuwalnymi taninami. Oznacza to, że potrzebują kilku lat w butelce lub beczce, zanim będą dostępne.Primitivo ma swoją nazwę, ponieważ dojrzewa wcześnie (nazwa nie ma nic wspólnego z odmianą lub „prymitywnymi” winami). Dzieli tę cechę z hiszpańskim Tempranillo : temprano oznacza po hiszpańsku „wcześnie”.

Firma LE VIGNE DI SAMMARCO znajduje się w Cellino San Marco, małym miasteczku w sercu Salento, stróża najważniejszych chronionych nazw pochodzenia, takich jak Salice Salentino, Squinzano, Brindisi, Primitivo, Negroamaro i Malvasia Bianca i Nera. Firmę reprezentuje nowe pokolenie rodziny Rizzello, która od czterech pokoleń jest jedną z najbardziej znanych i najbardziej skonsolidowanych firm produkcyjnych w przemysłowej dzielnicy Salento.

Salento, kraina pełna historii i tradycji, uważana jest za jedną z kolebek światowej enologii. Od czasów starożytnych Brindisi, Gallipoli, Otranto i Taranto były najważniejszymi portami dla handlu winami. Stąd pochodziły najlepsze winogrona, które dały życie znanym i cenionym winom. Taki sukces, że dla firm Salento stworzył solidną i stałą obecność na rynkach międzynarodowych.

Archee Primitivo di Manduria Le Vigne di Sammarco - Opinie klientów

Dodaj opinię

Archee Primitivo di Manduria Le Vigne di Sammarco

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.4
Na podstawie 134 opinii w serwisie Google
Super sklep z winami. Sprzedawca zdobył moje zaufanie i satysfakcję poprzez szeroki wybór przetestowanych win o wysokiej jakości. Ze względu na prestiż, jakoś, profesjonalą pomoc i obsługę.
Robert Nowak Jezioranski
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski