Archee Primitivo di Manduria Le Vigne di Sammarco

217,00 zł
Brutto
3 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Archee Primitivo di Manduria

 

Kraj: Włochy

Region: Puglia

Szczep: Primitivo di Manduria

Apelacja: Primitivo di Manduria DOC

Producent: Le Vigne di Sammarco

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 15 %

 

Wino od producenta Le Vigne di Sammaroco, który specjalizuje się w produkcji win w 100% Primitivo z regionu Puglia. Arcchee to poważne wino, dobrze zbudowane z potencjałem na dojrzewanie w butelce przez kilka lat. Wino nasycone intensywnymi owocowcami, z dominacją owoców leśnych, jagód borówki. Delikatnie zaznaczona beczka ujawniającą elementy wanilli i czekolady na tle nut korzennych. Dobre wino. Polecane do steków, ciemny mięs, pasztetów, wędlin.Idealne wino do delektowania się nim samym w sobie nawet bez posiłku.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino od producenta Le Vigne di Sammarco 100% Primitivo Czerwone wytrawne wino o ciemnorubinowej barwie z niuansami fioletu. W nosie wyczuwalne aromaty czerwonych owoców, porzeczek i śliwek z nutami korzennymi. W smaku ujawnia się wyraźny charakter owocowy przypisany dla szczepu Primitivo di Manduria. Dobra struktura i łagodne taniny przechodzące w delikatną słodycz. Polecane do wędlin, ciemnego mięsa, dojrzewających serów, makaronów.

Primitivo , odmiana winorośli, z której powstają te wina, jest bardzo tradycyjna w tej części Włoch; Winogrona tej odmiany o naturalnie ciemnej skórce dają atramentowe, taniczne wina o intensywnym smaku i kolorze. W winach Primitivo często można znaleźć pewną goryczkę, wraz z wyczuwalnymi taninami. Oznacza to, że potrzebują kilku lat w butelce lub beczce, zanim będą dostępne.Primitivo ma swoją nazwę, ponieważ dojrzewa wcześnie (nazwa nie ma nic wspólnego z odmianą lub „prymitywnymi” winami). Dzieli tę cechę z hiszpańskim Tempranillo : temprano oznacza po hiszpańsku „wcześnie”.

Firma LE VIGNE DI SAMMARCO znajduje się w Cellino San Marco, małym miasteczku w sercu Salento, stróża najważniejszych chronionych nazw pochodzenia, takich jak Salice Salentino, Squinzano, Brindisi, Primitivo, Negroamaro i Malvasia Bianca i Nera. Firmę reprezentuje nowe pokolenie rodziny Rizzello, która od czterech pokoleń jest jedną z najbardziej znanych i najbardziej skonsolidowanych firm produkcyjnych w przemysłowej dzielnicy Salento.

Salento, kraina pełna historii i tradycji, uważana jest za jedną z kolebek światowej enologii. Od czasów starożytnych Brindisi, Gallipoli, Otranto i Taranto były najważniejszymi portami dla handlu winami. Stąd pochodziły najlepsze winogrona, które dały życie znanym i cenionym winom. Taki sukces, że dla firm Salento stworzył solidną i stałą obecność na rynkach międzynarodowych.

Archee Primitivo di Manduria Le Vigne di Sammarco - Opinie klientów

Dodaj opinię

Archee Primitivo di Manduria Le Vigne di Sammarco

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 113 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk