Le Vigne di Sammarco Primitivo Di Manduria

87,00 zł
Brutto
601 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Le Vigne di Sammarco Primitivo Di Manduria

 

Kraj: Włochy

Prowincja Manduria

Szczep: Primitivo di Manduria

Rodzaj: wytrawne czerwone

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14 %

 

Wino od producenta Le Vigne di Sammarco . 100% Primitivo Czerwone wytrawne wino o ciemnorubinowej barwie z niuansami fioletu. W nosie wyczuwalne aromaty czerwonych owoców, porzeczek i śliwek z nutami korzennymi. W smaku ujawnia się wyraźny charakter owocowy przypisany dla szczepu Primitivo di Manduria. Dobra struktura i łagodne tanin przechodzące w delikatną słodycz. Polecane do wędlin, ciemne mięsa, dojrzewające sery, makarony, dania mączne.

Notatki Sommelier Bachus Wina

100% Primitivo Czerwone wytrawne wino o ciemnorubinowej barwie z niuansami fioletu. W nosie wyczuwalne aromaty czerwonych owoców, porzeczek i śliwek z nutami korzennymi. W smaku ujawnia się wyraźny charakter owocowy przypisany dla szczepu Primitivo di Manduria. Dobra struktura i łagodne taniny przechodzące w delikatną słodycz. Polecane do wędlin, ciemnego mięsa, dojrzewających serów, makaronów.

Firma LE VIGNE DI SAMMARCO znajduje się w Cellino San Marco, małym miasteczku w sercu Salento, stróża najważniejszych chronionych nazw pochodzenia, takich jak Salice Salentino, Squinzano, Brindisi, Primitivo, Negroamaro i Malvasia Bianca i Nera. Firmę reprezentuje nowe pokolenie rodziny Rizzello, która od czterech pokoleń jest jedną z najbardziej znanych i najbardziej skonsolidowanych firm produkcyjnych w przemysłowej dzielnicy Salento.

Obszar produkcji win Primitivo di Manduria rozciąga się na wschód od miasta Taranto, wzdłuż wybrzeża Zatoki Taranto, na około 25 mil (40 km). Jej północne granice wyznacza wieś Francavilla Fontana. Tutejsze terroir jest typowe dla południowej Apulii: gorące, suche i o nietypowej topografii wybrzeża, w większości składającej się z równin opadających bardzo łagodnie do morza.

Winnice są tu starożytne i dzielą ziemię z niekończącymi się gajami oliwnymi. Apulia jest znana jako obfite źródło zarówno oliwy z oliwek (odpowiada za prawie połowę rocznej produkcji Włoch), jak i wina.Na szczęście region zaczyna tracić reputację jako producenta win, które nadają się tylko do blendowania. Jednak głębia i złożoność topowego Primitivo di Manduria zyskuje obecnie międzynarodowe uznanie.

Oznaczenie zostało wprowadzone w 1974 roku, w tym samym czasie co Moscato di Trani i Rosso di Cerignola . Primitivo di Manduria jest więc jednym z najstarszych z około piętnastu DOC na pięcie Włoch. W 2010 roku naturalnie słodka wersja wina Primitivo di Manduria Dolce Naturale przeszła do historii, kiedy stała się pierwszym DOCG w Apulii. To słodkie czerwone wino jest produkowane tylko z bardziej stabilnych klimatycznie roczników, które pozwalają na suszenie owoców na winorośli, zgodnie z wymogami DOCG.

Le Vigne di Sammarco Primitivo Di Manduria - Opinie klientów

Dodaj opinię

Le Vigne di Sammarco Primitivo Di Manduria

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski