Montes Purple Angel

247,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Potrawa
Do Mięsa Czerwonego
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Montes Purple Angel

Producent: Montes

Region: Colchagua Valley

Apelacja: D.O. Colchagua Valley, Apalta Vineyard

Szczep: 92% Carmenere, 8% Petit Verdot

Beczka: 18 miesięcy w nowych beczkach z francuskiego dębu

Potencjał starzenia: 10 lat

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 15%

 

 

Purple Angel z Montes jest wykonany z winogron Carmenère (92%) i Petit Verdot (8%) z szerokiej gamy winnic i ma głęboki, błyszczący fioletowy kolor. Dobre chilijskie czerwone wino ma złożony bukiet z żywą pikantnością Carmenère z Marchigüe, aromatami dzikiej jeżyny Petit Verdot oraz eleganckimi nutami śliwki i jagód Apalta-Carmenère. Mocny, śmiały, bardzo intensywny i pełny, Montes Purple Angel to wino dla podniebienia. Bogato dojrzała tanina nadaje temu winu jego strukturę i jędrność. To czerwone wino jest zmysłowe i mocne oraz charakteryzuje się doskonałym potencjałem starzenia.

 

Winifikacja Purple Angel Montes

We wczesnych godzinach porannych winogrona z różnych działek zbiera się ręcznie. Po starannej selekcji winogrona umieszcza się w zbiornikach ze stali nierdzewnej i ostrożnie fermentuje. Dojrzewa w 50% w amerykańskim i 50% w francuskim dębie. Aby usunąć wszystkie osady i cząsteczki drożdży z tego wina, należy trzykrotnie ostrożnie stuknąć. Ponadto do tego wina dodaje się minimalne ilości tlenu. Sprzyja to dojrzałości wina. Ta technika sprawia, że ​​czerwone wino jest klarowne i czyste, dlatego nie trzeba go filtrować ani upiększać podczas butelkowania. Aby czerwone wino mogło w pełni rozwinąć swój potencjał, pozostaje w butelce przez okres do jednego roku.

 

Sugestie kulinarne dla Montes Purple Angel

Ciesz się tym wytrawnym czerwonym winem z Chile z soczystym udźcem jagnięcym  z wieloma ziołami, mocnymi daniami z dziczyzny, grillowanym mięsem z pikantnymi sosami lub pieczoną wołowiną.

WYRÓŻNIENIA:

 

2020  Wine Spectator – 93 punkty

2019 Wine Advocate / Robert Parker – 90 punktów

2018 Wine Advocate / Robert Parker – 93 punkty

2018 Wine Enthusiast – 91 punktów

Montes Purple Angel - Opinie klientów

Dodaj opinię

Montes Purple Angel

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
Na podstawie opinii w serwisie Google