Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Yarden Katzrin Red Galilee

977,00 zł
Brutto
9998 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Golan Heights Winery Yarden Katzrin Red, Galilee

 

Kraj:Izrael

Region:Wzgórza Golan

Apelacja: Galilee ( Galilea)

Producent:Golan Heights Winery

Winnica: Yonatan Vineyard

Kategoria:Spokojne

Klasyfikacja:Regionalne

Kolor wina: Czerwone

Smak: Wytrawne

Szczep:83% Cabernet Sauvignon, 10% Merlot, 5% Petit Verdot i 2% Malbec

Dojrzewanie: 24 miesiące nowy dąb francuski

Zamknięcie: Korek

Wiek: Gotowe do picia

Temp. podawania: 18 °C

Pojemność: 0,75 l.

Alkohol: 15,5 %

 

Po raz pierwszy wydany w 1990 roku, Yarden Katzrin jest produkowany wyłącznie w specjalnych rocznikach. Wino składa się z w 83% z Cabernet Sauvignon, 10% Merlot, 5% Petit Verdot i 2% owoców Malbec uprawianych w winnicach na Wzgórzach Golan.

 

Wino o niezwykle intensywnym i złożonym aromacie z nutami dojrzałych czarnych i czerwonych owoców, czarnej herbaty, kakao, anyżu, ziemi, skórki pomarańczowej i świeżych ziół. Wino jest więcej niż przyjemne już teraz lecz powinno się jeszcze poprawić po paru latach. Potencjał starzenia w butelce 20 -25 lat. W ustach mocne, gęste, o skoncentrowanym smaku i długim przyjemnym wykończeniu. Sugestie kulinarne: pieczeń wołowa, steki z wołowiny, bogatymi daniami, takimi jak prażone żeberka, pieczona jagnięcina z ziołami lub confit z kaczki, makarony z ciężkimi sosami, c4

 

Flagowa marka win izraelskich. Każdego roku najlepsze winogrona z najlepszych winnic są zarezerwowane dla win Yarden. Yarden to hebrajskie określenie rzeki Jordan, która przecina Wzgórza Golan na pół od Galilei. Na etykiecie znajduje się symbol starożytnego Izraela: lampa naftowa ozdobiona mozaiką. Galilea (lub Galil) to najbardziej wysunięta na północ i powszechnie uważana za najlepszą nazwę w Izraelu. Obszar o najwyższej jakości w obrębie apelacji to Wzgórza Golan (lub po prostu Golan), najzimniejszy region w Izraelu. Winnice na tym wulkanicznym płaskowyżu wznoszą się z 400 metrów (1300 stóp) nad poziomem morza do 1200 metrów (3900 stóp) i zimą padają opady śniegu. Winiarnia Golan Heights znajduje się w miejscowości Katzrin, w centralnej części Golan.

 

Winiarz: Victor Schoenfeld

Victor Schoenfeld z Golan Heights Winery/Yarden został nazwany „jednym z najbardziej wpływowych producentów wina w dzisiejszym Izraelu”. Dla wielu ucieleśnia współczesną izraelską erę wina, z klasycznymi winami, takimi jak Katzrin, Yarden Cabernet Sauvignon i Odem Organic Chardonnay, oraz eksperymentalnymi przedsięwzięciami, które obejmowały „Rom” (współpraca z Zelma Long), izraelskie wina deserowe i wina musujące które przeczą oczekiwaniom. Victor produkuje wino w Izraelu od prawie 30 lat, pracując z różnymi wzniesieniami i mikroklimatami na Wzgórzach Golan, które odpowiadają za różnorodność stylów. Victor, winiarz z dyscypliną naukową, uważa, że ​​znajomość dokładnego rodzaju gleby, warunków klimatycznych, odmiany, klonu i podkładki jest niezbędna do produkcji najwyższej jakości win w „nowym” regionie.           

 

Nagrody i wyróżnienia:

96/100 - Wine Enthusiast

96/100 - CellarTracker

96/100 - Jamie Goode

Yarden Katzrin Red Galilee - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-04-05

Dobry Yarden

Wow. Teraz jest to imponujące, dojrzałe wino, które żyje i kopie w wieku 10 lat. Nie jest to tak wielka niespodzianka, biorąc pod uwagę, że większość Yarden Katzrins udowodniła swoją długą zdolność do piwnicy, do 20-25 lat dla niektórych z nich. Głęboka czerwień bordowa w kierunku cegły na krawędzi, wyrzucanie osadów z na nos ziemi i ciepłych przypraw, a także dojrzałych cassis i malin z nutami prażonego dębu. Pełny, z podniebieniem soczystymi czarnymi i lekko dżemowymi malinami, a następnie śliwkami, orientalnymi przyprawami, ziemistymi minerałami, gliniastym brudem i cygarem o średniej kwasowości i miękkimi garbnikami, które rosną z czekoladą piekarską na długim i pluszowym finiszu.

Dodaj opinię

Yarden Katzrin Red Galilee

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki