Galil Mountain Yiron

178,00 zł
Brutto
9974 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Galil Mountain Yiron

 

Kraj: Izrael

Region: Wzgórza Golan

Producent: Golan Heights Winery

Szczep: Cabernet Sauvignon, Merlot,

Petit Verdot, Syrah

Dojrzewanie: 16 miesięcy dąb francuski

Temp. podawania: 18 °C

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 15%

 

Wino poddane fermentacji malolactic na okres 14-30 dni w temperaturze 30C. Następnie starzone jest w małych beczkach z francuskiego dębu (30% nowych). Wino butelkowane jest niefiltrowane. Ciemno czerwony intensywny kolor jagód. W smaku czujemy nuty dżemu wiśniowego i dojrzałych śliwek, wymieszany ze smakiem ziemi, tytoniu i pikantnego dębu. Złożony i doskonale zbudowany prowadzi do długiego pełnego przyjemności finiszu. 0,75l bk7

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Galil Mountain Winery wypuściło doskonalą linię win limitowanych Galil Mountain Yiron produkowanych tylko i wyłącznie w udane zbiory. Ostatnia linia wypuszczona Wina Yiron Galil Mountain 2015 już cieszy i zachwyca znawców wina. Rocznik wina Yiron Galil Mountain 2013 na wagę złota. Kompozycja wybanych szczepów z przewagą Caberenet Sauvigną i Merlat w zbogacona o Petit Verdot, oraz Syrah czyni wino wybitnym. Wino Yiron dojrzewało przez ok. 16 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Jest to bardzo bogate i eleganckie wino o jasno-czerwono-purpurowym kolorze, intensywne, z delikatnym zapachem masła, palonego dębu i gałki muszkatołowej, o wyrafinowanym smaku, owocowe: z nutami świeżych malin i czarnej wiśni o długim i jedwabistym wykończeniu.

To dobrze zrównoważone wino bogate w smaku, o jedwabistej teksturze - nadaje się szczególnie do ciężkich dań z mięs, makaronów, dań z ryżu i dojrzałych serów brie. Można je pic teraz, ale ma też znakomity potencjał do starzenia się.

Winiarnia Galil Mountain Winery została założona w 2000 roku jako joint venture pomiędzy światowej sławy Golan Heights Winery i kibucem Yiron. Nowatorsko zaprojektowana winnica znajduje się w Górnej Galilei, która jest uważana za jeden z najlepszych regionów winiarskich Izraela. Galil Mountain Winery łączy w sobie najlepsze tradycje z najlepszą technologią. Galil Mountain Winery przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju zarówno w winnicy jak i w winiarni, dzięki czemu może tworzyć wartościowe wina i zwyczaje z korzyścią dla obecnych jak i przyszłych pokoleń, zachowując unikalne środowisko naturalne. Wizją Galil Mountain Winery jest stworzenie zdrowszego i szczęśliwszego świata dostarczając wrażeń estetycznych i smakowych zarówno w winnicy jak i w winiarni.

 

Nagrody:

94 pkt. International Wine & Spirit Competition. ...

95 pkt. San Francisco International Wine Competition. ...

96 pkt. Cyprus Wine Competition. ...

94 pkt. The Balkans International Wine Competition. ...

95 pkt. The Berlin Wine Trophy. ...

94 pkt. The International Wine Contest Bucharest. ...

95 pkt. Thessaloniki International Wine & Spirits Competition. ...

96 pkt. Brazilian Sparkling Contest.

Galil Mountain Yiron - Opinie klientów

Dodaj opinię

Galil Mountain Yiron

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 140 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Tu kupiłem dobre Amarone.
Maciej Kaczmarski