Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

Galil Mountain Yiron

217,00 zł
Brutto
24 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Galil Mountain Yiron

 

Kraj: Izrael

Region: Wzgórza Golan

Producent: Golan Heights Winery

Szczep: Cabernet Sauvignon, Merlot,

Petit Verdot, Syrah

Dojrzewanie: 16 miesięcy dąb francuski

Temp. podawania: 18 °C

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 15%

 

Wino poddane fermentacji malolactic na okres 14-30 dni w temperaturze 30C. Następnie starzone jest w małych beczkach z francuskiego dębu (30% nowych). Wino butelkowane jest niefiltrowane. Ciemno czerwony intensywny kolor jagód. W smaku czujemy nuty dżemu wiśniowego i dojrzałych śliwek, wymieszany ze smakiem ziemi, tytoniu i pikantnego dębu. Złożony i doskonale zbudowany prowadzi do długiego pełnego przyjemności finiszu. 0,75l bk7

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Galil Mountain Winery wypuściło doskonalą linię win limitowanych Galil Mountain Yiron produkowanych tylko i wyłącznie w udane zbiory. Ostatnia linia wypuszczona Wina Yiron Galil Mountain 2015 już cieszy i zachwyca znawców wina. Rocznik wina Yiron Galil Mountain 2013 na wagę złota. Kompozycja wybanych szczepów z przewagą Caberenet Sauvigną i Merlat w zbogacona o Petit Verdot, oraz Syrah czyni wino wybitnym. Wino Yiron dojrzewało przez ok. 16 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Jest to bardzo bogate i eleganckie wino o jasno-czerwono-purpurowym kolorze, intensywne, z delikatnym zapachem masła, palonego dębu i gałki muszkatołowej, o wyrafinowanym smaku, owocowe: z nutami świeżych malin i czarnej wiśni o długim i jedwabistym wykończeniu.

To dobrze zrównoważone wino bogate w smaku, o jedwabistej teksturze - nadaje się szczególnie do ciężkich dań z mięs, makaronów, dań z ryżu i dojrzałych serów brie. Można je pic teraz, ale ma też znakomity potencjał do starzenia się.

Winiarnia Galil Mountain Winery została założona w 2000 roku jako joint venture pomiędzy światowej sławy Golan Heights Winery i kibucem Yiron. Nowatorsko zaprojektowana winnica znajduje się w Górnej Galilei, która jest uważana za jeden z najlepszych regionów winiarskich Izraela. Galil Mountain Winery łączy w sobie najlepsze tradycje z najlepszą technologią. Galil Mountain Winery przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju zarówno w winnicy jak i w winiarni, dzięki czemu może tworzyć wartościowe wina i zwyczaje z korzyścią dla obecnych jak i przyszłych pokoleń, zachowując unikalne środowisko naturalne. Wizją Galil Mountain Winery jest stworzenie zdrowszego i szczęśliwszego świata dostarczając wrażeń estetycznych i smakowych zarówno w winnicy jak i w winiarni.

 

Nagrody:

94 pkt. International Wine & Spirit Competition. ...

95 pkt. San Francisco International Wine Competition. ...

96 pkt. Cyprus Wine Competition. ...

94 pkt. The Balkans International Wine Competition. ...

95 pkt. The Berlin Wine Trophy. ...

94 pkt. The International Wine Contest Bucharest. ...

95 pkt. Thessaloniki International Wine & Spirits Competition. ...

96 pkt. Brazilian Sparkling Contest.

Galil Mountain Yiron - Opinie klientów

Dodaj opinię

Galil Mountain Yiron

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki