Degustacja wina to niewątpliwie prawdziwa sztuka. Wino, ze względu na swoją złożoność, jest niezwykle wymagającym trunkiem. Osiągniecie doskonałego i niepowtarzalnego smaku wina to nie lada wyczyn. Wyróżniamy różne rodzaje wina, w zależności od szczepu, zawartości cukru czy od koloru. Każde z nich cechuje się innym charakterem. Wina dostępne w naszej ofercie mają nie tylko wspaniały smak i kunsztowny wygląd, ale także duszę, która daje o sobie znać wraz z pierwszym łykiem.

Dostępne szczepy wina

W naszej ofercie dostępne są wina różnych szczepów. Doskonale wiemy, że radość płynie z możliwości wyboru dlatego nasza propozycja produktowa jest tak różnorodna.

Oferujemy między innymi wina następujących szczepów:

  • Cabernet Sauvignon - czerwony, pochodzi z Bordeaux. Dojrzewa bardzo długo, jednak wyczekany smak wszystko rekompensuje. W smaku jest dość ciężkie, mocno wyczuwalna zdaje się być nuta korzenna i posmak czarnej porzeczki. W idealny sposób komponuje się z daniami mięsnymi, głównie z dziczyzną.
  • Merlot - niezwykle popularny szczep wina. Dojrzewa znacznie szybciej. Przeważające są nuty czarnej porzeczki, śliwek czy jagód. Wina z tego szczepu są bardzo uniwersalne, dzięki czemu świetnie pasują do wielu dań.
  • Shiraz - zapewnia bardzo szlachetne, czerwone wino. Ze względu na wymagania pogodowe, pochodzi z ciepłych krajów. Jest gęste, aromatyczne oraz charakteryzuje się pieprznymi nutami. Dominuje w nim czarna porzeczka, mięta, a także czekolada i anyż.
  • Pinot Noir - stosuje się także do wytwarzania szampanów. Należy do najtrudniejszych, ponieważ źle znosi różnice temperatur. Wina z tego szczepu charakteryzują się owocowymi nutami.

Ponadto, w naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele innych szczepów.

Białe czy czerwone wino? Wytrawne czy słodkie?

Kolor wina zależy przede wszystkim od szczepu winogron. Zazwyczaj ciężkie, czerwone wina podaje się do ciężkostrawnych, mięsnych dań. Temperatura podanego wina czerwonego powinna wynosić około 15-18 stopni Celsjusza.

Białe wino zaś serwuje się dobrze schłodzone, z racji tego, iż są one bardzo lekkie oraz orzeźwiające.

Zawartość cukru jest podstawowym kryterium klasyfikacji.

Wina dzielimy na wytrawne, półwytrawne, półsłodkie i słodkie. Wino powinniśmy dobrać przede wszystkim w zależności od okazji a także preferencji smakowych.

Wina Izraelskie sklep

Wina, które oferujemy pochodzą z izraelskiej produkcji. Trunki z tamtego kraju są doceniane na całym świecie. Bogata oferta produktowa z pewnością zachęca do rozważenia naszej propozycji. Nasza marka jest rekomendowana przez wielu zadowolonych klientów.. Ponadto, nasze wina cechują się konkurencyjnymi cenami oraz niepowtarzalnym smakiem, który na dobre wpisał się w konsonans wyśmienitego smaku. Wina z Izraela są czymś wyjątkowym. Wielu z naszych klientów regularnie powraca do naszej oferty, aby na nowo degustować wyborne wina z izraelskich winnic.

W przypadku jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu. Nasi wykwalifikowani pracownicy z pewnością udzielą fachowej porady co do wyboru wina.