Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Marques de Riscal Vińa Collada Rioja DOCa

57,00 zł
Brutto
9984 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Marques de Riscal Vina Collada Rioja DOCa

 

Kraj: Hiszpania

Region: Rioja

Apelacja: DOCa Rioja

Producent: Marques de Riscal

Szczepy: Tempranillo

Rodzaj: czerwone wytrawne

Pojemność: 075L BK17

 

Kolor wiśniowy z fioletowymi smugami. Obfite aromaty dojrzałych śliwek i jeżyn. Przyjemny owocowy smak z nutą lukrecji i anyżu. Sugestie kulinarne: Patatas bravas, Paella, Jamón Ibérico (Szynka iberyjska), Tortilla Española, Chorizo, Fabada asturiana, dania kuchni śródziemnomorskiej... 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Rioja to najbardziej znany i najważniejszy hiszpański region winiarski. Łączy się tu ogromne doświadczenie, ugruntowane struktury i wysokie standardy jakości. Ale niektóre sąsiednie regiony, zwłaszcza Navarra na północy, zdołały w ostatnich latach ugruntować swoją pozycję dzięki wspaniałym winom obok wielkiej Rioja.

Tempranillo - odmiana winorośli z Hiszpanii Żadna inna odmiana winorośli nie reprezentuje hiszpańskiego kraju winiarskiego tak jak Tempranillo. Służy do wyrobu wspaniałych win Rioja, z których Hiszpania słynie na całym świecie. Tempranillo idealnie nadaje się do leżakowania w drewnianych beczkach i umożliwia produkcję niezwykle złożonych, tanicznych i pełnych czerwonych win, które są znane z długiego potencjału dojrzewania.

Magazyn Wine Enthusiast zdobył te 90 punktów, mówiąc: „Aromaty śliwki, suszonych śliwek i skóry tworzą żywe podniebienie o żywej kwasowości. Smaki śliwki, porzeczki, wanilii i tytoniu tworzą klasyczną mieszankę Rioja, podczas gdy nuty wanilii, brązowego cukru i czekolady łagodzą finisz”.

Nagrody i wyróżnienia:

Dan Murphys Wine Panel 90/100 pkt.

Marques de Riscal Vińa Collada Rioja DOCa - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-02

Rioja Marques de Riscal

Żywa i skupiona, ta czerwień zapewnia jasne jagodowe i wiśniowe smaki, poparte nutami liściastymi, dymnymi i waniliowymi. Lekkie, jędrne garbniki i rześka kwasowość utrzymują świeżość i równowagę.

Oceń 
Quality


2022-09-19

RiojA Marques de Riscal

Obiecujące wino bazowe ze znanej bodegi, które nie pozostawia nic do życzenia. Świeży zapach czarnych wiśni, które są miękkie i soczyste na podniebieniu, urzeka nos. Starzenie barrique od 4 do 6 miesięcy zapewnia miękkie taniny i harmonijnie dopełnia wino.

Oceń 
Quality


2022-06-03

Wina Rioja Marques de Riscal

Na podniebieniu to hiszpańskie czerwone wino jest mocne, ale jednocześnie wykazuje dobrą strukturę, eleganckie garbniki i delikatne nuty drewna. Finał jest długi i niesiony przez owoce dojrzałych jagód.

Oceń 
Quality


2022-04-03

Przyjemne wino Rioja od Marques de Riscal

Vina Collada Rioja jest dobrym winem nawet do częstszej degustacji. Młode, lekkie wino o przyjemnych aromatach dojrzałych porzeczek i jeżyn. W ustach delikatne, krągłe i świeże, o długim owocowym posmaku. Rioja uwodzi swoją delikatnością co pozwala na połączenie wina z szeroką gamą potraw.

Dodaj opinię

Marques de Riscal Vińa Collada Rioja DOCa

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki