Wino Vitkin Pinot Noir

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Vitkin Pinot Noir

 

Kraj: Izrael

Region: Judea, ISR

Apelacja: Ella Valley/Valley of Elah

Producent: Vitkin Winery

Szczepy: Pinot Noir

Rodzaj: czerwony, wytrawne

Beczka: 10 miesięcy

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 13%

Wino powstało w całości z gron Pinot Noir dojrzewających na zboczach Judejskich Wzgórz, dojrzewało przez okres dziesięciu miesięcy w dużych beczkach z francuskiego dębu, z cechami opiekania Burgundii. 20% nowy dąb. Klasyczne Pinot Noir ze wspaniałymi dojrzałymi owocami, nutami kawy, prażonymi nutami, kandyzowanymi wiśniami i figą. Na podniebieniu bogate, dobrze zbalansowane i eleganckie o stosunkowo lekkiej budowie ciała. Dominują nuty dojrzałych czerwonych owoców z nutą zielonej gałki muszkatołowej, kopru i cynamonu. Sugestie kulinarne: Szczególnie nadaje się do pieczonej jagnięciny oraz twardych i aromatycznych serów.  W celu zachowania bogactwa jego smaków wino nie jest filtrowane ani klarowane, z wyjątkiem filtracji kamieni przed butelkowaniem. Z tego powodu naturalne osady mogą pojawiać się z czasem, co nie wpłynie na jego jakość.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Doron Belogolovsky, wnuk założycieli Kfar Vitkin, zakochał się we Włoszech we włoskim wini. Winiarz Assaf Paz wyjechał do Francji, aby uczyć się winiarstwa, dyrektor generalna Sharona Paz-Belogolovsky karta ma białe plany. Podczas nauki w 2001 roku niewielki ilość winogron Cabernet Sauvignon był tłumaczony jako naukowy „przebiegny”, w którym wszystko, nauka języka do butelkowania, odbywa się ręcznie. Dziesięć udanych i cieszących się uznaniem utrwaliło się doprowadziło do zmiany sprzętu do produkcji wina, a prace rozpoczęły się na dobre. Przewodniki po winnicach we Francji i Włoszech pomogły Sharonie planowania planów renowacji starej obory, która została zbudowana przez dziadków Dorona i przekształciła ją w pierwszej lokalizacji winnicy. Winiarnia Vitkin wykonana swoją podróż. 

Izraelka podróż między winnicami, odmianami i krajobrazami. Vitkin Winery to jeden z wiodących sprzedawców wina na świecie, z wyjątkową fascynacją winami izraelskimi, a także specjalizujący się w produkcji oryginalnego wina w Izraelu lub w dziedzinie pionierskiej poezji. Od czasów dekady produkcji wina, produkcja win z tej samej branży co Carignan, Cabernet Franc i Petit Syrah, które są obecnie szeroko stosowane, nie ogranicza się do win lokalnych. Winiarnia uważana jest za jedną z najbardziej fascynujących w izraelskim przemyśle winiarskim, dzięki jej doświadczeniu w produkcji oryginalnego izraelskiego wina i odmian, które jeszcze nie zrealizowały pełni potencjału. W Winnicy Vitkin znajdziesz: Carignan, Viognier, Pinot Noir, Gewurztraminer, Cabernet Franc, Johannesburg Riesling, Petit Syrah i inne rodzaje wina. Oprócz dwóch eksperymentalnych plantacji w Moszawie Vitkin, większość winorośli z winnicy Vitkin jest sadzona we wszystkich częściach kraju. Na tych polach rosną winogrona Vitkin uprawiane pod pełną i ciągłą kontrolą pracowników winnicy, na wszystkich etapach procesu wzrostu, od dostosowania odmiany do charakteru winnicy aż do czasu zbiorów.

Vitkin Pinot Noir - Opinie klientów

Dodaj opinię

Vitkin Pinot Noir

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora