Verus Pinot Gris

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Verus Pinot Gris

 

Kraj: Słowenia

Region: Podravje

Producent: Verus

Szczep:Pinot Gris

Rodzaj: białe wytrawne

Temp. serwowania: 7–9°C

Pojemność: 0,75l C4

 

Wino o delikatnych aromatach białej brzoskwini oraz cytrusów i przypraw. W ustach świeże i mineralne, z dodatkiem nut owoców pestkowych, o dobrze zrównoważonej kwasowości oraz długim i czystym finiszu. Świetne jako aperitif lub do sałatek czy deserów.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Na zamkniętym nosie pojawia się nieśmiało powściągliwe pojęcie gruszy. Absolutnie suche podniebienie pokazuje żywą smugę cytryny dla świeżości, ale bardziej chodzi o konsystencję, ziemię i owoce. To wino ma w swoim rdzeniu obfitą gruszkę, otoczoną świeżością i mocnym odczuciem w ustach. Potrzebuje czasu, by odsłonić swoją prawdziwą elegancję.

Aż do ostatnich 20 lat Słowenia była zdominowana przez spółdzielnie, a Verus jest jednym z niewielu producentów przekraczających granice, produkując i rozlewając własne wina. Verus oznacza prawdziwe, prawdziwe, prawdziwe, szczere — cechy zarówno ich ludzi, jak i ich win. Owoce w winach Verusa pochodzą z dramatycznych i pięknych stromych zboczy wokół historycznych miejsc światowego dziedzictwa Ormož, uważanych za jeden z najlepszych podregionów w Stajerskiej Słowenii. . Winnice Verus są uprawiane w sposób zrównoważony, a w czasie żniw ich nieskazitelne owoce są ręcznie zbierane do małych skrzynek wielkości pudełka po butach. Dzięki swojej wiedzy i precyzyjnej pracy w winnicach i piwnicach starają się, aby ich wino zachowało czystość owoców, lokalizacji, gleby, winobrania i otoczenia.

Verus Pinot Gris - Opinie klientów

Dodaj opinię

Verus Pinot Gris

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk