Kono Sauvignon Blanc

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Kono Sauvignon Blanc

 

Kraj: Nowa Zelandia

Region: Marlborough

Producent: Kono

Szczep: 100% Sauvignon Blanc

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 12,5 %

 

Wino o lśniącej jasno cytrynowej barwie z zielonymi refleksami. Nos wypełniony aromatami cytrusów oraz marakui. Na podniebieniu soczyste i świeże, z nutami dojrzałych owoców egzotycznych oraz delikatnych nut trawiastych. Wino o doskonale zrównoważonej kwasowości z mineralnym charakterem i odrobiną resztkowej słodyczy, wykończone trwałym i długim finiszem.

 

Kono wina produkowane są ze starannie wyselekcjonowanych winnic w Marlborough i Nelson - wybitnych regionach winiarskich Nowej Zelandii. Te winnice posiadają certyfikat Sustainable Winegrowing New Zealand. Uważają to za integralną część swojej wartości kaitiakitanga - systemu zrównoważonego rozwoju Maorysa, który obejmuje pracę ze środowiskiem bez narażania go na szwank.

Koncepcja „troski” o nasze ziemie, a także ich bogata i płodna kondycja, tworzą wina o osobowości i czystości.

Kono, dążąc do bycia najlepszym miejscowym dostawcą żywności i napojów na świecie, skupia się na globalnych potrzebach klientów, szczególnie w Azji, gdzie z powodzeniem założyliśmy w Szanghaju całkowicie podmiot handlowy.

Kono jest specjalistą we wszystkich aspektach swojej działalności. Od rolnictwa i zbioru, po przetwórstwo i marketing owoców morza, wina, cydru, jabłek, gruszek, kiwi, chmielu i batonów z owoców naturalnych.

Uprawiamy ponad 530 hektarów ziemi i morza, a mając siedzibę w regionach Nelson, Tasman i Marlborough w Nowej Zelandii, mamy geograficzny zasięg partnerów eksportowych na całym świecie. Z perspektywy międzypokoleniowej Kono szczyci się tym, że żyje zgodnie z wartościami, jakie wzbudzają praktyki, które nasi przodkowie uznają i z których nasze dzieci będą dumne. 

 

Nagrody i wyróżnienia:

89/100 ptk. - The Wine Front

89/100 ptk. - Wine Enthusiast

90/100 ptk. - Wine Spectator

87/100 ptk. - Vinous Antonio Galloni

90/100 ptk. - Wine & Spirits Magazine

89/100 ptk. - Stephen Tanzer

Kono Sauvignon Blanc - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-06-08

Sauvignon Blanc Kono

Sauvignon Blanc otwiera się klasycznymi aromatami świeżo skoszonej trawy, podkreślonymi warstwowymi nutami limonki Kaffir, kiwi i kwiatu cytrusów. Na podniebieniu to średnio mocne wino jest jasne i rześkie, ze smakami melona, ​​grejpfruta, gruszki i ananasa, a wszystko otoczone zachęcającym odczuciem w ustach i długotrwałym finiszem. Jasna kwaskowatość i świeże aromaty cytrusów w naszym Sauvignon Blanc naturalnie uzupełniają bogatsze nuty łososia, jednocześnie podkreślając cytryny w glazurze.

Oceń 
Quality


2022-05-26

Kono Sauvignon Blanc

Zwarta skórka z limonki i cytryny miesza się z brzoskwinią i suszonymi ziołami w tym świeżym Sauvignon do codziennego picia. Jest podniesiona, ale zbalansowana kwasowość z subtelnymi nutami tekstury i cytrusowym akcentem na finiszu.

Dodaj opinię

Kono Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski