Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Sheep Dreams Sauvignon Blanc

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Potrawa
Do Mięsa Białego
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Sheep Dreams Sauvignon Blanc

 

Kraj: Nowa Zelandia

Region: South Island

Producent:Paul SAPIN

Szczep: Sauvignon Blanc

Rodzaj: delikatnie wytrawne

Pojemność: 0,75 l 

Alkohol: 12,5 %

Dobry sprężysty nowozelandzki Sauvignon Blanc otwiera się jasnymi cytrusowymi nutami, soczystym kiwi, z nutą agrestu, czerniej porzeczki, akcentami trawiastymi z delikatnie wyczuwalnymi liśćmi pomidora przy finiszu. Na podniebieniu świeże i orzeźwiające z przyjemnie zaznaczoną kwasowością. Sugestie kulinarne: owoce morza, grillowane krewetki, grillowane ryby, smażone białe mięsa, sałaty, pasty, makarony z sosami pomidorowymi, przekąski, miękkie sery.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Zdecydowanie podstawowym czynnikiem każdego wina, który wpływa na jego smak, jest szczep winogron i klimat, w jakim dane im było rosnąć. O ile szczepy w Nowej Zelandii raczej nie zaskakują, to już klimat jak najbardziej. Dzięki specyficznym glebom na wzgórzach oraz dużej ilości słońca i aktywnym przemieszczeniom mas powietrza, tutejsze winnice właściwie trudno porównać z jakimikolwiek innymi. Dynamika nowozelandzkiego klimatu bez wątpienia odciska swoje piętno na winogronach. Większość bardziej znanych win nowozelandzkich to wina wytrawne i półwytrawne. Nawet mimo sporego nasłonecznienia klimat tu jest dość chłodny, a okres wegetacyjny nieprzesadnie długi. Winogrona nie przejrzewają więc w kiściach – zbiera się je nieco wcześniej, dzięki czemu w winie świetnie wyczuwalne są wszystkie owocowe i rześkie kwiatowe nuty w kwaśnym otoczeniu. Wina z Nowej Zelandii są tworzone z wielką starannością. Choć z oczywistych powodów Nowa Zelandia nie ma za sobą przesadnie długiej tradycji winiarskiej, często to tutejsze winnice starają się w pełnym zakresie stosować klasyczne metody produkcji. Dobrym tego przykładem jest wino Sheep Dreams Sauvignon Blanc które na pewno pozwoli dobrze zapamiętać swój przemiły smak Nowozelandzkiego rzemiosła.

Sheep Dreams Sauvignon Blanc - Opinie klientów

3.0
Oceń 
Quality


2022-06-17

Sheep Dreams Sauvignon Blanc

Wino wytrawne białe aromatyczne. Nazwa wina „The Three Wooly Sheep” to humorystyczne nawiązanie do Nowej Zelandii, w której na 4 miliony ludzi przypada 40 milionów owiec.

Dodaj opinię

Sheep Dreams Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki