Wino González Byass Alfonso Oloroso Seco Sherry

120,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

González Byass Alfonso Oloroso Seco Sherry

Kraj: Hiszpania

Region: Andaluzja

Apelacja: DO Jerez-Xérès-Sherry

Producent: González Byass

Styl: Palomino Fino Sherry, wytrawne

Dojrzewanie: 12 lat, solera (dąb amerykański)

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 20% C4

 

Nota degustacyjna:

Alfonso Oloroso Seco to białe wytrawne wzmacniane wino typu sherry, powstałe w całości z odmiany Palomino Fino uprawianych w chłodniejszych winnicach w pobliżu hiszpańskiego wybrzeża. Następnie sherry dojrzewało w systemie solera przez okres minimum dwunastu lat, w chłodniejszych, bardziej wilgotnych warunkach.

Alfonso Oloroso prezentuje piękny bursztynowo złoty odcień. W nosie wyczuwalne intensywne aromaty orzecha laskowego, z nutami dębowymi oraz nutą  przypraw i skóry. Na podniebieniu aromatyczne i strukturalne z długim i złożonym posmakiem oraz delikatnymi akcentami wanilii z zaskakującą słodką nutą na finiszu. Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, gulasze, ogon wołowy, policzki wieprzowe, wędliny dojrzewające,

Producent: González Byass

Ta ważna firma z Andaluzji, należąca do rodziny González z Jeréz, zawsze była związana ze światem napojów alkoholowych od 1835 roku i jest jedną z najbardziej prestiżowych i znanych winiarni sherry na świecie. Ich prawie 180-letnie doświadczenie wspiera ich dobrą pracę i głęboką wiedzę w tym sektorze. Mądrość, połączona z otwartym podejściem, pozwala im wzmacniać obecny biznes, zbiory po zbiorach i przewidywać trwały wzrost, aby pozostać konkurencyjnymi na trudnym i zmieniającym się rynku.

Region: Jerez

Winnice w Jerez są wyjątkowe w tym regionie. Gleba w Jerez to w większości Albariza, biała gleba, która zawiera do 60% kredy i dlatego ma dużą zdolność utrzymywania wilgoci, co jest bardzo ważne, biorąc pod uwagę długie, gorące i suche lata, ponieważ nawadnianie jest zabronione. Obszar ten charakteryzuje się unikalnym mikroklimatem, na który wpływ ma otaczający go Ocean Atlantycki oraz rzeki Gwadalkiwir i Guadaleta. Przeważają wiatry wilgotne i ciepłe, a od czasu do czasu suche i gorące wiatry levante z północnej Afryki. Temperatury są wysokie, wilgotność 70%, a roczne opady wynoszą 600 litrów/m2. Zbiory w Jerez rozpoczynają się w połowie sierpnia i trwają na ogół maksymalnie 3 tygodnie. Winogrona użyte do produkcji Tio Pepe są zbierane ręcznie i transportowane do zakładu winifikacji w małych skrzyniach o wadze 15 kilogramów.

Notatki Sommelier 

Po zbiorach winiarze rezerwują młode wina o najsilniejszej strukturze do produkcji sherry Oloroso. Kluczowym składnikiem tego smacznego trunku jest drugie tłoczenie winogron. Młode wino jest wzmacniane do 18%, a następnie przechowywane w beczkach w celu utlenienia nawet przez 40+ lat. Nazwa tłumaczy się jako pachnące wino sherry w języku hiszpańskim i do smaku, to wino jest egzotyczne z nutami skóry, przypraw i cytrusów.

González Byass Alfonso Oloroso Seco Sherry - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-06-14

wino González Byass Alfonso Oloroso Seco Sherry

Klasyczne w stylu wytrawne sherry oloroso o złotobursztynowej barwie. W nosie wyraziste, o bogatym bukiecie, w którym wyróżniają się aromaty wywołujące skojarzenia z orzechami włoskimi i laskowymi oraz nuty dębowe, a także przypraw i skóry. Na podniebieniu smakowite i doskonale zbudowane, bardzo długie, o subtelnym niuansie waniliowym wyczuwalnym w intrygującym finale nieoczekiwanie naznaczonym nutą słodyczy. Podawać do duszonych mięs, wędlin, policzków wieprzowych.

Dodaj opinię

González Byass Alfonso Oloroso Seco Sherry

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora