Porto Dows 20 years Tawny Port

386,00 zł
Brutto
36 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Porto Dow’s 20 years Tawny Port

 

Wina Porto

Rodzaj: Tawny

Region: Porto

Pojemność, 075l

Moc: 20% VIP

Winiarz: Charles Symington i João Pedro Ramalho

93 pts Wine Spectator

 

„20 lat” wskazuje na średni wiek – to starzone tawny jest mieszanką starszych win, które oferują złożoność i win młodszych, wnoszących świeże owocowe smaki i żywiołowość. Podczas długiego dojrzewania w dębowych beczkach Aged Tawnies ulegają subtelnym zmianom kolorystycznym: głęboka czerwień, charakterystyczna dla młodego porto,  stopniowo ustępuje jaśniejszej, czerwonawo-bursztynowej barwie.  20-letnie porto Dow”s ma pełny, orzechowy bukiet, skoncentrowane, cytrusowe, migdałowe i karmelowe nuty na podniebieniu i długi finisz. Subtelne i bogate zarazem. Wielu znawców uważa, że właśnie 20 letnie dojrzewanie daje idealne połączenie złożoności i żywych owoców, jeśli chodzi o Aged Tawny. Doskonałe z miękkimi, dojrzałymi serami lub tartami z owocami.

Wine Spectator 93, Decanter 94, Wine Enthusiast 91

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Dow's Old Tawny Porto są najlepszym wyrazem sztuki winiarzy i blenderów. Tylko degustatorzy z głębokim doświadczeniem i wiedzą na temat wspaniałych Portów Douro mogą pielęgnować te wina przez wiele lat leżakowania w sezonowanych dębowych beczkach w piwnicach Dow's. Blendery The Dow wybiorą określone wina, które zostaną odłożone na bok i mają stać się tymi wspaniałymi Old Tawny Porto. Dwudziestoletni port Tawny firmy Dow. dla wielu idealny wiek na wspaniałe Porto Tawny Port. Żywy fioletowy kolor wspaniałego młodego Porto złagodniał do delikatnego zielono-złotego po 20 długich latach w sezonowanych dębowych beczkach pod czujnym okiem mistrza blendera i szefa loży Dow. Na podniebieniu Dow's Twenty Years Old Tawny jest doskonale zbalansowane, z nutami suszonych orzechów i przypraw. Jedno z najlepszych win, jakie można wyprodukować w blenderze porto.

 

Stare Porto Tawny trzeba regularnie degustować przez wiele lat, kiedy leżą w piwnicach. Wina muszą być od czasu do czasu „zbierane” w ciągu roku. Racking to proces, w którym zespół doświadczonych loży stów Dow ostrożnie wyciąga wino z jego osadu (naturalny osad, który tworzy się na dnie beczki), a następnie wlewa wino z powrotem do czystej beczki. Podczas tych wielu lat starannej uwagi i starzenia, ciemne, fioletowe i żywe młode Porty łagodnieją i starzeją się w złożone, ale delikatne, starzejące się Porto Tawny, nabierając klasycznego bursztynowego odcienia płowego, od którego zawdzięczają swoją nazwę. Większość Dow's Old Tawny Porto dojrzewa w rozległych piwnicach firmy w Vila Nova de Gaia, gdzie umiarkowany klimat przybrzeżny odgrywa kluczową rolę w zrównoważonym procesie dojrzewania wina. Porty dojrzewające w Douro reagują na wielkie upały w miesiącach letnich, zyskując zbyt mocne karmelizowane smaki. Niewielka część Tawny Porto w wieku Douro jest zwykle cennym dodatkiem do końcowej mieszanki, ale nadmiar może zaburzyć równowagę w świetnej Tawny Port.

 

Dow's posiada jeden z największych zapasów w całym Porcie, handlując dębowymi beczkami w swoich piwnicach. Ta niezrównana inwestycja w cenny Port ma fundamentalne znaczenie dla doskonałej jakości Dow's Old Tawny Ports. Dow's Old tawny Port są bardziej wytrawne niż większość (chociaż zachowują klasyczne bogactwo wszystkich win porto). Wśród pokoleń producentów porto powszechnie wiadomo, że produkcja nieco bardziej wytrawnych tawny porto jest znacznie trudniejsza niż produkcja słodkich tawny porto. Słodycz może pokryć każde nieco mniej zbalansowane wino, ale sprawi, że końcowa mieszanka będzie raczej mdła i mniej przyjemna w smaku. Z tego powodu Dow's Old Tawny Porto są nieco bardziej suche niż inne. Fakt ten sprawia, że ​​praca blendera jest trudniejsza i bardziej wymagająca, ale wino, które w końcu jest butelkowane, jest znakomite i jest powodem, dla którego Dow's Old Tawny Ports regularnie zdobywa najwyższe nagrody na całym świecie za swój niepowtarzalny styl i jakość. Świetne Tawny Ports of Dow's są szczególnie dobre, gdy pije się je lekko schłodzone w cieplejszą pogodę.

Porto Dows 20 years Tawny Port - Opinie klientów

Dodaj opinię

Porto Dows 20 years Tawny Port

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad