Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

Amalaya Blanco De Corte Torrontes Riesling

52,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Chwilowo niedostepny
Chwilowo niedostepny
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Amalaya Blanco De Corte Torrontes Riesling

 

Kraj: Argentyna

Region: Salta - Valley CalchaQui

Producent: Bodega Amalaya

Szczepy: Torrontes, Riesling

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13 %

 

Intensywny złoty kolor z odcieniami zieleni. W nosie wino to jest pełne i złożone z aromatem cytrusów i grejpfruta typowym dla Torrontes. Delikatny i jedwabisty na podniebieniu z wielką świeżością i świeżą kwasowością na mecie wyraźnie mineralnej.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Amalaya Torrontes Blanco De Corte to mieszanka pochodząca z Valle Calchaqui w regionie Salta, gdzie szczepy winogron Torrontes wykorzystywane są do produkcji wina. Wino posiada cechy odmiany Torrontes, ale dodatek Rieslinga nieco tonizuje, co nadaje mu nowego wyrazistego charakteru. Wino ma bardzo lśniący złoty kolor. W nosie dominują aromaty grejpfruta i skórki cytryny. W ustach delikatne, jedwabiste i rześkie z dobrą kwasowością i mineralnym finiszem. . Winiarnia znajduje się w dolinie Calchaquí w Salta, na dalekiej północy Argentyny, na wysokości 1828 metrów nad poziomem morza. Jest częścią rodzinnej winnicy Hess i jest prowadzona z takim samym zaangażowaniem w jakość, zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną, jak inna winnica Hess. Winorośl jest nawadniana kroplowo przy użyciu górskiej wody spływowej, która jest przechowywana w zbiornikach, ponieważ średnie roczne opady wynoszą tylko 150 mm  Amalaya Torrontes delikatnie wsparta 15% szczepem Riesling.

Amalaya Blanco De Corte Torrontes Riesling - Opinie klientów

3.0
Oceń 
Quality


2022-07-09

Amalaya Torrontes bedzie dobrym winem bez Rieslinga

Amalaya torrontes z Salta od Bodega Amalaya wino wzbogacone o szczep Riesling który tak naprawdę moim zdanim jest niepotrzebny. Lecz koncentrując się na winie wino wyrózna się aromatami świeżego liczi oraz brzoskwiń. Barwa wina jasnożólta z zielonymi refleksami. Subtelne i złożone aromaty to zaleta wina które wyróżniają wino poprzez nuty zielonego jabłka, grejpfruta, skórki cytrynowej oraz kwiecistych niuansów. W ustach delikatność świeżość o dobrej kwasowości. Wino gubi się przy winach z Alzacji a na pewno czysty torrontes będzie lepiej reprezentował Bodega Amalaya wina z Argentyny.

Dodaj opinię

Amalaya Blanco De Corte Torrontes Riesling

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki