Wino Gran Feudo Crianza Navarra D.O.

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Gran Feudo Crianza Navarra D.O.

 

Kraj: Hiszpania

Region: Navarra

Apelacja: DO Navarra

Producent: Chivite S.A

Szczep: Tempranillo 70% , Garnacha 25% , Cabernet Sauvignon 5%

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Beczka: 12 miesięcy

Pojemność: 0,75lC3

 

Wino Gran Feudo Crianza pochodzi z regionu Navarra. Dojrzewa przez 12 miesięcy w dębowych beczkach. Posiada rubinowo wiśniową barwę z fioletowymi refleksami, uwodzi aromatami dojrzałych leśnych owoców, rodzynek z lekko zaznaczoną nutą pieprzu.

 

Navarra jest jednym z najstarszych regionów winiarskich w Hiszpanii i graniczy z jednym z najbardziej znanych regionów winiarskich w Hiszpanii, Rioja, na południowym zachodzie. Mimo to w niczym nie ustępuje swojemu sąsiadowi i jest jednym z najbardziej fascynujących i różnorodnych obszarów kraju śródziemnomorskiego.

Tam , gdzie na północy dominują zielone, wilgotne zbocza górskie z przyległymi lasami i jeziorami, na południu winiarze spotykają faliste wzgórza i rzekę Ebro . Jako stolica stanu Pampeluna jest geograficznym centrum, ale także kulturalnym i gospodarczym centrum regionu. Począwszy od tego miejsca, łącznie pięć prowincji winiarskich rozciąga się na południe na 16 000 hektarów winnic. Zawierają: Tierra Estella Valdizarbe Baja Montana, Ribera Alta, Ribera Baja

Klimat i gleba sprawiają, że wino z Nawarry jest przyjemnie zróżnicowane. Chociaż od najbardziej wysuniętego na północ i na południe punktu regionu dzieli zaledwie 100 kilometrów w linii prostej, poszczególne regiony charakteryzują się dużą różnorodnością warunków klimatycznych. Powodem tego jest tak zwany „ podział klimatyczny. W ten sposób część lądu charakteryzuje się wilgotnymi, chłodnymi temperaturami Atlantyku. Z drugiej strony na Nawarrę ma wpływ gorący, suchy klimat śródziemnomorski. Rezultatem jest mieszanka chłodnych, deszczowych zim i suchych, umiarkowanie gorących lat. Podobnie jak klimat, skład gleby poszczególnych podobszarów Nawarry jest zróżnicowany. Podczas gdy północny region winiarski Ribera Baja charakteryzuje się suchym, piaszczystym podłożem , hodowcy winorośli w innych okręgach znajdują gleby gliniaste lub wapienne .

Szeroka różnorodność warunków klimatycznych i warunków glebowych stanowi podstawę dla szerokiej gamy win z Nawarry. Tam, gdzie na północy wydają się świeższe i bardziej owocowe, winiarze na południu produkują pełniejsze i bardziej okrągłe wina. Przez długi czas znane tylko z wyśmienitych win różowych , Rosados , jak są znane w kraju,  nadal są uważane za najlepsze w Hiszpanii. Podstawą tego jest czerwona odmiana winogron Garnacha , która obok mocnego i pikantnego Tempranillo jest jednym z najważniejszych czerwonych win w regionie. Jako białe wino, Chardonnay jest jednym z najbardziej znanych win z Nawarry i inspiruje zarówno świeże i owocowe, jak i dojrzałe i kremowe. Oprócz obfitości doskonałych win , region oferuje również różnorodne krajobrazy . Niezależnie od tego, czy chodzi o piesze wędrówki, wspinaczkę czy spływy kajakowe - dzięki licznym parkom przyrody oraz niezliczonym rzekom i jeziorom miłośnicy przyrody znajdą coś dla siebie. Ponadto liczne średniowieczne miasta , takie jak Estella, Elite czy Tutel, zapewniają kulturalne przeżycia.

Co nie mniej ważne, coroczne gonitwy byków w Pampelunie zapewniają szczególny dreszczyk emocji i wielkie poczucie tradycji . Co roku od 7 do 14 lipca miasto ubiera się w tradycyjne barwy czerwieni i bieli. Oprócz samej ceremonii, niezliczone festiwale uliczne , koncerty i występy taneczne zapraszają do rozkoszowania się czarującą atmosferą Nawarry przy lampce dobrego wina.

Gran Feudo Crianza Navarra D.O. - Opinie klientów

Dodaj opinię

Gran Feudo Crianza Navarra D.O.

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 165 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka