Réserve De Marande Syrah Roussillon

74,00 zł
Brutto
998 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Réserve De Marande Syrah

Region: Langwedocja - Roussillon

Apelacja: IGP Pays d’Oc

Producent: LGI-WINES

Rodzaj: czerwone wytrawne

Dojrzewanie: 4 miesiące

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5%

 

Nota degustacyjna:

Réserve De Marande Syrah to czerwone wytrawne wino powstałe w całości z odmiany Syrah, do produkcji którego winogrona są zbierane na obszarze Langwedocja - Roussillon, gdzie na klimat mają wpływ rozległe pasma górskie Pirenejów i Sewennów. W momencie zbioru winogrona są doskonale dojrzałe i starannie transportowane do winnicy. Wino prezentuje piękny wiśniowo rubinowy odcień z wyraźnymi aromatami dojrzałych czerwonych owoców, połączonych z nutami przypraw oraz wanilii. Na podniebieniu pełne, krągłe o przyjemnej świeżej kwasowości i miękkich aksamitnych taninach, którym towarzyszą nuty dojrzałych owoców. Sugestie kulinarne: gulasz, żeberka, grillowane mięsa, pieczone warzywa, sery.

 

Notatki Sommelier:

Linia win Réserve de Marande została stworzona przez kluczową osobę, która uczestniczyła w ponownym sukcesie win z południowej Francji. Philippe Lebrun studiował winiarstwo i enologię w sercu regionu winiarskiego Burgundii, gdzie poznał znaczenie terroir i jego silny wpływ na styl wina. Szczególnie wyróżnia się wytwarzaniem win jednogatunkowych, w których ekspresja terroir jest najlepsza. Stworzył serię Réserve de Marande, ponieważ wierzy w prawdziwy potencjał regionów Gaskonii i Langwedocji w produkcji niezwykłych win, które naprawdę odzwierciedlają wyjątkowe terroir. Wnosząc swoje doświadczenie i know-how do tworzenia prawdziwych win, Philippe udało się poprawić jakość i smak dzięki rygorystycznej selekcji winnic i doskonałej kontroli procesu produkcji wina.

 

Region: Langwedocja – Roussillon

Chociaż region Langwedocja-Roussillon jest domem dla dwóch dużych łańcuchów górskich, Pirenejów i Sewennów, korzysta również z klimatu śródziemnomorskiego. Z linią brzegową graniczącą z obszarem na południu, po deszczowych zimach przynosi gorące i suche lata, sprzyjając doskonałej dojrzałości winogron. W górach wilgotność i niskie temperatury pomagają winoroślom wytwarzać winogrona pełne owocowych aromatów. Na tym obszarze różne klimaty, gleby i rzeźby terenu oznaczają, że różne odmiany wyrażają się w wyjątkowy sposób.

 

Producent: LGI Wines

„Stworzona w 1999 roku w Carcassonne na południu Francji firma LGI WINES była wizją Alaina Grignona dotyczącą międzynarodowych rynków eksportowych w odniesieniu do regionu winiarskiego Langwedocji. Chciał zapewnić wartość dodaną najbardziej elastycznym winom z Francji, oferując doskonały stosunek jakości do ceny, niezależnie od tego, czy są to marki szyte na miarę, czy też marki koncepcyjne. W 2013 roku, kiedy Alain Grignon przeszedł na emeryturę, stery przejęli Xavier Roger i Cédric Duquenoy , Xavier został dyrektorem zarządzającym i dyrektorem sprzedaży Cédric. Oboje dołączyli do LGI Wines na samym początku swojej przygody, a ich wiedza o klientach i partnerach winiarskich doprowadziła ich do przejęcia miejsca Alaina i dalszego tworzenia unikalnych francuskich win z zespołem LGI Wines.”

Réserve De Marande Syrah Roussillon - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-06-03

Marande Syrah Roussillon 2020

W nosie bujne i wyraziste aromaty dojrzałych czerwonych owoców połączone z nutami wanilii. W ustach hojne i krągłe, smakowicie owocowe, jedwabiście taniczne. Podawać do twardych serów, żeberek oraz grillowanych mięs i warzyw.

Dodaj opinię

Réserve De Marande Syrah Roussillon

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk