Allegrini Corte Giara La Groletta Valpolicella Ripasso

117,00 zł
Brutto
9995 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Allegrini Corte Giara La Groletta Valpolicella Ripasso

 

Kraj: Włochy

Region: Veneto

Apelacja: DOC Veneto

Producent: Allegrini

Szczepy: Corvina Veronese, Rondinella

Kolor: czerwony

Rodzaj: wytrawne

Starzenie: 11 miesięcy dąb słoweński,

Pojemność: 0,75l

 

Wino o głębokim rubinowym kolorze. Aromaty czerwonych owoców dobrze łączą się ze słodkimi przyprawami, a następnie ustępuje delikatne przyprawom i ziołom. Na podniebieniu pełne i satysfakcjonujące. Świetna równowaga, doskonała struktura i kwasowość sprawiają, że wino jest gładkie i pełne życia. Sugestie kulinarne: Wołowina, jagnięcina z grilla, dania jednogarnkowe. bk17

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino Allegrini Valpolicella Ripasso ma głęboki rubinowy kolor z dobrą koncentracją. Na nosie pulchne czerwone owoce łączą się ze słodkimi przyprawami, ustępując miejsca delikatnym przyprawom. Jest pełny i satysfakcjonujący, o doskonałej strukturze i żywej kwasowości, co stanowi harmonijną równowagę zarówno dla osób gładkich, jak i żywych na podniebieniu.

 

Wina Allegrini Ripasso są wytwarzane przez Allegrini z owoców przywiezionych przez ich własne winnice. Mają podobny znak jakości, który odróżnia je od większości win produkowanych na tym poziomie. Winnice znajdują się w pagórkowatych obszarach Valpolicella DOC, na wysokości 180–250 metrów nad poziomem morza. Winnice oparte są na glebach kredowych i gliniastych. Winorośle są uprawiane zgodnie z tradycyjnym systemem treningu pergoli o gęstości 3000 winorośli na hektar. Mają średnio 31 lat i są przycinane 14-15 pąkami na winorośl. Nowy sezon przyniósł wiele podobieństw do 2015 roku, z chłodniejszą zimą i obfitymi opadami deszczu. Na początku cyklu wegetatywnego występowały naprzemienne okresy suche i deszczowe, co pozwoliło dobrze rozwinąć się winorośli. Gorące, suche lato, które nastąpiło po obfitych zbiorach wysokiej jakości winogron. Wino zostało wyprodukowane przy użyciu tradycyjnej werońskiej praktyki znanej jako „ripasso”. Winogrona zostały odkodowane i zmiażdżone przed fermentacją w stali nierdzewnej w 23 ° C - 28 ° C. Druga fermentacja odbyła się na wytłokach z amaronu w lutym, nadając winu więcej ciała i głębi. Kosztuje cztery miesiące w zbiornikach ze stali nierdzewnej o kontrolowanej temperaturze, a następnie jest gotowy do sprzedaży.

 

Firma Allegrini Veneto zawdzięcza wszystko swojemu założycielowi, Giovanni Allegrini, skromnemu, spontanicznemu, inteligentnemu i pracowitemu człowiekowi, który stworzył solidne, wydajne i innowacyjne przedsiębiorstwo rolnicze. Pracę z winami rozpoczął w bardzo młodym wieku i doskonalił sztukę produkcji wina, pokazując wielkie umiejętności i pasjonującą pasję. Przywołując sugestywny obraz, został zdefiniowany jako „pająk z beczki”: w piwnicy dumnie smakował wina, a wsłuchując się w osądy i wrażenia, skakał jak pająk z cennych beczek. Styl życia, historia i kultura Giovanni są nadal kluczem do zrozumienia filozofii i powodów sukcesu firmy Allegrini. Po jego śmierci w 1983 r. Jego synowie zajęli się firmą. Franco nauczył się od ojca dialogu z winem, ujawniając się zdolnością do radzenia sobie z tą delikatną i bardzo ważną sprawą. Dzięki swojemu entuzjazmowi i stopniowemu udoskonalaniu tego doświadczenia jest dziś zaliczany do najlepszych włoskich winiarzy. Marilisa jest kierownikiem marketingu od 1980 roku: kierując się instynktowną pasją do tworzenia dobrego wina. Dziś wina Allegrini i wina Valpolicella są znane i cenione na całym świecie. Przedstawiając wino, opowiada o swojej ojczyźnie, połączeniu z jedzeniem, wysiłku osób przebywających w winnicy, wysiłku połączenia tradycji i innowacji. Przedwcześnie zmarł latem 2003 roku. Jego szczery charakter był najbardziej klasycznym wyrazem tych, którzy intensywnie żyją w relacjach z naturą; w rzeczywistości był osobiście zaangażowany w zarządzanie winiarstwem i to właśnie w jego pamięci bracia Allegrini poświęcają cały wysiłek i energię, które pozwoliły Spółce zdobyć pozycję lidera w całym regionie.

 

Nagrody:

IWC Złoto

Mundus Vini Srebro

Allegrini Corte Giara La Groletta Valpolicella Ripasso - Opinie klientów

Dodaj opinię

Allegrini Corte Giara La Groletta Valpolicella Ripasso

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 283 opinii w serwisie Google
Rzetelność firmy dobrze poznaje się po tym, jak wychodzi z trudnych sytuacji. Pomimo opóźniającej się realizacji zamówienia onilne w "gorącym"(świątecznym) okresie, ostatecznie zrobiono jak najwięcej, by Klienta zadowolić. No i zostałem zadowolony. POLECAM
Mariusz Adamaszek
Polecam ten sklep od zawsze. Słyszę od znajomych że w tym roku jest to odkrycie, a przecież działają od lat z winami. Faktycznie lekko skryty za innymi sklepami. Ważne jest na pewno to że jak już dotrzesz do winiarni ucieszysz spojrzenie przeglądając cały świat u stóp. Doskonała, absolutnie... profesjonalna obsługa. Buziaki ( więcej )
Anna Janopwska
Miło was wspominam, przy każdej nowo otwartej butelce z przyjaciółmi pada pytanie kto mi pomaga dobrać wina. Przekonująco odpowiadam że to kwestia czasu i wile wina należy spróbować aby odkryć te naprawdę dobre. Dużo jest dobrych win, lecz te szczególne to własnie od was. Podkreślam tą... historię ponieważ zdradziłem was kupując u konkurencji. Zaproponowali mi rabat 40% zabrzmiało sugestywnie i skusiłem się. Zakupiłem wina i pochwaliłem się żonie o wspaniałym rabacie. Nagle dostrzegłem uśmiech i hi hot. Żona kupiła ta samą butelkę wina bez rabatu w innym sklepie za tą sama cenę. No dobrze zatem sprawdzamy czy wina smakują zarówno dobrze jak wynegocjowana cena. Otwieramy pierwszą butelkę i już uśmiech brak, skucha, otwieramy drugą butelkę i skucha. Zrozumiałem iż wspaniały rabat kryje w sobie tajemnice. Ja już za niespodzianki dziękuję, tylko u was kupuję. Zdrówka. ( więcej )
Mateusz Romanowski
Szczerze polecam! Świetny wybór, doskonała znajomość produktów przez ekipę salonu. Faworyt UNO 1 primitivo di mandura oczywiście.
Dominik Orlowski