Szczep lagrein

Dobre wino to najlepsze dopełnienie pysznego posiłku spożywanego w gronie bliskich osób. Lampka czerwonego wina to synonim wolnej chwili, krótkiego momentu po południu lub wieczorem, kiedy wreszcie można mieć chwilę czasu dla siebie, by uspokoić myśli i odpocząć. Delektowanie się czerwonym winem to prawdziwa przyjemność, którą mieszkańcy krajów śródziemnomorskich opanowali do perfekcji. To właśnie z Włoch, a dokładnie z regionu Trentino-Alto Adige w północnych Włoszech, pochodzi doskonały szczep lagrein. Jakie są wina lagrein, z czym można je podawać? Poniżej garść przydatnych informacji dla osób zainteresowanych pysznym, jakościowym winem.

Szczep lagrein - charakterystyka

Szczep lagrein to szczep czerwony, autochtoniczny, uprawiany na północy Włoch. Wymagania tego szczepu winorośli są dosyć duże, najlepszy wzrost oraz owocowanie można uzyskać na dobrze nasłonecznionych północnych stokach. To właśnie wtedy pozyskuje się doskonały surowiec, z którego powstają pełne smaku i koloru wina lagrein. Warto wiedzieć, że genetycznie szczep lagrein jest powiązany z innym bardzo dobrze znanym czerwonym szczepem, jakim jest syrah. Wina lagrein, które dostępne są w ofercie najlepszych sklepów z trunkami z różnych części świata, to wina czerwone oraz różowe.

Wina lagrein - charakterystyka

Czerwone wino lagrein charakteryzuje się wspaniałym, głębokim kolorem oraz mocnym, nasyconym smakiem, w którym wyczuwalne są różne aromaty, w tym między innymi owoce jeżyny, malin oraz nuty czekolady. Wino jest naprawdę złożone, ujawnia swój najpiękniejszy bukiet dopiero po chwili od nalania do kieliszka. Z winogron uzyskanych podczas zbioru ze szczepu lagrein produkuje się również wino różowe, które również ma wyjątkową, bogatą barwą, doskonały smak oraz aromatem. Przez koneserów wina i smakoszy często nazywane jest winem eleganckim, doskonale nadającym się jako dopełnienie wspaniałych posiłków w stylu śródziemnomorskim.

Wina lagrein sklep

Wino lagrein będzie doskonałym dopełnieniem różnych posiłków, które wywodzą się z kuchni śródziemnomorskiej, a dokładnie z kuchni włoskiej. Wspaniale dopełnia między innymi dania na bazie owoców morza, ale pasuje też do klasycznej pizzy, makaronu, lekkich sałatek warzywnych. W smaku wina wyczuwalne są aromaty owoców jagodowych, dlatego wino świetnie smakuje również w towarzystwie deserów. W ten sposób w szczególności warto raczyć się winem różowym, które jest lżejsze. Często sięgają po nie kobiety, która uwielbiają takie zachwycające, aromatyczne trunki. Wina lagrein będą doskonałym wyborem również dla osób, które pragną obdarować jakościowym winem swoich bliskich. Butelka eleganckiego wina lagrein bez wątpienia ucieszy każdego miłośnika dobrego alkoholu, który lubi raczyć się winem najwyższej jakości. Dodatkowo warto wspomnieć, że wina lagrein kupimy w stosunkowo przystępnej cenie. To zatem jakościowy alkohol, który nie zrujnuje kieszeni. Bez wątpienia warto zainteresować się propozycjami, które produkowane są z owoców, które daje szczep lagrein.

Lagrein - Czerwony szczep uprawiany z dużym powodzeniem w regionie Trentino-Alto Adige (północne Włochy). Daje głęboko czerwone wina (zwane jako Lagrein Dunkel lub Scuro) a także różowe (Lagrein Kretzer lub Rosato). Czerwone wina mają specyficzne czekoladowe nuty i bardzo obfite aromaty owocowe.