Medusa Viognier Languedoc

67,00 zł
Brutto
9985 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Medusa Viognier

 

Kraj: Francja

Region: Langwedocja

Producent: Vignobles Vellas

Szczep: Viognier

Rodzaj: białe wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13 %


 

Medusa Viognier to świetne, eleganckie wino o pięknym przezroczystym kolorze i słonecznych, złotych iskierkach. Aromaty brzoskwiń, mandarynki i moreli z nutą białych kwiatów. Wino jest pełne i okrągłe w ustach z przyjemną mineralnością. Medusa Viognier z Vignobles Vella to bardzo przyjemne wino do picia jako aperitif. Ponadto jest doskonałym dodatkiem do sałatek, tłustych ryb i lekko przyprawionych potraw azjatyckich.

Nicolas Vellas otrzymał produkcję najlepszych win od ojca do syna. Jest czwartym pokoleniem winiarzy. Vignobles Vellas ma 120 hektarów winnic rozmieszczonych na 5 winnicach w Langwedocji. Butelki charakteryzują się uderzająco zaprojektowanymi etykietami. Dotyczy to również etykiety tego Medusa Viognier.

Bardziej właściwie nazywany Langwedocją-Roussillon, jest to region południowej Francji, który rozciąga się na wybrzeżu Morza Śródziemnego od granicy francusko-hiszpańskiej po region Prowansji. Region jest bardzo gorący, co sprzyja uprawie zarówno dużej ilości, jak i szerokiej gamy winogron. Jest to również jeden z nielicznych obszarów we Francji, gdzie uprawa winorośli jest możliwa, ponieważ klimat jest bardzo suchy, przynajmniej w okresie wegetacji winogron. Wina z Langwedocji mogą nosić ogromną liczbę nazw, od szerokich nazw regionalnych, takich jak Vin de Pays d'Oc, które są oznaczone odmianami, po bardzo specyficzne klasyfikacje geograficzne, takie jak Corbières i Minervois, które są zazwyczaj produkowane z mieszanki winogron jak Grenache, Carignane, Mourvedre i Syrah dla czerwonych lub Grenache Blanc, Roussanne i Marsanne dla białych.

Medusa Viognier Languedoc - Opinie klientów

Dodaj opinię

Medusa Viognier Languedoc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo duży wybór win w dobrych cenach. Przede wszystkim kompetentni sprzedawcy, którzy mają ogromną wiedzę. Dobrali mi pyszne i bardzo oryginalne w smaku wino, które zasmakowało całej rodzinie. Warto korzystać z promowanych win tych wystawianych na blacie. Na pewno będę wracać.
Jacek Stefanowski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI